Pomoćnici: Lafter (N.S.Okićko) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Borić(56), 1:1 Đumlija(79 - 11m), 2:1 Mijaljević(90)

BESTOVJE: Golubiček, Džaja, Turčinović, Škrinjarić, Petraš (od 77. Biškupić), Kurtušić, Đaković (od 40. Mijaljević), Šarić (od 73. Horvat), Eranović, Borić (od 90. Pranjić), Mioč

Trener: Božidar Domitrović

NOVAKI: Husak, I. Marković, Genus, Podnar, Jaklenec, Đumlija, Struhak (od 46. Asec), M. Marković (od 46. Leopold), Mlinar, Bungić, Jedvaj (od 46. Borak)

Igrač utakmice: Goran Borić (Bestovje)

Utakmica je protekla u žustroj igri u kojoj su se bolje snašli domaćini i odnjeli prvu prvenstvenu pobjedu protiv favoriziranih Novaka. U prvom dijelu je igra ravnopravna, a početkom drugog dijela domaćini dolaze u vodstvo koje poništava Đumlija iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 79. minuti. Ipak, u sudačkoj nadoknadi pobjedu domaćinu donosi Mijaljević na asistenciju igrača utakmice Borića.

Jamnica - Rakitje 4:2 (4:0)

Lider briljirao

LUKAVEC - Igralište Lukavca

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Vugec (Brdovec) i Vrbaški (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Kurtagić(3), 2:0 Lovrić(27), 3:0 Rupa(36), 4:0 Kurtagić(41), 4:1 Nikolić(82), 4:2 Petković(90 - 11m)

JAMNICA: Josipović, Rupa (od 78. Kolarić), Topolnjak, Lovrić, Krpan, Cerovski, Kelava, Kristić (od 63. Koluder), Božić (od 70. Miković), Prigorac (od 40. Purgar), Kurtagić

Trener: Jasmin Ganić

RAKITJE: D. Barun, Dorotić (od 69. Novačić), Balaško (od 76. Nikolić), Čejvan (od 36. An. Martinović), K. Barun, Hlebnjak, Av. Martinović, Vrčković (od 43. Boras), Petković, Martinčević, Kramarić

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Tomislav Kelava (Jamnica)

Crveni karton: Josipović (78 - igranje rukom), Purgar(90 - udaranje suparnika)

Još jedna odlična partija lidera prvenstva koji je u potpunosti nadigrao igrače Rakitja. Već u prvom dijelu na semaforu je stajalo 4:0, a samo zbog opuštanja domaćih igrača gosti su uspijeli u zadnjih desetak minuta smanjiti rezultat pogotcima Nikolića i Petkovića na pristojnijih 4:2.

Nakon dvanaestog kola vodeća je Jamnica sa 25 bodova, drugi su Novaki sa 22 boda, Rakitje je sedmo sa 15 bodova, dok je Bestovje zadnje sa 5 bodova.

STOLNI TENIS - 3. hrvatska stolnoteniska liga - 3. kolo

Poraz i pobjeda

U ponedjeljak 30. i utorak 31. listopada odigrano je 3. kolo 3. hrvatske stolnoteniske lige, Regija srednja Hrvatska. U ponedjeljak na gostovanju kod STK Remeta igrači STK Samobora 2003 u sastavu Hrvoje Mihalić, Matija Koščica i Dražen Librić su izgubili rezultatom 4:1. Jedinu pobjedu donio je Dražen Librić.

U utorak, također na gostovanju, protiv STK Jaske STK Samobor 2003 slavio je pobjedu s rezultatom 4:3. Igralo se u sastavu Hrvoje Mihalić, Dražen Librić i Davorin Marić. Po dvije pobjede su imali Dražen Librić i Davorin Marić.

Valja naglasiti da su se ekipi pridružili Matko Ladović i Martin Kovačić, tako da je stvoren kostur ekipe u sastavu: Matija Koščica, Hrvoje Mihalić, Matko Ladović i Martin Kovačić. Glavni trener je Marijan Šarić, a pomoćni Dražen Librić.

