KOŠARKA - SENIORI – PRIJATELJSKA UTAKMICA Samobor - Jaska 89:62 (43:33)

Obranom i kontrom do pobjede

Seniori Samobora, sada već prilično uigrani s novim prinovama, vrlo uvjerljivo su svladali Jasku, solidnu ekipu iz višeg ranga, iz gornjeg dijela B-1 lige. Samoborci su iz četvrtine u četvrtinu povećavali prednost, prvenstveno dobrom obranom i brzim kontrama ili dobro organiziranim napadima koje uspješno završavaju tricama bekovi Ćorić i Fatorini, ili zicerima centri Geršak i Karin.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Ćorić s 19 i Geršak sa 16 poena.

Kod Jaskanaca najbolji je bio Mačečević sa 16 poena.

SENIORI – PRIJATELJSKA

Podsused - Samobor

U subotu, 7. listopada, u 14,30

ŠD Sutinska vrela u Podsusedu

NOGOMET - 3. HNL zapad - 6. kolo (zaostala utakmica) Segesta - Samobor 2:2 (1:0)

Dvaput stizali

SISAK - Gradski stadion

Sutkinja: Damjanović (Zagreb)

Pomoćnice: Zarković i Kunštek (obje Zagreb)

Strijelci: 1:0 Ž. Kovačević(45 - 11 m), 1:1 Jelić(63 - 11m), 2:1 Hrnčević(64), 2:2 Jelić(72)

SEGESTA: V. Kovačević, Ž. Kovačević, Medarić, Osmanagić (od 46. Šenia), Cvetuić, Vukojević, Milinković, Korečić, Hrnčević (od 65. Šimunović), D. Kovačević (od 75. Bača), Deronjić

Trener: Jadranko Bundović

SAMOBOR: Mičić, Puškarić, Samardžija, Prlić (od 81. Skender), Mrčela, Majdandžić, Pavlović, Brujić (od 58. Merkl), Jelić, Deak (od 58. Tokić), Horvat

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Dražen Jelić (Samobor)

Tek u četvrtom gostujućem pokušaju Samobor dolazi do bodova. U osmoj minuti Samoboru je vrlo dvojbeno poništen pogodak da bi domaći došli u vodstvo u 45. minuti iz jedanaesterca. Također iz jedanaesterca Jelić u 63. minuti izjednačuje rezultat da bi samo nakon jedne minute gosti ponovo bili u vodstvu. No ipak, zasluženi bod Samoborčanima donosi u zadnje vrijeme daleko najbolji Samoborac Dražen Jelić.

Nakon osmog kola vodeći je Zagorec sa 18 bodova, drugi je Vinogradar sa 17 bodova dok je Samobor šesnaesti sa 7 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 6. kolo

Croatia (P) - Rakitje 3:3 (0:0)

Krenulo je u drugom

POJATNO - Igralište Croatije

Sudac: Kelečić (Novo Selo Okičko)

Pomoćnici: Kelečić (Repišće) i Crnković (G. Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Tadić(47), 1:1 A. Martinović(51), 2:1 Porodec(61 - 11m), 2:2 Kramarić(62), 2:3 Brekalo(80), 3:3 Porodec(88)

CROATIA (P): Reberski, Krivačić, Raić, Porodec, Kramarić, Jambrešić, Barbić, Matijević, Tadić, Antolić, Lešković

Trener: Stjepan Ostreš

RAKITJE: Mihina, Boras, Balaško (od 52. Nikolić), Čejvan, K. Barun, Hajdinjak, A. Martinović (od 86. Kaler), Vrčković, Spanić (od 46. Brekalo), Petković, Nuić (od 57. Kramarić)

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Nikola Porodec (Croatia)

U drugom dijelu utakmica se otvara i strijelci dolaze na svoje. Domaći dva puta vode, no Rakitje se oba puta vraća, a preko Brekala u 80. minuti dolaze u vodstvo, no domaći uspijevaju iščupati bod dvije minute prije kraja preko igrača utakmice Porodeca.

