NOGOMET - Nogometaši srednjoškolci prvi na sportskim terenima

ŠŠK Samoborac najbolji!

Učenici srednjih škola Grada Samobora odigrali su u četvrtak, 12.10., i u petak, 20.10., dva kola Gradskog natjecanja u nogometu.

Vrlo izjednačene kvalitete bile su ekipe ŠŠK Mladost 1957 - Srednje strukovne škole i ekipe ŠŠK Samoborac - Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole, dok je ekipa ŠŠK Sokol - Gimnazije A.G. Matoša ovoga puta bila dosta slabija. U obje utakmice između ŠŠK Mladost 1957 i ŠŠK Samoborac rezultat je bio neodlučen (3:3 i 2:2), tako da je odlučivala gol razlika.

Spretniji i sretniji u postizanju golova u utakmicama protiv Gimnazije bili su učenici Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole tako da su u konačnici zauzeli prvo mjesto i stekli pravo predstavljanja Grada Samobora na Županijskom natjecanju. Drugo mjesto pripalo je ekipi Srednje strukovne škole, dok je na trećem mjestu bez bodova ostala ekipa Gimnazije A.G. Matoša.

Sudac: Kramarić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Ivančić (Jasrebarsko) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Curman(12 - ag), 1:1 Curman(14)

RAKITJE: Mihina, Boras (od 46. Novačić), Nikolić, Čejvan, A. Martinović, Brekalo (od 56. K. Barun), Vrčković (od 80. Španić), Petković, Njijić (od 63. Kezić), Dorotić (od 46. D. Martinović), Kramarić

Trener: Borislav Perica

VRH: Cingulin, Devčić, Šturlan, Knjaz, Brcko, Curman (od 66. Strugar), Kovačec, Šimunić, Škorjanec, Frajtić, Jačmenjak

Trener: Stjepan Žagmeštar

Igrač utakmice: Ivica Mihina (Rakitje)

U prvom dijelu gosti su bolji i samo zbog nespretnosti Curmana koji je kasnije popravio svoju grešku na poluvrijeme se odlazi sa neodlučenim rezultatom. U drugom dijelu, ulaskom Baruna Rakitje je opasnije, ali do kraja utakmice se rezultat ne mijenja i ostaje najravnopravniji rezultat - podjela bodova.

Bestovje - Vatrogasac (Z) 1:1 (1:1)

Vratari zaključali dveri

BESTOVJE - ŠC Bestovje

Sudac: M. Lafter (N. S. Okićko)

Pomoćnici: D. Lafter (N. S. Okićko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Eranović(4), 1:1 Letinčić

BESTOVJE: Pervan, Džaja (od 72. Pranjić), Turčinović, Petraš (od 66. Biškupić), Škrinjarić, Rendulić (od 40. Đaković), Kurtušić, Šarić (od 90. Karažinec), Borić (od 56. Mijaljević), Eranović, Mioč

VATROGASAC (Z): Gelo, Matić (od 56. Perković), Hrnjkaš (od 85. Brdarić), I. Prskalo, D. Pranjić, Mavrović, Dujaković, Šimunić, A. Prskalo, Letinčić

Trener: Marijan Prelec

Crveni karton: D. Pranjić (67)

Igrač utakmice: Šimun Pervan (Bestovje)

Solidna utakmica u kojoj su napadači bili raspoloženi samo u prvih petnaest minuta da bi od tada pa do kraja utakmice vratari zaključali svoja vrata. Iako su domaćini zadnjih 25 minuta imali igrača više, nisu ga uspjeli pretvoriti u pobjedu.

Novaki - Dinamo (O) 3:1 (1:0)

Raspoloženi Borak

NOVAKI - Igralište u Novakima

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Marčetić (Rugvica) i Šimunić (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Borak(8), 1:1 Obradović(47), 2:1 Borak(50), 3:1 Borak(89)

NOVAKI: Prahin, I. Marković, Genus, Podnar, Jaklinec, Đumlija (od 46. M. Marković), Struhak (od 46. Avsec), Borak, Mlinar (od 82. Vrkić), Bungić (od 78. Leopold), Jedvaj

DINAMO: Juraj, Pavlek (od 82. Bašić), Fratrić (od 89. Razum), Kišan, Smoljo, Kelečić (od 46. Fulir), Župan, Cipovec, Obradović, Valečić, Volarić

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Borak (Novaki)

Novaki već u osmoj minuti vode pogotkom Boraka i s tim se rezultatom uz još koju priliku domaćina odlazi na odmor. Odmah početkom drugog dijela gosti izjednačuju, ali raspoloženi Borak sa još svoja dva pogotka rješava utakmicu u domaću korist.