Sljedeće 4. kolo se igra 25. studenog. STK Samobor 2003 kao domaćin dočekuje STK Duga Resa i STK Karlovac 1579.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 12. kolo

TOP - Laduč 1:1 (1:1)

Gosti zadovoljniji

KERESTINEC - Igralište SC TOP

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje Ivaničko) i Malkoč (Buševec)

Strijelci: 1:0 Maceković(13 - 11m), 1:1 Leskovar(36 - 11m)

TOP: Belko, Zlački, Matulin (od 72. Klemenčić), Lovrenšćak, Bencetić (od 61. Leopold), Vukas, Vršek, Maceković, Pavec (od 46. Petrić), Gašpert (od 84. Čižmešija), Puntarec (od 61. Stunja)

Trener: Stjepan Čakanić

LADUČ: Tonković (od 86. Gajski), Bakić, Vajdoher, Ledinšćak, Krznarić, Drenski, Lozar, Percela, Valek, Leskovar, Kušević (od 65. Karadžić)

Trener: Luka Žerjavić

Igrač utakmice: Maceković (TOP)

U borbi dvoje podjednakih sastava gosti zadovoljniji napuštaju igralište u Kerestincu na kojem su više šansi propustili domaćini. Dobri sudac Kašnar dvaput je ispravno pokazao na bijelu točku, a precizni realizatori Maceković i Leskovar svakoj momčadi donose po bod.

Bregana - Lomnica 6:1 (3:0)

Slomili ih na 6 mjesta

BREGANA - Igralište Bregane

Sudac: Horvatić (Zaprešić)

Pomoćnici: Radešić (Zaprešić) i Kakuk (Rakitje)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(12), 2:0 Jurković(25), 3:0 Grdanjski(31), 4:0 Jurković(52), 4:1 K. Ačkar(55), 5:1 Jurković(62), 6:1 Ćosić(85)

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 75. Klisurić), Celizić (od 70. Ćosić), Ivančić, Nider, Dekalić, Jurković, Kasalo (od 64. Mršić), Otmačić (od 59. Fučkar), Sokolović (od 75. Andabak), Matijaščić

Trener: Dražen Vegel

LOMNICA: Cundeković, Stepanić (od 77. Perić), Kozarić (od 57. Tušek), Šoštarec, Turkalj, Smolković, Čurić, Biočić, K. Ačkar, Z. Ačkar, Jurić (od 50. Naković)

Trener: Siniša Klafurić

Igrač utakmice: Ivan Jurković (Bregana)

Već nakon tridesetak minuta Bregana ima nedostižnu prednost od 3:0 i do kraja utakmice lagano kontrolira rezultat dok gosti iz Lomnice nisu ništa pokazali. U momčadi domaćina nije bilo slabog mjesta, a posebno se istaknuo Jurković sa tri postignuta gola.

Zrinski Tehnovent - Savski Marof 1:1 (1:1)

Mršavi bod

FARKAŠEVAC - Igralište SC Zrinski

Sudac: Lafter (N. S. Okićko)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Drkulec (D. Purgarija)

Strijelci: 1:0 Šicl(2), 1:1 Vlahović(86 - ag)

ZRINSKI: Fabijan, Jurinec (od 85. Radek), Jazvić (od 66. Vlahović), Murić, Vrančić, Šicl, Jagodić, Celizić, Tenšek, Žganjer (od 86. Beloša), Hainešek

Trener: Dario Lujanac

SAVSKI MAROF: Turk, Žganjer (od 52. Skomrak), Jozić, Boch, Pirc, Šorgić, Večerić (od 30. Postružin), Rede (od 62. Leovac), Lepesić (od 70. Bilandžija), Milivojević, Bećirović (od 25. Grubeša)

Trener: Ivica Hribar

Igrač utakmice: Igor Šicl (Zrinski)

Već u prvom napadu domaćini preko Šicla dolaze u vodstvo. Zrinski niti tu ne staje već novim prigodama Tenšeka i Hainešeka pokušavaju povećati vodstvo. U drugom dijelu bude se gosti, Milivojević dva puta prijeti. I onda, četiri minute prije kraja, gosti izjednačuju: nakon kornera udarac Šorgića se odbija od grede u leđa Vlahovića i Zrinski gubi dva boda.