Vrh - Novaki 4:0 (1:0)

Novaki ostali u podnožju

KRALJEV VRH - Igralište Šumice

Sudac: Vujčec (Klinča)

Pomoćnici: Lafter (Novo Selo Okičko) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Franjo(30), 2:0 Tomić(50), 3:0 Kovačec(64), 4:0 Ječmenjak)

VRH: Cingulin, Šturlan, Brezak (od 46. Devčić), Baković, Kontent, Brcko, Kovačec, Knjaz, Franjo (od 70. Frajtić), Tomić, Ječmenjak (od 88. Jedvaj)

Trener: Stjepan Žagmeštar

NOVAKI: Husak, I. Marković (od 72. B. Struhak), Genus, Vrkić (od 55. Jaklenec), Podmar, Đumlija, H. Struhak, D. Struhak, Mlinar (od 72. Čakanić), M. Marković, Leopold

Igrač utakmice: Matija Ječmenjak (Vrh)

Mlada momčad vrha zasluženo je pobijedila Novake koji cijelu utakmicu nisu stvorili pravo prigodu za pogodak. Franjo u 30. minuti postiže sa prsima gol za vodstvo, a u drugom dijelu razigrao se Ječmenjak koji sa dvije asistencije i golom donosi bodove u Kraljev Vrh.

Jamnica - Bestovje 12:0 (3:0)

Plač od 12 glava luka

LUKAVEC - Igralište Lukavca

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Matić i Vrbaški (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Kurtagić(17), 2:0 Kurtagić(26), 3:0 Miković(45), 4:0 Purgar(46), 5:0 Lovrić(55), 6:0 Rupa (59), 7:0 Kristić(61), 8:0 Marušić(64), 9:0 Marušić(66), 10:0 Kristić(78), 11:0 Tolić(80), 12:0 Purgar(85)

JAMNICA: Kolarić, Rupa (od 70. Božić), Tolić, Orečić (od 46. Lovrić), Krpan, Cerovski, Kelava, Koluder (od 60. Kristić), Mikanović (od 46. Purgar), Prigorac, Kurtagić (od 57. Marušić)

Trener: Jasmin Granić

BESTOVJE: Pervan (od 52. Ačkar), Turčinović, Šarić, Škrinjarić, Jager, Kurtušić, Prigorić (od 46. Šajfert), Đaković (od 46. Šubašić), Borić (od 46. Mijaljevac), Karačić, Pranjić (od 63. Pirin),

Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Marko Lovrić (Jamnica)

Još jedna katastrofa Bestovja koji se očvrstio na zadnjem mjestu tablice uz prosječno primljenih 5,5 golova po utakmici.

Nakon šestog kola vodeća je Jamnica sa 16 bodova, drugi je Dinamo (O) sa 14 bodova, Novaki su četvrti sa 13, a Rakitje peto sa 10 bodova dok je Bestovje zadnje, četrnaesto sa 0 bodova.

KYOKUSHIN KARATE - U Mađarskoj održan seminar za trenere kyokushin karatea

Samoborci među najboljim borcima

Među predstavnicima Mađarske, Bugarske i Rumunjske na seminaru organiziranom za trenere kyokushin karatea, održanom u rujnu u mađarskom gradu Solnok, bila su i dvojica trenera iz Hrvatske. Od oko 130 sudionika seminara najviše je bilo domaćih trenera, a uz oko sedamdeset Mađara bilo je i pedesetak Bugara te četvorica Rumunja, dok su Hrvatski kyokushin karate savez predstavljala braća Krunoslav i Tihomir Garašić, dugogodišnji članovi i treneri Karate kluba Mladost iz Samobora.

Seminar koji se temeljio na borbenim treninzima s ciljem razmjene iskustava i usvajanja novih elemenata kyokushina te usavršavanja ranije naučenog predvodio je čelnik mađarskog kyokushin saveza shihan Furko Kalman. Treninge su vodili najbolji mađarski kyokushinci, a među sudionicima su bili brojni vrhunski borci kyokushina poput Bugara Valerija Dimitrova, europskog prvaka i pobjednika svjetskog kupa. Tijekom dvodnevnog seminara treniralo se po dva sata, od čega po sat vremena tehnike i borbe, no, s obzirom na iznimno žestoke borbe u izrazito jakoj konkurenciji, i to je bilo više nego dovoljno za postizanje cilja seminara. Prema riječima naših predstavnika bila je to i dobra prilika za razmjenu dosadašnjih i stjecanje novih iskustava. Iako samo dvojica, hrvatski su borci ujedno iskoristili priliku kako bi dokazali da ne zaostajemo ni za vodećim zemljama kyokushina te stoga, uz njihove pohvale organizatoru, i sami zaslužuju pohvale za dostojnu prezentaciju Hrvatske i Samobora u redovima najjačih kyokushin boraca.