Nakon devetog kola vodeći su Jamnica i Novaki sa po 22 boda, Rakitje je peto sa 14 bodova, dok je Bestovje četrnaesto sa 2 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 11. kolo

BSK - TOP 3:1 (1:0)

Gruvalo je u Brdovcu

BRDOVEC - Igralište BSK - a

Sudac: Mihalj (V. Mlaka)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Bilić (V. Gorica)

Strijelci: 1:0 Rasi(31), 2:0 Stepinac(49), 2:1 Pavec(65), 3:1 Debogović(85 - 11m)

BSK: Stančin, Regvart (od od 88. Sušec), Rasi (od 80. Morović), Janeš (od 80. Hrnjak), Turković, Stepinac, Pavić (od 73. Pezić), Debogović, Šikaš (od 87. Gelo), Lulić, Jakovina

Trener: Damir Šintić

TOP: Belko - Hunjak, Zločki, Matulin (od 60. Klemenčić), Stunja, Lovrenšćak, Mateković (od 60. Leopold), Gašpert, Domjančić (od 37. Janković), Petrić, Vrsek, Puntarec (od 60. Pavec)

Igrač utakmice: Nino Stepinac (BSK)

Utakmica u kojoj je domaćin bio tijekom cijelog susreta bio bolja momčad. Do poluvremena je 1:0, a odmah početkom drugog dijela domaći povećavaju vodstvo. Malo neizvjesnosti u utakmicu unosi Pavec nakon samo šest provedenih minuta u igri, ali Debogović iz jedanaesterca pet minuta prije kraja osigurava pobjedu domaćinu.

Pušća - Zrinski Tehnovent 2:0 (1:0)

Slomljeni na početku

PUŠĆA - Igralište SRC Pušća

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Župan (V. Gorica) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 1:0 Peharec(3), 2:0 Lovrić(47)

PUŠĆA: Mijatović, Horvat (od 82. Bzik), Filković, Peharec, S. Studak (od 85. Tadić), Ban, D. Studak, Zornjak, Lovrić (od 63. Nemčić), Gorupec, Barilović (od 46. Mrkonjić)

Trener: Drago Barbić

ZRINSKI: Fabijan, Radek, Beloša (od 63. Bukvić), Murić, Vrančić, Jurinec, Jagodić (od 77. Husta), Celizić, Tenšek, Žganjer, Hainešek

Trener: Dario Lujanac

Igrač utakmice: Željko Zornak (Pušća)

Domaćini dolaze u vodstvo već u trećoj minuti i to je prelomilo utakmicu. Do kraja poluvremena Pušća još par puta opasno ugrožava gostujuća vrata, ali na poluvremenu i dalje stoji 1:0. Na početku drugog dijela domaćini opet kažnjavaju dekoncentraciju igrača Zrinskog i postavljaju konačnih 2:0.

Klokočevac - Jelačić 0:2 (0:1)

Ban ustao dvaput

KLOKOČEVAC - Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Nežić (Vrbovec)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Gradinšćak (Vrbovec)

Strijelci: 0:1 Matejčić(44), 0:2 Maksimović(53)

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri (od 63. Tucman), Herman (od 46. Dolić), Vitko, Komerički, Ramić, Celizić, Kos, Salopek (od 46. Jantolić), Kovačević, M. Bošnjak (od 66. Tesla, od 76. K. Bošnjak)

Trener: nema

JELAČIĆ: Grahovac, Horvat (od 36. Burić), Barbarić, Rožić, Matejčić, Matković, Mikulin, Maksimović, Jurčić, Novosel, Mikulec

Trener: Vlado Horvat

Crveni karton: Barbarić (36 - Zaprešić)

Igrač utakmice: Ozren Maksimović (Jelačić)

Klokočevac je ušao u utakmicu oslabljen sa neigranjem čak petorice standardnih igrača. To se najbolje vidjelo nakon što je kod rezultata 0:1 Jelačić ostao sa igračem manje i Klokočevac nije mogao ozbiljnije ugroziti goste, nego je početkom drugog primio i drugi gol za konačnih 0:2.