Zaprešić - Klokočevac 2:0 (1:0)

Janjić pocrvenio

KUPLJENOVO - Igralište Zaprešića

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Matković (Kurilovec)

Strijelci: 1:0 Begić(34), 2:0 Bitići(89)

ZAPREŠIĆ: Legan, Majdandžić, Gorupec, Šeničnjak, Stipković, Štoos, Šunde (od 60. Bitići), Drkušić, Begić, P. Kuš, Z. Kuš

Trener: Predrag Tepšić

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri (od 67 K. Bošnjak), Matko, Ramić, Šeperić, Janjić, Horvat (od 67. Dolić), Celizić, Kovačević, Kos, Salopek

Crveni karton: Janjić (82 - nesportsko ponašanje)

Igrač utakmice: Ivan Begić (Zaprešić)

Nakon nekoliko promašenih šansi sa svake strane domaćini dolaze u vodstvo u 34. minuti nakon lijepog prodora Šundea i Begićeve završnice. U 50. minuti najveću priliku za goste ne realizira Kovačević čiji udarac završava na stativi. Pred kraj utakmice Janjić dobiva crveni karton i time olakšava završnicu Zaprešiću koji u 89. minuti potvrđuje pobjedu pogotkom Bitićija.

Nakon dvanaestog kola vodeća je Rugvica s 24 boda, drugi Laduč ima 22 boda, dok je TOP deveti sa 17, Zrinski deseti sa 16, a Bregana i Klokočevac s 15 bodova drže jedanaestu i dvanaestu poziciju.

RUKOMET - 5. kolo 2. HRL zapad Samobor Mercator – Lokomotiva II 22:21

Prva pobjeda i novi poziv u reprezentaciju

RUKOMET - 5. kolo 2. HRL zapad
Samobor Mercator – Lokomotiva II 22:21

Požrtvovnost i hrabrost na kraju su se isplatile, jer je pomlađena ekipa Samobor Mercatora upisala prvu pobjedu u prvenstvu nad drugom ekipom Lokomotive. Pobjeda dobiva na još većoj vrijednosti kada se zna da je vodstvo kluba definitivno odlučilo orijentirati se na vlastite snage, to jest na svoje nadarene kadetkinje kojima će u daljnjem igračkom sazrijevanju pomoći iskusnije igračice ponikle u klubu. Ta kohezija bila je vidljiva već na ovoj utakmici, jer je napade odlično organizirala kadetkinja Ivona Štrkalj, a najefikasnija je bila tek nešto starija Anamarija Fofonjka sa 6 pogodaka. Po 5 golova dale su Maja Žilić i Marija Plazina, a 4 Sandra Novak. Domaće su igračice cijelo vrijeme kontrolirale utakmicu i imale prednost koja je iznosila i četiri gola razlike. Ono što je posebno moglo razveseliti poklonike samoborskog rukometa bila je borba za svaku loptu i hrabra igra u obrani.