Za sve ljubitelje tog stila karatea i sporta uopće najavljujemo Memorijal Branka Bošnjaka - kyokushin karate turnir koji u Samoboru već tradicionalno organizira KK Mladost, a koji će se ove godine održati 11. studenoga. Očekuje se da će i ovaj, jedanaesti Memorijal pohoditi najjači borci kyokushina te će to biti još jedna izvrsna prilika za promociju sportskog duha na međunarodnoj razini.

e-mail: hkks@zg.htnet.hr

NOGOMET - 1. HMNL liga - 1. kolo Sokoli - Petrinjčica 2:7 (1:2)

Sokoli spržili krila

SAMOBOR - Dvorana Bogumila Tonija

Suci: Novak i Ćosić (oba Varaždin)

Strijelci: 0:1 Klarić(6), 1:1 Jonjić(13), 1:2 Topalović(19), 1:3 Bartulović(22), 2:3 Brlek(30 - 10m), 2:4 Klarić(32 - 10m), 2:5 Đukić(33), 2:6 Đukić(36), 2:7 Bartulović(39)

SOKOLI: Kovačević, Antolić, Pavlić, Vrkić, Batarelo - Ćerdić, Kolar, Morina, Jonjić, Vuleta, Brlek, Antunović, Pavlić

Trener: Vlado Čerkez

PETRINJČICA: Papeš, Gršić, Hajdarević, Trlja, Kantar, Bobinac, Bešić, Đukić, Klarić, Topalović, Bartulović, Jurčević

Trener: Mijo Rimac

Igrač utakmice: Damir Klarić (Petrinjčica)

U prvom dijelu utakmica je bila izjednačena, no na poluvrijeme se odlazi vodstvom gostiju, Topalović u 19. minuti povisuje na 1:2. U drugom poluvremenu ključni detalj se dogodio kada Brlek pri rezultatu 2:3 ne realizira udarac sa 10 metara te gosti nakon toga pogađaju svoj desetmeterac i do kraja utakmice zabijaju još tri gola za konačnih ali previsokih po prikazanoj igri 2:7.

Nakon prvog kola vodi Uspinjača i Petrinjčica sa 3 boda dok su Sokoli na predzadnjem, 11. mjestu sa 0 bodova.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 8. kolo Istra (P) - Samobor 1:0 (1:0)

Basta odmah u 2.!

PULA - Stadion Aldo Drozina

Sudac: Radić (Rijeka)

Pomoćnici: Đorđević (Rijeka) i Bikić (Gospić)

Strijelci: 1:0 Basta (2)

ISTRA (P): Matika, Budžon, Funčić (od 73. Kancelar), Basta (od 85. Valčić), Rašula, Osmanović, Pajković, Pekica, Mavrić, Devović (od 46. Banović), Gnip

Trener: Sergio Scoria

SAMOBOR: Mičić, Puškarić (od 62. Merkl), Mrčela, Samardžija (od 77. Tokić), Brlić, Majdandžić, Pavlović, Horvat, Jelić, Brujić, Deak, (od 62. Bušić)

Igrač utakmice: Nenad Basta (Istra)

Istra dolazi u vodstvo već u 2. minuti nakon što je slobodni udarac sa 20 metara odlično izveo Basta i to je jedino što možemo izdvojiti iz siromašnog prvog dijela. U drugom poluvremenu Samobor je bolji, no nije realizirao nekoliko prilika te bodovi ostaju u Puli, a Samobor upisuje 5. prvenstveni poraz.

Nakon nepotpunog sedmog kola vodeći je Zagorec sa 18 bodova, drugi je Vinogradar sa 17 bodova dok Samobor zauzima šesnaesto mjesto sa 6 bodova i utakmicom manje.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 9. kolo Graničar Gradip - Sava (S) 2:1 (2:0)

Loše se otvorili

TUČENIK - Igralište SRC Graničar

Sudac: Bionda (Zaprešić)

Pomoćnici: Ratešić (Hrastina) i Gašpert (Peskovec)

Strijelci: 1:0 Kornet(8 - 11m), 2:0 Kornet (32), 2:1 Biškupić(59)

GRANIČAR GRADIP: Čović, Bakar, Kornet, Martinčić, Lebeš, Cindrić, B. Čerkez (od 71. Lopić), Arifović (od 63 S. Čerkez), Veselko, Ranić, Salamun

Trener: Željko Majcen

SAVA (S): Vitko, Gavran, Horvat, Drenški, T. Oskanić, V. Oskanić, Matošević (od 71. Žižiž), Jordan, Biškupić, Đurđević (od 65. Mamić), Karamarko

Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Tomislav Čović (Graničar Gradip)

Za treći uzastopni poraz Save najveći je krivac loše otvaranje utakmice. Prvo u 8. minuti Kornet dovodi domaće u vodstvo iz jedanaesterca da bi isti igač 25 minuta kasnije udvostručio prednost domaćina. Tada se Sava budi i preuzima inicijativu, do kraja prvog i cijelo drugo poluvrijeme napada no domaći vratar Čović zaključava mrežu i odnosi epitet igrača utakmice, a svom klubu donosi tri boda.