Klas - Bregana 2:1 (1:0)

Dvaput Miletić

MIĆEVEC - Igralište Klasa

Sudac: Radišić ((Zaprešić)

Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Miletić(43), 2:0 Miletić(53), 2:1 Matijaščić(90)

KLAS: Janžić, Radić, M. Bedeković (od 60. Veldić), Vrban (od 83. Tomina), Hlevnjak, Majdak, Glavić, Lulić (od 59. Hrešć), Celčić, Miletić (od 80. Oreškovi), Andračić

Trener: Darko Furić

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 56. Tančak), Celizić, Andabak, Nider, Ivančić, Mršić, Jurković, Matijaščić, Otmačić, Klisurić (od 60. Šaldić)

Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Nikica Miletić (Klas)

Gosti iz Bregane su pružili dobar otpor domaćinu koji je imao raspoloženog Miletića koji je sa svoja dva gola osigurao pobjedu domaćinu. Počasni pogodak za Breganu postigao je Matijaščić u 90. minuti.

Nakon jedanaestog kola vodeći je Laduć sa 21. bodom koliko ima i drugi Savski Marof, TOP je deveti sa 16, a Zrinski deseti sa 15 bodova koliko ima i jedanaesti Klokočevac dok trinaesta Bregana ima 12 bodova.

KOŠARKA - Kapetan Samoboraca Darko Župančić optimist je pred nastupajuću sezonu

Bit ćemo među prvih pet

Kapetan Samoboraca Darko Župančić za sebe kaže da je u klubu od malih nogu. No, taj bek i standardni prvotimac KK Samobor broji već 26. sezonu u klubu i sigurno će biti jedan od glavnih uzdanica u ovoj sezoni.

Što misli kapetan, je li ova momčad dovoljna za hrvanje u ovoj, težoj, ligi nego što je ona za koju su se pripremali?

- Mislim da je dovoljno kvalitetna, ne samo za možebitnu borbu za ostanak, nego možda i za borbu za sam vrh tablice. Ali, to će se najbolje vidjeti kroz utakmice tijekom sezone.

- Je li bilo vremena za uigravanje s novim suigračima koji su stigli neposredno pred početak sezone?

- Još smo u fazi uigravanja. Planirali smo da ćemo igrati u C ligi koja je trebala početi kasnije, ali već nakon prvog kola i važne gostujuće pobjede protiv Dugog Sela vidi se da to neće predstavljati prepreku.

Za kraj, Darko je potencijalnim kladiteljima dao besplatnu preporuku.

- Igrajte na nas, sezonu završavamo među prvih pet.

Matija Milić

KOŠARKA - Trener KK Samobor Milan Ličina nije impresioniran konkurencijom u B1 ligi

Ne bojimo se nikoga!

Pet do dvanaest, tj. jedan dan prije početka sezone u B1 ligi, KK Samobor je postao član te lige, a nakon što je KK Centar iz Zagreba odustao od natjecanja. Uz sve probleme s prostorom (dvorana je dostupna samo za odigravanje utakmica i jedan trening tjedno, a prijateljske utakmice prije sezone su se igrale u Zagrebu) i financijama kojih će sada trebati više, KK Samobor će predstavljati sebe i Grad u trećoj po jačini ligi u državi.

O tome kako će se momčad snaći u višem rangu od onog za koji se pripremala i ima li Samobor kvalitetu za ostanak u B1 ligi, razgovarali smo s glavnim trenerom Milanom Ličinom.

- Igrači su više nego kvalitetni za ovu ligu tako da bi, po meni, s ovom momčadi 99% osvojili C ligu, a u B1 ligi ćemo se sa svakim jako morati boriti za bodove - rekao je Ličina.

