Pomoćnici: Lafter (N. S. Okićko) i Gregorić (G. Desinec)

Strijelci: 0:1 Devčić(15), 0:2 Franjić(21), 0:3 Tomić(55), 0:4 Jedvaj(65)

BESTOVJE: Pervan, Rendulić (od 55. Bedenik), Turčinović, Milković (od 71. Petković), Jager, Prigorec, Kurtušić, Škrinjarić, Mihaljević, Horvat, Pranjić (od 68. Pirin)

Trener: Božidar Domitrović

VRH: Cingulin, Šturlan (od 46. Frajtić), Brezak, Baković, Brcko, Knaz, Kovačec, Devčić, Škorjanec (od 41. Ječmenjak), Tomić, Franjić (od 46. Jedvaj)

Trener: Stjepan Žagmeštar

Igrač utakmice: Ivan Tomić (Vrh)

Domaćini su bili bolja momčad u prvom dijelu, iako rezultat ne govori tako. Imali su pet gol šansi, no nisu iskoristili ni jednu dok su gosti bili dva puta precizni. U drugom dijelu igra Bestovja se raspada, a konačan rezultat 0:4 mogao je biti veći da domaći vratar Pervan nije obranio nekoliko stopostotnih šansi.

Novaki - Mladost (KD) 4:2 (1:2)

Mladost ipak premlada

NOVAKI - Igralište u Novakima

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Kelečić (Okić) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Marković(8), 1:1 M. Haramina(23), 1:2 Debogović(36), 2:2 Borak(52), 3:2 Leopold(66), 4:2 Borak(87)

NOVAKI: Prahin, Marković (od 74. Jedvaj), Genus, Struhak, Podnar, Đumlija, Borak (od 90. Čakanić), Mlinar (od 90. Jaklenec), Bungić (od 90. Vrkić), Marković (od 61. Leopold)

MLADOST (KD): Filipčić, Gačarić (od 69. Stiparski), Juratovac, Jatolić (od 74. Bačan), Adamić, Merkl (od 80. Hudina), Ž. Haramina, M. Haramina (od 81. Hudina), Jakelić, Debogović, Košutić (od 90. Sutlar)

Trener: Vlado Turković

Igrač utakmice: Borak (Bestovje)

Novaki dobro otvaraju utakmicu i Marković u 8. minuti donosi vodstvo koje M. Haramina u 23. prvo anulira, a zatim i Debogović donosi prednost gostima prije poluvremena. U drugom dijelu Bestovje brzo dolazi do izjednačenja, zatim i dobar potez trenera Gržana koji ubacuje u igru Leopolda i koji nakon samo 5 minuta u igri dovodi domaće u prednost. Pobjedu osigurava Borak u 87. minuti.

Rakitje - Zdenčina 2:0 (1:0)

RAKITJE - Igralište Rakitja

Napili se iz Zdenca

Sudac: Knez (Zaprešić)

Pomoćnici: Pašalić (Zagreb) i Šimunić (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Dorotić(45), 2:0 Martinčević(86)

RAKITJE: D. Barun, Boras (od 82. Brekalo), Balaško (od 57. Martinović), Čejvan, K. Barun, Hlevnjak, Vrčković (od 77. Brnić), Petković, Dorotić, K. Martinčević, Nuić (od 46. Hajdinjak)

Trener: Borislav Perica

ZDENČINA: Bašić, Grdaković, Šestak, Pavlak, Stojković (od 46 K. Keglević), Brodar, Crnković, Buden, M. Marović, Krasnić, Miković

Trener: Danijel Sakoman

Igrač utakmice: Krunoslav Martinčević (Rakitje)

Rakitje je puno bolja momčad, ima nekoliko čistih prigoda, čak u 28. minuti promašuje i jedanaesterac, no ipak odlazi na poluvrijeme s vodstvom od 1:0. U drugom povremenu igra se smiruje, domaćini čuvaju vodstvo i pred kraj utakmice Martinčević potvrđuje pobjedu.

Nakon 5. kola vodeći su Dinamo iz Okića, Sava, Jamnica i Novaki, koji imaju svi po 13 bodova, Rakitje je peto sa 9, a Bestovje zadnje sa 0 bodova.

