RUKOMET - 3. HRL središte, 10. kolo Sloga Zagreb – Rudar 20:24 (12:8)

Jubilarna 10. pobjeda

Sve ono što su loše napravili u prvom, rukometaši Rudara ispravili su u drugom poluvremenu na gostovanju kod Sloge. Dovoljno je samo reći da su u prvom gubili 12:8, a drugo dobili 16:8. To je značilo da je "razgovor ugodni" u svlačionici trenera i igrača dao rezultata. Cilj je na kraju ostvaren - dva nova boda za jubilarnu desetu pobjedu u prvenstvu. Naime, moglo bi se zaključiti i da su igrači Rudara bili mislima u sljedećoj utakmici, velikom derbiju protiv Metalca koji se igra 2. prosinca od 19 i 30 u dvorani Bogumila Tonija.

Protiv Sloge Fabeković je dao 7 golova, Josip Štajnkler 5, a Ivan Prosoli 4 zgoditka.

Nakon 10 odigranih kola Rudar ima 20, Metalac 19, a Odema 17 bodova.

STOLNI TENIS - 4. kolo 3. hrvatske stolnoteniske lige, Regija srednja Hrvatska

Izgubili od Duge Rese

U subotu 25. studenog odigrano je 4. kolo 3. hrvatske stolnoteniske lige, Regija srednja Hrvatska. STK Samobor 2003. u sastavu Hrvoje Mihalić, Matija Koščica i Matko Ladović u vrlo zanimljivom susretu su izgubili od momčadi Duge Rese rezultatom 4:1, a jedinu pobjedu imao je Matija Koščica.

Drugi meč 4. kola s STK Karlovac 1579. otkazan je za tjedan dana.

JUDO - Memorijalni kup Zlatko Papac, Podsused, 25. studeni

Naši izvrsni - ekipno drugi!

U Podsusedu je 25. studenog održan Memorijalni kup Zlatko Papac, na kojem je nastupilo 420 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Mađarske i Rumunjske, a među njima su bili i mladi judaši Judo kluba Samobor.

U konkurenciji djevojčica godište '96 i mlađe prva su mjesta osvojile Ivana Stanić i Dora Bogović, druga je bila Marta Bortas, a treća su mjesta zauzele Dora Bortas, Roberta Šoić i Maja Horvat.

Kod dječaka istog godišta prvo mjesto osvojio je Lovro Lacković, a treći su u svojim težinskim kategorijama bili Marino Lukenda, Karlo Sklepić i Ivan Lovrić.

Kod mlađih kadetkinja treća je bila Ana Majstorović, kod mlađih kadeta drugo mjesto osvojio je Nikola Matešić, a treće Kristijan Čabraja.

Među kadetima prvim se mjestom istakao Mario Hitchaler, dok je Andrija Lisjak bio drugi. Treća je među kadetkinjama bila Ana Majstorović.

Rebeka Tandarić je u konkurenciji juniorki bila prva, baš kao i Matija Frlić, Luka Leško i Sven Košak među juniorima, dok su Marko Štorek i Josip Lisjak osvojili treća mjesta.

Ekipno je najbolji bio Judokan iz Požege s 86 osvojenih bodova, a Samoborci su bili drugi s dva boda manje.

Nikola Bućan

NOGOMET - Finale kupa HNS-a središte za kadete Zrinski-Tehnovent - Dinamo 0:8 (0:4)

Izgorjeli u prevelikoj želji

U povijesnoj utakmici za mlade nogometaše Zrinski-Tehnoventa, odigranoj 25. studenog u Farkaševcu, kadeti Dinama pokazali su zašto su višestruki prvaci Hrvatske i zbog čega trenutačno u našoj reprezentaciji igra pet igrača iz te nogometne škole. U sjajnoj igri punoj tempa, akcija, trke i, prije svega, izuzetno fer i korektnoj, uvjerljivo su pobijedili kadete domaćina. Tako su prekinuli fantastičan niz kadeta Zrinskog: Radnik, Inter, i Karlovac. Važnost utakmice, trema, loš početak i, prije svega, velik broj gledatelja učinili su svoje i spriječili ih da pokažu ono najbolje što mogu pružiti. No, to nikako ne umanjuje sve njihove dosadašnje rezultate i uspjehe, nego naprotiv, daje im dodatni motiv za još žešćim radom, upijanjem znanja i vještina kako bi se što više približili svojim vršnjacima iz Dinama u nekim budućim susretima, koji su već i dogovoreni sa čelnicima njihove škole nogometa.