- Znači, ostanak u ligi uopće nije upitan...

- Ostanak ne bi smio biti upitan. Pitanje je samo hoćemo li biti prvi, treći ili peti. B1 liga je poprilično izjednačena. To su ekipe koje su unaprijed znale da su u toj ligi i stoga su u prednosti, jer su se puno ranije počele spremati i puno pripremljenije su ušle u natjecanje. Ali, ponavljam, kvalitetu imamo.

Kako kaže trener Ličina, problema ne bi trebalo biti ni s uigravanjem momčadi, jer su novi igrači koji su došli ove sezone već prije četiri godine igrali ovdje tako da poznaju ljude, sistem rada i sada se samo nastavlja tamo gdje se stalo prije.

- Ima li nekih deficitarnih mjesta u momčadi na kojima bi suparnici mogli zadavati probleme?

- Kako bi rekao Otto Barić: "Uvijek fale dva". Za ovaj trenutak stanje je više nego zadovoljavajuće. Pojačanja su, naravno, uvijek dobrodošla. Liga dozvoljava tijekom sezone dovođenje igrača prema željama. Mi smo ostavili četiri mjesta za eventualna pojačanja, ali, naglašavam, trenutačno smo zadovoljni s igračkim kadrom.

- I, za kraj, gdje bi Samoborce trebali tražiti na kraju sezone na tablici?

- Teško je davati prognoze. Znam da u ovom trenutku možemo igrati sa svima i to smo kroz prijateljske utakmice pokazali. Moramo vidjeti i konkurenciju. Mislim da nisu bolji od nas, a jesmo li mi bolji od njih, to ćemo vidjeti. Naravno da će i sreća u utakmicama dosta toga određivati.

Možemo dodati još samo poziv potencijalnim sponzorima da podrže ovu mladu i talentiranu momčad koja je u prvenstvo startala s dvije pobjede.

KARATE - Od 12. do 15. listopada u finskom Tampereu održano je 18. svjetsko prvenstvo u karateu za seniorke i seniore

Rašidagić i Vukobrat peti na svijetu

Na najvećem skupu karataša u selekciji Hrvatske nastupilo je i četvero reprezentativca iz Karate kluba Samobor-Anindol koji su i opravdali dano im povjerenje, iako je konačni rezultatski učinak mogao biti još i bolji, a za to je trebalo samo malo više sportske sreće.

Maja Janković nastupila je u apsolutnoj kategoriji. U prvom kolu Maja je superiorno pobijedila Engleskinju 4:0, a kada su je svi već vidjeli u 3.kolu, u 2. kolu je izgubila od Slovenke Peternel čime je zapečatila svoju sudbinu na ovom SP. U toj borbi je potpuno podbacila protiv sebi do tada nedorasle protivnice. Što se desilo s Majom u tom meču nikomu, pa ni njoj samoj, to još nije jasno.

Davor Mrzak je nastupio u najjačoj - apsolutnoj kategoriji. Nije se od Davora mogao očekivati veliki rezultat, ali svakako da prođe 2-3 kola. U tom naumu je i uspio. Nakon slobodnog 1. kola (protivnik predao meč), u 2. kolu Davor nadmoćno pobjeđuje Šveđanina 4:0 pokazavši pritom svu rakoš karate umijeća. U 3. kolu, nakon odličnog vođenja borbe tijekom cijelog meča, u posljednjoj sekundi Egipćanin mu plasira ručni udarac u tijelo te tako pobjeđuje. Prava šteta, jer Mrzak se mogao popeti dosta visoko na ljestvici najjačih svjetskih karateka.

Tomislav Rašidagić i Nenad Vukobrat su nastupili za momčad Hrvatske koja je uspjela nakon 4 pobjede u nizu (Njemačka, Nizozemska, Amerika, Norveška) dogurati po polufinalnog meča protiv odlične Španjolske. Nakon poraza od kasnijih svjetskih prvaka u repasažnoj borbi za 3. mjesto nesretno je izgubljen susret protiv odličnih Egipćana. Tim porazom Hrvatska je zauzela izvrsno 5. mjesto, ali i osvojila simpatije, kako same publike, tako i brojnih karate stručnjaka.