Nakon devetog kola vodeći je Polet sa 24 boda, druga je Iskra Zelina koja ima 21 bod dok je Sava (S) dvanaesta sa 11 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 8. kolo

TOP - Klas 6:0 (4:0)

Hat - trick Gašperta

KERESTINEC - Igralište TOP - a

Sudac: Milašinčić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Rožić (Buševac)

Strijelci: 1:0 Vukas(22), 2:0 Gašpert(25), 3:0 Gašpert(43), 4:0 Divjak(45), 5:0 Gašpert(60), 6:0 Vršek(70)

TOP: Belko (od 85. Babić), Maceković, Vinceti (od 75. Klemenčić), Vukas, Zlački (od 75. Čižmešija), Stunja, Gašpert, Divjak, Pavec, Vršek, Puntarec

KLAS: Jančić, Radić, Veldić, Majdak, Vorgić, Bedeković, Glavić, Orešković, Miletić, Hlevnjak, Andračić

Trener: Josip Rulek

Igrač utakmice: Tomislav Gašpert (TOP)

Nakon jednog kola stanke, TOP je opet svom gostu uspio utrpati 6 golova. Do poluvremena već je bilo 4:0, a u drugom dijelu Gašpert postiže hat - trick, a Vršek postavlja konačnih 6:0. Za kraj, rezervni vratar domaćih u samo pet minuta igre uspio je još i obraniti jedanaesterac gostima kojima na ovoj utakmici nije ništa polazilo za nogom.

Lomnica - Klokočevac 2:1 (1:1)

Slomio ih Turkalj

DONJA LOMNICA - Igralište Lomnice

Sudac: Dolibašić (Novo Čiće)

Pomoćnici: Rešetar i Dragila (oba iz Buševca)

Strijelci: 0:1 Kovačević(29), 1:1 Smolković(41), 2:1 Turkalj(84)

LOMNICA: Cundeković, Perić (od 51. Stepanić), Kozarić, Tušek (od 68. Bujanović), Turkalj, Smolković, Šoštarec, Maković (od 86. Druzović), Jurić, Ačkar (od 83. Radić), Čurić

Trener: Siniša Klafurić

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri, Komerički, Janžić, Šeperić, Janjić, Celizić, Kos, Kovačević, Horvat (od 61. Murić), Salopek (od 46. Bošnjak)

Igrač utakmice: Ivan Turkalj (Lomnica)

Nakon ispitivanja snaga, gosti dolaze u vodstvo u 29. minuti nakon lijepe akcije koju je okrunio Kovačević. Od tada domaći preuzimaju inicijativu i do poluvremena uspijevaju doći do izjednačenja. U drugo dijelu najbolju priliku za Lomnicu propušta Jurić u 70. minuti i kada se činilo da će biti podjela bodova, Turkalj iz slobodnog udarca sa 18 metara ostavlja bodove u Donoj Lomnici.

Bregana - Pušća 4:1 (1:0)

Fučkar dvaput zafučkao

BREGANA - Igralište u Bregani

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 1:0 Fučkar(13), 2:0 Jurković(52), 3:0 Fučkar(53), 4:0 Kasalo (77), 4:1 Žlebački (82)

BREGANA: Herceg, Bugarski (od 69. Andabak), Celizić, Jurković, Nider, Dekalić, Grdanjski (od 46. Župančić), Kasalo, Fučkar (od 71. Klisurić), Barbić, Čosić

Trener: Dražen Vegel

PUŠĆA: Mijatović, Horvat, Filković, Peharec, S. Studak (od 46. Ban), D. Studak, Gorupec, Zornjak (od 46. Mrkonjić), Barilović, Žlebački, Lovrić

Trener: Dragutin Barbić

Igrač utakmice: Jurica Fučkar (Bregana)

Bregana je od početka bila bolja momčad, no do poluvremena gosti su samo jednom kapitulirali. U drugom dijelu, u razmaku od dvije minute Jurković i Fučkar potvrđuju pobjedu, Kasalo povisuje na 4:0, a Pušća do kraja utakmice uspijeva postići samo počasni gol.