Tijek utakmice usmjerio je vrlo rani pogodak, već u 3. minuti, te veliki promašaj igrača Zrinskog u prvoj sljedećoj akciji. Već u 6. minuti ponajbolji Dinamovac Grcić povisuje na 0:2 i time gasi nadu u mogući neizvjesni rezultat.

Više od 250 gledatelja imalo je priliku vidjeti sjajnu igru i na momente dostojan otpor domaćina. Rezultat donekle podnošljiv za domaćina bio je još 4:0 i ostao je do pred sam kraj utakmice, ali je trener Dragozet dao šansu i svim pričuvnim igračima, što su znalački iskoristili gosti i uvjerljivo pobijedili.

Sreten Čuk, instruktor HNS-a i Stjepan Bašić, instruktor Zagrebačke županije podijelili su pehar pobjedniku i medalje objema ekipama.

Nakon utakmice igrači obje ekipe počastili su se Samoborskim kremšnitama, donacijom slastičarnice U prolazu, a vodstva i treneri su u Plavom salonu "zamezili" i uz poneku čašicu dogovorili buduću suradnju njihovih škola, prvenstveno u odigravanju prijateljskih utakmica, edukaciji trenera i slanjem najboljih pojedinaca na probe u Dinamo. Sada to neće biti velik problem, jer su domaćini pokazali i dokazali da po uvjetima i radu njihove škole to i zaslužuju, a nakon utakmice stizale su brojne čestitke za organizaciju i uvjete za rad.

Na kraju treba zahvaliti svim gledateljima koji su dolaskom dokazali da i mlađi uzrasti kvalitetom i ljepotom igre mogu privući pažnju, a toga je na ovoj utakmici bilo u izobilju. Poželimo kadetima Dinama da se i sa završnice kupa Hrvatske vrate s peharom i medaljama, a kadetima Zrinskog osvajanje prvenstva 4. HNL i ponavljanje ovakvog uspjeha dogodine.

Mladen Vlahović

KUGLANJE - 3. liga centar, 9. kolo Samobor KWSO – Hrabri Zagreb 7:1 (3063:3034)

Hrabriji od "Hrabrih"

Kuglači Samobora KWSO i dalje uvjerljivo ruše sve protivnike. Peh da nalete na njih imali su u 9. kolu kuglači Hrabrog iz Zagreba. Osmom pobjedom, uz samo jedan poraz još u prvom kolu, samoborski kuglači zadržali su prvo mjesto ljestvice, a dobra vijest je i poraz izravnog konkurenta za tu poziciju, Lokomotive protiv Zanatlije. Do kraja prvog dijela prvenstva preostala su dva kola, a već sljedeće će odlučiti tko će ponijeti titulu jesenskog prvaka. Naime, u 10. kolu igra se derbi između druge Lokomotive s 14 i prvog Samobora sa 16 bodova.

Samobor KWSO: Stjepan Trkeš 525, Damir Mance 516, Zlatko Beljak 513, Miroslav Noršić 500, Matija Mance 509, Ivan Katić 500

KARATE - LJUBLJANA OPEN, Ljubljana, 25. studeni 2006.

Mrzak sve zamrznuo

Na vrlo jakom turniru u Ljubljani sudjelovalo je nešto manje od 700 natjecatelja iz Slovenije, Hrvatske, BiH, Makedonije, Irana, Italije, Austrije, Srbije i Njemačke.

Organizacija turnira bila je izuzetno loša, dok je kvaliteta sportaša sudionika bila na vrlo visokoj razini.

Na turniru je sudjelovalo i 10 sportaša KK Samobor-Anindol koji su se dobro snašli te, unatoč velikoj nervozi zbog loše organizacije, postigli odlične rezultate.