Osim ove, stigla je još jedna lijepa vijest. Uz Anamariju Fofonjku poziv na pripreme kadetske reprezentacije (92. godište) dobila je i Ivona Štrkalj, dok je šefica stručnog stožera Dubravka Tunjić pozvana u ekipu B reprezentacije koja nastupa na turniru u Rumunjskoj, a već od ranije je članica i stožera juniorske reprezentacije. Svakako je to priznanje za njih, ali i cijeli klub budući da se i na ovaj način dokazuje odličan rad s mlađim kategorijama.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 13. kolo Samobor - Karlovac 2:4 (1:0)

Totalna konfuzija

SAMOBOR - Gradski stadion

Sudac: Vincelj (Pregrada)

Pomoćnici: Crnković (Zabok) i Haban (Zl. Bistrica)

Strijelci: 1:0 Tokić(25), 2:0 Tokić(75), 2:1 Pinturić(78), 2:2 Trbušić(81), 2:3 Vrbanić(81), 2:4 Nikolić(89)

SAMOBOR: Mičić, Pavlović (od 50. Samardžija), Prlić (od 65. Puškarić), Horvat, Mrčela, Majdandžić, Merkl (od 70. Delić), Brujić, Tokić, Jelić, Bencalić

Trener: Tomislav Pisačić

KARLOVAC: Skočibušić, Pranjić, Pinturić, Veselić, Franjković, Kunert, Trbušić, Radošević, Bićanić (od 65. Bojo), Vrbanić, Nikolić

Trener: Stjepan Benić

Crveni karton: trener Benić (prigovor)

Igrač utakmice: Krunoslav Pinturić (Karlovac)

U slabom prvom dijelu Samoborci vode 1:0 pogotkom Tokića, a isti igrač u 75. minuti povećava vodstvo Samobora. No tada slijedi preokret Karlovca, čiji igrači do kraja utakmice prvo izjednačuju rezultat, a zatim dolaze i u vodstvo u čemu im je uvelike pomogla konfuzna obrana Samobora. Nakon četvrtog uzastopnog poraza, trener Samobora Tomislav Pisačić je nakon utakmice podnio neopozivu ostavku.

Nakon trinaestog kola vodeće je Vrapče s 28 bodova, drugoplasirani Vinogradar ima bod manje, a Samobor je na sedamnaestom mjestu s 10 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 13. kolo Udarnik - Sava (S) 0:0

Isplivali s bodom

VELIKA GORICA - Igralište SRC Kurilovec

Sudac: Malekinušić (Osekovo)

Pomoćnici: Brozović i Repić (oba iz Kutine)

UDARNIK: Škrablin, Kitanović (od 69. Grđan), Harambašić, Barišić (od 82. Klafurić), Šunić, Skrbin (od 60. Svekrić), Hujdur, Miloš, Rošić, Debijađi, Trčak

Trener: Dean Klafurić

SAVA (S): Pintar, Gavran, Horvat, Drenški, T. Čakanić, V. Čakanić, Matošević (od 68. Mamić), Jordan, Biškupić, Đurđević (od 73. Zovko), Karamarko (od 60. Šurbek)

Trener: Željko Košković

Igrač utakmice: Elvir Hujdir (Udarnik)

Novi trener Save naredio je napad od prve minute, no gosti su bili opasniji samo prvih petnaest minuta, a ostali dio susreta bolja momčad je bio Udarnik. Opasne udarce Šunića i Harambašića je obranio vratar gostiju Pintar, te je Sava ipak odnijela bod iz Velike Gorice.

Nakon trinaestog kola vodeći je Polet s 34 boda, druga je Iskra Zelina s 29 bodova, a peta je Sava koja ima 21 bod.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 3. kolo Samobor - Jaska 86:61 (40:37)

Obranom do 25 razlike

Prve tri četvrtine Samoborci su u više navrata imali po pet-šest razlike, ali borbeni i uporni gosti ne dozvoljavaju osjetniju razliku. Ipak, Samoborci imaju dužu i kvalitetniju klupu tako da ulaze u zadnjoj četvrtini nešto svježiji u igru odigravši tako snažno i dobro u obrani, da gosti mogu biti sretni što su zabili i tih 7 poena naspram čak 29 Samoboraca.