Zrinski Tehnovent - BSK 1:0 (0:0)

Tenšek zasladio na kraju

FARKAŠEVAC - Igralište SC Zrinski

Sudac: Lafter (Novo Selo Okičko)

Pomoćnici: Borković (Domagović) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Tenšek (86)

ZRINSKI: Fabijan, Šicl, Razum (od 35. Beloša), Murić, Vrančić, Kršćanski (od 27. Radek), Jagodić (od 88. Jurinec), Celizić, Tenšek, Žganjer, Hainešek

Trener: Dario Lujanac

BSK: Stančin, Rasi, Bilogrević, Janeš, Turković, Stepinac (od 84. Gelo), Hrnjak (od 62. Pezić), Debogović, Šikač, Pavić, Regvart

Trener: Ivan Gilja

Crveni karton: Žganjer (Zrinski, 70. - drugi žuti)

Igrač utakmice: Danijel Jagodić (Zrinski Tehnovent)

Utakmica u kojoj su obje momčadi bile podjednake i u kojoj bi podjela bodova bila najrealnija. Iako je Zrinski bio od 70. minute sa igračem manje, pobjedu mu donosi četiri minute prije kraja najbolji domaći strijelac Tenšek na izvrstan centaršut Jagodića.

Nakon osmog kola vodeći je Savski Marof sa 15 bodova koliko ima i drugi Laduč, Zrinski je peti sa 13 bodova koliko ima i šesti TOP, Bregana je deveta sa 12 bodova dok je Klokočevac dvanaesti sa 9 bodova.

KOŠARKA - KADETI – II. HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 2. kolo Bosco - Samobor 64:56 (43:32)

Zapela slobodna bacanja i trice

U izrazito lošim uvjetima za igru, u dvorani su kojoj se sklizalo kao na ledu, bolje su se snašli domaćini i na kraju zasluženo pobijedili. Uz klizanje, te suce početnike, koji nisu dosudili velik broj očitih prekršaja nad Samoborcima, ovaj put im je zakazao i šut za tri poena, s tek jednom ubačenom tricom, a loše su izvodili i slobodna bacanja uz samo 25% pogođenih košev.

Uz sve to, dvije minute prije kraja, kod samo 4 razlike za domaćine, Samoborci promašuju pet napada za redom, propustivši tako priliku za pobjedu.

Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću Levanić s 21 poenom, a kod domaćina Kopljar sa 14 poena.

KADETI – II HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 3. kolo

Samobor - Zrinjevac

U nedjelju, 08. listopada, u 15,20

U ŠD Bogumila Tonija

SKIJANJE - Mali samoborski skijaši trenirali na Hintertuxu

Uz podršku Ivice Kostelića

Mlade nade Ski kluba Samobor na obroncima glečera Hintertux od 20. do 30. rujna odradile su još jedan trening u nizu ljetnih priprema za predstojeću sezonu. Ovaj put u društvu Ivice Kostelića, njegovog osobnog trenera Ante Kostelića i Natka Zrnčić – Dima, koji su se na spomenutom ledenjaku pripremali za osvajanje novih naslova. Njihova nazočnost dodatno je stimulirala mlade Samoborce, tako da su se, zbog nedostatka novog snijega, na izuzetno neugodnoj i zaleđenoj stazi dobro snašli i pritom štošta nova naučili.

Prijepodne na skijama, a poslije podne uz planinarenje, trčanje, rolanje, nogomet i razne kondicijske pripreme naši su mali Samoborci ovim treningom označili kraj ljetnih priprema.

Tu, naravno, nije kraj, već 12. listopada kreće se na nešto manje visine, na Moelltaler Gletscher koji će udomljavati naše male skijaše sve do sredine prosinca, kada počinje i nova skijaška sezona i novi Gorenje pokal.

STOLNI TENIS - 3. hrvatska stolnoteniska liga - Regija srednja Hrvatska

Startali s dva poraza

U subotu, 30. rujna, počelo je natjecanje 3. hrvatske stolnoteniske lige, Regija srednja Hrvatska u kojoj se natječe i STK Samobor 2003. u sastavu Hrvoje Mihalić, Marijan Šarić, Matija Koščica, Dražen Librić, Davorin Marić, Tomislav Medved i Krunoslav Znika.

U prvom kolu Samoborci su izgubili od STK Sveta Nedelja 0:4, dok su u drugom bili poraženi od momčadi STK Večernji list II s 2:4.