U konkurenciji mlađih kadeta-kate, Tomislav Stolar je u finalu pobijedio klupskog kolegu Harisa Kovačevića. Tomislav je nastupio i u starijoj konkurenciji, u kojoj je osvojio drugo mjesto. Haris je u borbama mlađih kadeta osvojio brončano odličje.

Odlični su bili i seniori.

Nenad Vukobrat je dominantno pobijedio u srednjoj kategoriji, dok je Saša Bjegović zauzeo treće mjesto u konkurenciji poluteškaša.

Maja Janković se okitila srebrom, a Tea Mošmondor broncom u konkurenciji teškašica.

Najviše veselja sebi, ali i vodstvu kluba donio je Davor Mrzak koji je trijumfirao u apsolutnoj kategoriji te time osvojio i 200 EUR-a nagrade. Do trijumfa je došao s pet pobjeda, a najdraža je ona protiv reprezentativnog kolege iz Rijeke Alena Zamlića 8:2.

KARATE - PRVENSTVO ZAGREBAČKE ŽUPANIJE, Jastrebarsko, 26. studeni 2006.

Trećina odličja - Samoborcima!

U odličnoj organizaciji Karate saveza Zagrebačke županije i Karate kluba Jastreb u Jastrebarskom je u nedjelju, 26. studenog, održano prvenstvo županije za uzrast od 7 do 18 godina starosti.

Na natjecanju je sudjelovalo 170 mladih sportašica i sportaša koji su se natjecali u katama i borbama.

Kao što se i očekivalo, daleko najbrojniji i najuspješniji bili su mladi iz Karate kluba Samobor-Anindol, kojima je pripala trećina svih odličja.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 7. kolo Samobor - Petrinja 74:83 (37:37)

Uništio ih Križić

Dobro su Samoborci ušli u utakmicu, čvrsto u obrani, efikasno u napadu i vrlo brzo su poveli petnaestak razlike koje održavaju gotovo do kraja prve četvrtine. U toj dionici naročito dobro su odigrali Močan, Karin i Fatorini. I kada su igrači i publika već mislili da će se lako doći do nove pobjede, gosti dvije pogreške Samoboraca kažnjavaju pogocima u zadnjim sekundama, te navješćuju preokret.

U drugoj četvrtini kod Samoboraca igraju uglavnom zamjene, koje olako gube stečenu prednost tako da se u drugo poluvreme ušlo s egal rezultatom. Iako su Samoborci krenuli u drugom poluvremenu u najjačem sastavu, nikako da im se vrati šut iz prve četvrtine, dok se kod gostiju razigrao Križić, pogađajući bez greške iz svih pozicija. On je stvorio prevagu za svoju ekipu koja na kraju zasluženo odnosi bodove iz Samobora.

Kod Samoboraca najbolje je odigrao Močan sa 16 poena, a kod gostiju Križić s 26 poena.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 9. kolo Samobor - Bosco 73:98 (41:41)

Krenuli dobro, pa stali

Dobar početak Samoboraca, u kojem je Levanić nezaustavljivo trpao koš gostiju, rezultirao je stalnim vodstvom od desetak razlike za domaćine.

Početkom druge četvrtine Levanić zbog ponašanja odlazi u svlačionicu, a gosti do poluvremena sustižu Samoborce. Oslabljeni loše odigravaju treću četvrtinu te na kraju gosti dolaze do pobjede lakše nego što su očekivali.

Kod Samoboraca najučinkovitiji Gionechetti s 20 poena, a kod gostiju Bubalo s 24 poena.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Ivanić - Samobor 77:30 (45:8)

Jooj, kak su velki!!!

Samoborci prve tri četvrtine, preplašeni visinom domaćina, igraju bez žara u obrani te neprecizno u napadu. Tek u zadnjoj četvrtini Samoborci predvođeni Štibuharom igraju malo čvršće u obrani i brže u napadu te uspijevaju bar tu četvrtinu odigrati egal. No, činili su to uz premalo skokova u obrani i napadu te previše brzopletog šutiranja, tako da domaćini zasluženo dolaze do visoke pobjede.

Kod Samoboraca nešto bolji od ostalih bio je Štibuhar sa 7 poena i 12 osvojenih lopti.