Tomislav i Nenad bili su pravi oslonac izborniku naše selekcije te su bili najučinkovitiji od svih hrvatskih reprezentativaca.

Iz Tamperea se Hrvatska vratila s jednom osvojenom brončanom medaljom Marka Lučića u kategorji do 65 kg, čime je nastavila kontinuitet uspješnih nastupa na velikim natjecanjima.

Najuspješniji su bili Italijani, Japanci i Španjolci.

D.Š.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 12. kolo Vinogradar - Samobor 3:0 (1:0)

Zapečatio im Kovačić

MLADINA - SC Mladina

Gledatelja 250

Sudac: Brgić (Zagreb)

Pomoćnici: Mileusnić (Zagreb) i Valešić (Kutina)

Strijelci: 1:0 Povrženić(34), 2:0 D. Kovačić(58), 3:0 D. Kovačić(88)

VINOGRADAR: Ž. Kovačić, Povrženić (od 88. Marunica), Jozinović, Sablić, D. Kovačić, Jalšovec, Bucković, Kiseljak, Čapin (od 58. Šimecki), Lovreković, Sablić (od 82. Vračević)

Trener: Branko Mlinar

SAMOBOR: Mičić, Puškarić, Prlić, Delić (od 22. Horvat), Mrčela, Majdandžić, Pavlović, Skender (od 62. Brujić), Jelić, Deak, Tokić (od 63. Bencalić)

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Damir Kovačić (Vinogradar)

Bila je to vrlo dobra igra lidera prvenstva koji je bez prevelikih problema nastavio pobjednički hod. Vinogradar je poveo u 34. minuti eurogolom Povrženića, a u drugom dijelu utakmice pobjedu je zapečatio bivši Samoborac Damir Kovačić uz još poneku priliku Lovrekovića, Sablića i Jozinovića koje je efektnim paradama branio Mičić i tako spriječio još veći poraz Samobora.

Nakon dvanaestog kola vodeći je Vinogradar sa 27 bodova, drugo Vrapče ima 25 bodova, dok Samobor drži sedamnaesto mjesto sa 10 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 12. kolo Sava (S) - Dugo Selo 5:0 (3:0)

Pet dugih komada

FARKAŠEVAC - Igralište NK Zrinski

Sudac: Rončević (Zaprešić)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Krnetić (Čista Mlaka)

Strijelci: 1:0 Zovko(4), 2:0 V. Čakanić(8), 3:0 Đurđević(38), 4:0 Horvat(69), 5:0 V. Čakanić(83)

SAVA (S): Pintar, Gavran (od 27. Žižić), Horvat, Drenški, T. Čakanić, V. Čakanić, Matošević, Jordan, Zovko (od 52. Šurbek), Đurđević (od 75. Mamić), Karamarko

DUGO SELO: Čurić, Slišković, Maros, Jularić, Mamuza (od 58. Šušak), Štefanac, Runac, Bošnjak, Radić, Loborinec (od 75. Cvijanović), Majić (od 58. Bencek)

Trener: Krešimir Sunara

Igrač utakmice: Vedran Čakanić (Sava)

Utakmica u kojoj se Sava lako obračunala sa bolje plasiranom momčadi na tablici počela je minutom šutnje za tragično preminulog trenera Save Miroslava Orsaga. Do 8. minute Sava već vodi 2:0, da bi na poluvremenu bilo 3:0, a drugom dijelu uz lakši tempo Sava je bila još dvaput precizna za visoku pobjedu koja je posvećena preminulom treneru.

Nakon dvanaestog kola vodeći Polet ima 31 bod, Iskra Zelina je druga sa 26 bodova, dok Sava zauzima petu poziciju sa 20 bodova.

MALI NOGOMET - Malonogometni turnir mjesnih odbora povodom Dana grada Samobora

Pobjednički pehar otišao u Galgovo

Povodom Dana grada Samobora na terenima s umjetnom travom u Hebrangovoj održan je malonogometni turnir samoborskih mjesnih odbora. Sudjelovale su ekipe Konščice, Kladja, Otruševca, Farkaševca, Domaslovca i Galgova, a nakon natjecanja po skupinama i uzbudljive završnice najboljom se pokazala malonogometna ekipa Galgova, koja je u finalu pobijedila susjede iz Konščice sa 4:1.