Ovom trećom pobjedom za redom Samoborci uz Žoronu iz Karlovca i Goricu iz Velike Gorice ostaju glavni favoriti u borbi za vrh B1 lige. Kod Samoboraca istakli su se, kao glavni pokretači obrane, ali i kao strijelci, bekovi Fatorini s 23 i Močan s 22 poena.

Kod gostiju iz Jaske učinkoviti Škrinjarić s 18 i Mačečević sa 16 poena.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 6. kolo Samobor - Cedevita 60:98 (33:45)

Bez snage ne ide

Polovicom druge četvrtine Samoborci su još imali igru i vodstvo od 30:28, ali, kako je vrijeme prolazilo, gube snagu, dok gosti cijelu utakmicu igraju u istom ritmu tj. agresivnu obranu čovjeka, posebice na bekovima Samoboraca. Njima u drugom poluvremenu oduzimaju mnogo lopti za lagane koševe iz kontranapada.

Na kraju zaslužena i visoka pobjeda Cedevite, čiji igrači ipak treniraju dvaput dnevno pa su stoga i trkački mnogo spremniji od Samoboraca.

Kod Samoboraca učinkovit je bio Levanić s 27 poena, od kojih je 20 postigao u prvom poluvremenu, dok je imao snage.

Kod gostiju odličan je bio Rogić s 34 poena.

Odličan nastup u Slovačkoj

KK Samobor-Anindol po prvi je put nastupio na kvalitetnom turniru u slovačkom gradu Nitra 29. listopada.

Šestero sportaša okušalo se u međunarodnoj konkurenciji sportaša iz Slovačke, Mađarske, Austrije, Češke, Ukrajine, Poljske i Hrvatske.

Prvi su na tatami izašli Tomislav Stolar i Haris Kovačević te nastupili u konkurenciji kataša. Tomislav je bio apsolutno dominantan te nadmoćno pobijedio u konkurenciji do 15 godina starosti. Haris je za korak bio prekratak te izgubio susret za 3. mjesto u istoj konkurenciji.

Najuvjerljiviji je bio Tomislav Rašidagić, koji je pokazao iznimnu raskoš karate umijeća te pobijedio u konkurenciji seniora do 80 kg. Isti uspjeh kao i Tomislav napravio je i kadetski reprezentativac Matej Tomazin osvojivši prvo mjesto u kategoriji preko 75 kg, dok je Nikola Šoić u konkurenciji kadeta do 65 kg osvojio brončano odličje.

Jedini su bez odličja ostali Saša Bjegović i Haris Kovačević.

KARATE - DARFEST, Daruvar, 28. listopada

Rebeka Smolčić zlatna

Šest mladih kata natjecatelja Karate kluba Samobor-Anindol nastupilo je u subotu 28. listopada u Daruvaru na tradicionalnom međunarodnom turniru u organizaciji KK Termal - Slavko Krivski.

Od mladih Samoborki i Samoboraca najviše se istakla Rebeka Smolčić, koja je u konkurenciji cicibanki (7-9 godina) osvojila zlatnu medalju, pobijedivši u finalnom susretu klupsku kolegicu Nolu Jandrečić.

Solidni su bili Magdalena Kralj i Andriano Rajković, koji su izgubili susret za 3. mjesto te završili kao peti.

KARATE - KUP TAD RIJEKE, Rijeka, 29. listopada

Ana Lenard ponovno pobjednica

U nedjelju, 29. listopada, je u Rijeci održan 3. po redu kup Karate kluba Tad iz Rijeke na kojem su sudjelovala i četiri natjecatelja KK Samobor-Anindol.

Ana Lenard je u konkurenciji kadetkinja do 57 kg ponovno trijumfirala te time još više otvorila vrata turskog Izmira, gdje će se u veljači 2007. održati Europsko kadetsko i juniorsko prvenstvo. Sestra Maja u tome nije uspjela te je ostala bez odličja.

Srebrnu medalju u konkurenciji mlađih kadeta do 53 kg osvojio je odlični Renato Brković, dok je Antonio Tančak ostao bez plasmana.