Kod domaćina najbolji su bili visoki centri Ćurić s 26 i Rajić s 24 poena.

U ŠD Bogumila Tonija u Samoboru

RUKOMET - 2. HRL zapad, 9. kolo Samobor Mercator – Rudar 27:18 (14:8)

Kad se kockice poslože

Možda to još nije bila igra kakvu bi u potpunosti željela na parketu trenerica Dubravka Tunjić, ali bila je to sasvim solidna prezentacija naših rukometašica koja je rezultirala trećom ovosezonskom pobjedom. Uigravanje akcija na treninzima sve više pokazuje rezultate, kao i da su se igračice privikle jedna na drugu. Nije zgorega podsjetiti da su važni kotačići u seniorskom stroju postale i kadetkinje kluba pa je bilo potrebno nekoliko utakmica da spoj mladosti i iskustva počne davati rezultate. U ovoj utakmici izostala je Marija Plazina, ali ju je vrlo dobro na početku utakmice zamijenila Marta Miletić. Ukupno je postigla 4 gola, baš kao i Sandra Novak, dok su po 5 zgoditaka dale Monika Kuzmić i Maja Žilić. Tri gola postigle su Mandić, Fofonjka i Štrkalj. Uz to moramo istaknuti i Maju Gorenc na vratima čije su obrane dale dodatnu sigurnost suigračicama. U izjednačenoj ligi Samoborke sada zauzimaju 9. mjesto, ali ih samo 3 boda dijele od četvrtog. Za skok na tablici potrebna je jedna gostujuća pobjeda, a prigoda za to pruža se u Rijeci protiv druge ekipe Zameta.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 17. kolo Samobor - Novalja 1:2 (0:1)

Kiks za kraj

SAMOBOR - Gradski stadion

Sudac: Beatović (Zagreb)

Pomoćnici: Dobrović (Zagreb) i Džajkić (Sesvete)

Strijelci: 0:1 Memić(29), 0:2 Memić(55), 1:2 Jelić(88)

SAMOBOR: Mičić, Pavlović (od 65. Bušić), Prlić, Horvat, Mrčela, Majdandžić, Bencalić, Antunović, Tokić, Jelić, Merkl

Trener: Tomislav Pisačić

NOVALJA: Pavičić, Sinko, Bošković, Čirjak (od 80. Dundov), Banović, Rogić, Salazar, Memić (od 89. Žunić), Tomić, Orlović, Kremenović

Trener: Ivica Datković

Igrač utakmice: Emir Memić (Novalja)

Još jednim domaćim kiksom Samobor je dodatno zakomplicirao svoju borbu za ostanak u ligi. Gosti u prvih par minuta ne koriste svoje izgledne prilike i kad se očekivala kazna za to iz jedne polukontre Memić dovodi Novalju u vodstvo. Početkom drugog dijela Memić je nakon centaršuta sa strane brži na lopti od Mrčele te povećava vodstvo na 0:2 koje Jelić uspijeva smanjiti ponajviše zbog opuštenosti gostujućih igrača u zadnjim minutama susreta. Sve u svemu, zaslužena pobjeda gostiju.

Nakon sedamnaestog kola, polovice odigranih utakmica vodeći je Vinogradar s 36 bodova, drugo je Lučko s 33 boda, dok je Samobor sedamnaesti s 13 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 17. kolo Sava - Jaska 1:0 (1:0)

Pobjeda s bijele točke

FARKAŠEVAC - Igralište NK Zrinski

Gledatelja 250

Sudac: Rončević (Zaprešić)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Bencetić (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Biškupić(24 - 11m)

SAVA: Pintar, Gavran, Horvat, T. Čakanić, V. Čakanić, Drenški, Jordan, Đurđević (od 82. Maršanić), Matošević (od 90. Ladan), Biškupić, Šurbek (od 58. Žižić)

Trener: Željko Košković

JASKA: Vucelić, Vulić, Falica, Britvec, Lafter, Čović, Šimunović, Vulje (od 85. Čengić), Kelečić (od 25. Mesić, od 81. Tomašević), Bradvić, Cuković

Trener: nema

Igrač utakmice: Tihomir Čakanić (Sava)

Sava je uspješno zatvorila polusezonu domaćom pobjedom nad Jaskom. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu kada je Biškupić bio precizan sa bijele točke, dok su u drugom dijelu domaćini samo kontrolirali igru i mirno priveli utakmicu, koja je obilovala grubostima, do kraja.