Treće mjesto osvojio je Domaslovec, koji je pobijedio Kladje s 3:1, a u borbi za peto mjesto Otruševec je bio bolji od Farkaševca 3:0.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Zdravko Konosić iz Galgova, najbolji strijelac bio je Franjo Runtas iz Otruševca, najboljim vratarom proglašen je Marijan Kufrin iz Galgova, a nagradu za fair play dobila je ekipa Kladja.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 2. kolo Samobor - Duga Resa 68:67 (35:33)

S poda za pobjedu!

Dobrom obranom i još boljim šutom Samoborci su u prvoj četvrtini ostvarili prednost od 10 poena protiv vrlo dobre ekipe iz Duge Rese, koja je prošle godine uvjerljivo osvojila drugo mjesto u B1 ligi. Do polovice druge četvrtine Samoborci vode s 12 razlike, ali uz dosta promašenih čistih zicera, što im se osvećuje, jer im je i šut izvana posve zakazao. Gosti maksimalno pojačavaju obranu te strpljivo grade napade i poentiraju na ziceru.

Krajem treće četvrtine gosti ostvaruju prednost od 6 poena koje Samoborci stižu tek polovicom zadnje četvrtine. Tada se u velikoj borbi pod oba koša ekipe izmjenjuju u vodstvu, da bi 5 sekundi prije kraja utakmice gosti pogotkom iz slobodnih bacanja poveli s 1 razlike. Tada Močan u solo prodoru kroz cijelu obranu gostiju uspijeva, iako fauliran, sa zvukom sirene gotovo s poda ubaciti koš za veliku pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca istakli se u napadu Ćorić s 31 poenom te odličnom obranom Geršak s 10 i Marinić s 9 skokova.

Kod gostiju iz Duge Rese najbolji je bio Miličić s 20 i Tomašić sa 17 poena.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽL – 1. kolo Samobor - Jaska 47:34 (25:17)

Održali prednost

Mladi Samoborci dobro su ušli u utakmicu i jednom serijom pogodaka poveli su s 8:0. Do kraja utakmice u izjednačenoj igri obje ekipe Samoborci uspijevaju održati prednost za prvu pobjedu na samom početku lige.

Kod Samoboraca učinkoviti su bili Oroz s 12 i Bencek s 11 poena.

Kod gostiju iz Jaske daleko najbolji je bio Delač s 21 poenom.

Fulali smjer 20 metara prije cilja

Proteklog vikenda održan je još jedan ocjenski rally u okolici Zagreba. Ovaj put za samoborsku posadu nije sve išlo po planu.

Vozilo se pet posebnih ispita i jedan ispit točnosti na Zagrebačkom velesajmu te itinerer u kojem su bile 4 prolazne kontrole i 6 vremenskih kontrola. Iz ispita u ispit posada Tona i Lana Laušin imali su sve veću prednost i izgledalo je kako im se nitko ne može ni približiti, osim da odustanu. No, veliku su prednost izgubili jednom nesmotrenom pogreškom i prvo je mjesto otišlo u nepovrat.

Cijeli dan su vozili, ganjali rezultat i bili nedodirljivi, a onda je tisućinka pada Lanine koncentracije završila krivim smjerom 20 metara prije cilja. Nitko, ni suci ni vozači nisu mogli vjerovati, ali događa se i najboljima. Obično u takvim sitaucijama slijedi svađa unutar posade, no oni su izašli iz auta, kao pravi profesionalci predali vremenski karton sucima i ponašali se kao da se ništa nije dogodilo. Isto kao što kad pobjeđuju smatraju da su oboje jednako zaslužni, tako i kad pogriješe ne krive jedan drugoga.