NOGOMET - Danijel Erbežnik oborio samoborski trenerski rekord svih vremena – 9 uzastopnih pobjeda! Samobor – Karlovac 1:0 (0:0)

Otvoren put prema naslovu!

Samobor – Karlovac  1:0 (0:0)

U teškoj i nervoznoj utakmici na blatnom terenu, mlađi pioniri NK Samobor u cjelini su pružili prosječnu igru s brojnim nepotrebnim pogreškama. Dominirali su svega nekoliko prvih minuta, da bi se narednih 20 minuta igralo pred njihovim golom.

No, uspjeli su se obraniti i uspostaviti ravnotežu koja je pomalo prerastala u blagu nadmoć. Šansi nije bilo mnogo, ali lopta nije htjela u gol. Kako se radilo o vjerojatno ključnoj utakmici u borbi za naslov prvaka, napetost je ipak učinila svoje.

U obrani Samobora isticali su se Širanović i Dimitrovski, dok je vratar Ladišić pružio nekoliko dobrih obrana. Karlovčanima je presudio Dragec Plečko, koji je pred kraj drugog poluvremana pobjegao njihovoj obrani i iz mrtvog kuta postigao pobjednički gol.

Do kraja utakmice osjećala se iscrpljenost kod obje momčadi i Samoborci su tri kola prije kraja zabilježili pobjedu koja širom otvara vrata naslovu prvaka.

Danijel Erbežnik je, iako nezadovoljan igrom svojih pulena, proslavio rekord svih vremena za mlađe uzraste – devet uzastopnih pobjeda.

Samoborci vode na tablici s dva boda prednosti i jednom utakmicom manjka, a čekaju ih još Bistra, Sloga i Vrbovec, što im ne bi trebalo predstavljati veliku prepreku.

Vrijeme je da odgovorni razmotre mogućnost stalnog zapošljavanja trenera mlađih uzrasta koji pružaju tako dobre rezultate u radu.

Drago Plečko

U Samoboru pokrenuta Atletska sekcija

Za početak - trčanje

Inicijativom Damira Topića i tajnika Samoborskog športskog saveza Jure Horvata, 14. listopada 2006. počela je s radom Atletska sekcija za uzrast od 7. do 14. godina za dječake i djevojčice. Prvi trening odrađen je na atletskoj stazi gradskog stadiona Samobor u Hebrangovoj, pod vodstvom prof. Verice Kumerički.

Sva zainteresirana djeca u prvoj godini "radit će" školu trčanja na atletskoj stazi, koja će se dodatno urediti u proljeće 2007. godine, a planira se uzeti i termin u dvorani OŠ Samobor za rad u zimskom razdoblju.

Zainteresirani se za sve informacije mogu obratiti u Tajništvo Samoborskog športskog saveza:

Juro Horvat, tel: 01/3365-555, e-mail: samoborski-sportski-savez@zg.htnet.hr ili treneru prof. Verici Kumerički na mob: 091/5536-263

KYOKUSHIN KARATE - Poziv na Memorijal Branka Bošnjaka

Uživajte u vrhunskim borbeama europskih i svjetskih prvaka kyokushina

Međunarodni turnir u kyokushin karateu Memorijal Branka Bošnjaka, koji se već tradicionalno održava u Samoboru, održat će se 11. studenoga s početkom u 15 sati u dvorani OŠ Bogumila Tonija. Karate klub Mladost poziva sve zainteresirane da i ove godine dođu u što većem broju kako bi zajedno uživali u toj sportskoj manifestaciji, te ujedno bodrili hrvatske borce.

Puni kontakt bez zaštitne opreme – kratka je definicija tog najjačeg karate stila, a vrhunske borbe europskih i svjetskih prvaka kyokushina dovoljan su razlog da se odazovete. Dođite i podržite tradiciju dugu jedanaest godina!