Nakon sedamnaestog kola, polovice odigranih utakmica vodeći je Polet sa 46 bodova, drugo je Dugo Selo s 33 boda, dok Sava zauzima osmo mjesto s 27 bodova.

NOGOMET - Mlađi pioniri NK Samobora pobijedili u prijateljskoj utakmici u Brežicama Brežice - Samobor 2:3 (0:3)

I 17. pobjeda uzastopno!

Brežice  -  Samobor  2:3  (0:3)

Strijelci: Zidan 2; Erbežnik 1, Stanec 1, Gluščić 1

Uprkos nedostatka igrača (zbog putovnica) samoborski pioniri pobijedili su tradicionalno neugodnog protivnika iz susjedne nam države. Prvo je poluvrijeme u cjelini pripalo Samoborcima i u tom je periodu bilo mnogo prekršaja od kojih je dosta njih suidac "previdio". Ni to nije pomoglo Brežičanima koji su primili čak tri gola, što se u drugom poluvremenu nije dalo nadoknaditi. Mali Samoborci su, zadovoljni rezultatom, u drugom poluvremenu načinili niz propusta koje su platili s dva nepotrebno primljena gola. Bila je to još jedno upozorenje da se mora punom snagom igrati do posljednje minute i da se rezultat može promijeniti u svakom trenutku.

Istakli su se Stanec, Vranković, Čučić i strijelci golova, dok je nad Plečkom izvršen najveći broj prekršaja, pa je kraj utakmice dočekao šepajući.

Trener Erbežnik je bio zadovoljan ishodom i pokazao razumijevanje za činjneicu da su njegovi puleni već pomalo umorni od niza napornih susreta u kojima su ostvarili serijal od 17 pobjeda. Ipak dolazi vrijeme predaha i lakših treninga.

Drago Plečko

Snimka: Ivana Plečko

NOGOMET - Erba utakmicom mlađih pionira u gostima oborio rekord svih vremena Udarnik – Samobor 1:2 (1: 0)

16 pobjeda uzastopno!

NOGOMET - Erba utakmicom mlađih pionira u gostima oborio rekord svih vremena
Udarnik – Samobor  1:2  (1: 0)

Strijelci: Šestok 1, Župančić 2

Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena, ali su domaćini ipak uspjeli "stisnuti" gol i tako povesti. U drugom je poluvremenu ušao Župančić, svjež i željan igre, te postigao dva zgoditka i time osigurao pobjedu koja rekord znači.

Nakon 16. pobjede u seriji došlo je vrijeme da se ozbiljno zapitamo nisu li samoborski treneri mlađih uzrasta, posebice Danijel Erbežnik, konačno zavrijedili normalne uvjete rada. Čak, gledajući na rezultate koje su postigli u posljednjoj sezoni, mogli bismo reći da su zavrijedili i više od toga. Ako Grad doista nema novca, a ne radi se o značajnim sredstvima, bilo bi lijepo da se tvrtke koje se treklamiraju na području našeg Grada uključe donacijama malim Samoborcima. Sve su to domaći dječaci, nema "kupljenih" sa strane, dakle radi se o naraštaju poniklom u NK Samobor. A za to je trebalo mnogo znoja, koji je na kraju mlađim pionirima donio uvjerljivo prvo mjestu u njihovu rangu takmičenja. Već je deplasirano ponavljati priče o odgojnim vrijednostima bavljenja sportom ili veselju djece nakon ovakovih uspjeha. Roditelji ne plaćaju samo članarine, već pojedinci kupuju opremu za cijelu momčad iz vlastitih džepova. Došlo je vrijeme da samoborski gradski nogometofobi i županijski sportski mozgovi promijene odnos prema onome što nam najbolje ide. Ne radi se o megalomanskim kapitalnim projektima, već skromnim sredstvima koja je lako osigurati.

Snimila: Ivana Plečko