Nakon ovog natjecanja Laušini se nalaze na drugom mjestu, iza posade Cesar-Dremel iz Dugog Sela. Iduće natjecanje je za dva tjedna u organizaciji AK Zanatlija-Castrol. Prvi puta do sada na tom natjecanju neće se između svakog posebnog ispita voziti itinerer, nego će se dva posebna ispita voziti odjednom. Znači, kraj sezone donosi i najteži rally do sada. Trebat će se prilagoditi i malo više trenirati, jer ovakav rally traži puno više pripremljenosti auta i više koncentracije i znanja posade. Laušini su svoju križaljku složili, sada ju treba još ispuniti. Ostala su dva tjedna za treniranje, pripremanje Honde, a zadnje natjecanje će nam pokazati koliko je sve to bilo vrijedno truda i odricanja.

Jer, taj zadnji rally bit će odlučujući i nakon njega će se znati prvak Zagrebačke županije i Hrvatske.

Ivica Horvat

NOGOMET - Erba i Čina redaju uspjeh za uspjehom

Mali Samoborci gaze sve pred sobom

Treneri mlađih uzrasnih kategorija NK Samobora Danijel Erbežnik i prof. "Čina" Ivančević redaju uspjeh za uspjehom. Ovaj je tjedan bio presudan, jer su "limači" i mlađi pioniri imali dva ključna susreta kojima se odlučivalo o tome hoće li se uključiti u borbu za sam vrh tablice u svojoj grupi.

Veliki je test položen neočekivano visokom pobjedom mlađih pionira u gostima kod momčadi Dugog Sela, koje je na svom terenu poraženo s uvjerljivih 0:3 (Stanec 2, Čučić 1). Ova kategorija samoborskih mlađih pionira se time definitivno uključila u borbu za prvo mjesto.

Sa strepnjom se očekivao jak protivnik "limača", momčad Naftaša iz Ivanićgrada, koja je na samoborskom terenu već u prvim minutama povela s 0:1. Bio je to hladni tuš za naše klince. No, dreka trenera Čine uz teren učinila je svoje. Samoborci su stisnuli, izjednačili i poveli do kraja poluvremena s čak 4:1. Utakmica je, nakon žestoke borbe, završila 6:3 (Kižlin 2, Plečko 2, Jamičić 1, Štrkalj 1) u korist samoborskih "limača" i time ih svrstala u red najjačih ekipa u toj kategoriji.

Drago Plečko

NOGOMET - Kadeti Zrinski-Tehnoventa pobjednici su kupa Zagrebačke županije

A sada - na Dinamo!

Na igralištu u Farkaševcu odigrana je 19. listopada finalna utakmica Kupa Zagrebačke županije za kadete. Igrali su Zrinski Tehnovent i Inter iz Zaprešića, a igrači trenera Damira Dragozeta u sjajnoj su igri uspjeli u drugom poluvremenu, pogocima Marka Blaževića i Nevena Mataušića, preokrenuti rezultat od 0:1 u krajnjih 2:1.

Tako su sjajnom uspjehu i osvajanju prvog mjesta u prvenstvu 3. HNL ovog proljeća dodali još jedan veliki naslov i pehar pobjednika. Redom su iz kola u kolo pobjeđivali Savu Strmec 7:2, Samobor 3:1 i Radnik iz Velike Gorice 5:3.

Ovom velikom pobjedom kadeti Zrinskog plasirali su se u završnicu kupa Središte Zagreb, gdje bi se, uz malo sreće, u finalu mogli suprotstaviti i najboljim kadetima Hrvatske - ekipi Dinama.

O kakvoj je sjajnoj generaciji riječ govori i podatak da su oni već nekoliko godina redovito pobjednici prvenstava u kategoriji u kojoj su se natjecali te pobjednici nekoliko kupova Samobora.

Za ove sjajne rezultate najviše zasluga pripada treneru Damiru Dragozetu i upravi kluba na čelu s predsjednikom Božom Jurkovićem, a uspjeh su na terenu ostvarili: Ivan Žganjer, Ivan Lehpamer, Marko Blažević, Matej Hržić, Tomislav Paulić, Mario Vlahović, Domagoj Radovanić, Ivan Koletić, Domagoj Draclin, Neven Mataušić, Renato Blažević, Luka Novoselec, Nikola Brdarić, Andrija Belajak, Danijel Rešetar, Josip Vlahović, Ivan Baron, Goran Kašica i Ivan Kožul.