Vlatka Pervan i Robertino Zgombić postigli hrvatski rekord u 24-satnom gađanju zračnim pištoljem

Guinnessov rekord za dvojicu pištoljaša iz Kidričeva

Boštjan Simonič i Cvetko Ljubič iz malog gradića Kidričevo kod Ptuja u Sloveniji, na natjecanju u Brežicama oborili su vlastiti neslužbeni svjetski rekord u sportskom gađanju zračnim pištoljem u vremenu od 24 sata i stavili ga u čekaonicu upisa u poznatu Guinnessovu knjigu rekorda. Članovi ovoga dvojca u to vrijeme s 1.450 hitaca pogodili su 13.652 kruga, što znači u prosjeku 9,42 kruga od 10 mogućih.

Na natjecanju je sudjelovao i hrvatski dvojac Vlatka Pervan i Robertino Zgombić iz streljačkog društva Končar-Zagreb 1786. Nakon prvih 12 sati i oni su u prosjeku držali rezultat iznad važećeg Guinnessovog rekorda, ali su se nakon 12 sati kod hrvatske prvakinje pojavili toliko jaki bolovi u predjelu lakta desne ruke, da je već počela razmišljati o predaji. No, nakon nekoliko izvedenih masaža ona je ipak odlučila nastaviti, ali s manjim brojem hitaca tijekom jednoga sata. Na taj način ambicije Zagrepčana brzo su splasnule.

Unatoč tome tješi ih podatak da su i s 12.397 krugova postigli neslužbeni hrvatski rekord u gađanju zračnim pištoljem u trajanju od 24 sata. Dvojac iz Brežica, Robert Ferenčak i Srečko Vidmar, vidljivo umorni zbog aktivnosti u vezi s organizacijom priredbe, pogodili su 13.228 krugova, što zbog prosjeka 9,12 isto tako predstavlja dobar rezultat.

Državno prvenstvo za kadetkinje

U elitnom razredu!

Kadetkinje Rukometnog kluba Samobor Mercator ostvarile su velik uspjeh izborivši pravo nastupa na državnom prvenstvu. Djevojke rođene 1990. i 1991. godine osvojile su početkom rujna drugo mjesto na kvalifikacijskom turniru u dvorani Bogumila Tonija. U prvoj utakmici naše su mlade rukometašice pobijedile Ivanić 17:15, a potom izgubile od Umaga 21:19. Sve su igračice pod vodstvom trenerice Dubravke Tunjić odlično izvršile sve zadaće, a i ovaj put su najviše pogodaka postizale Anamarija Fofonjka i Ivona Štrkalj koje već imaju zapažene uloge i u seniorskom sastavu, a na turniru im se pridružila i Martina Dumić.

Koliko je ovo velik uspjeh dovoljno govori podatak da će kadetkinje Samobor Mercatora ove sezone nastupati u društvu Podravke, Lokomotive i ostalih prvoligaških ekipa. Ukupno će odigrati 12 turnira nakon kojih će se znati ekipe koje će sudjelovati u samoj završnici.

Već u nedjelju, 24. rujna, u Samoboru je održan prvi turnir na kojem su, uz domaćina Samobor Mercator, nastupili Dugo Selo, Makarska i prošlogodišnje kadetske prvakinje, ekipa Metkovića. Prva utakmica između Samobora i Metkovića završila je pobjedom trostrukih državnih prvakinja iz Metkovića 27:17, s tim da su u drugom poluvremenu šansu u domaćim redovima dobile sve igračice. Druga utakmica protiv Makarske bile je izjednačena sve do pred sam kraj kada gošće odlaze na konačnih 27:23. U ostalim susretima Dugo Selo je pobijedilo Makarsku 22:21, a izgubilo od Metkovića 26:18.

MaBo

4. medunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu Samobor 2006

7. listopada, u 8,30 sati, u Sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija

Pokrovitelji: Poglavarstvo Grada Samobora, Samoborski športski savez, Gundić Electronic d.o.o., DE-MA - caffe bar, Bara – caffe bar, Gradna – caffe bar, Anastazija – caffe bar, Gabrek 1929, slastičarnica U prolazu, Paulić Labor, krojačka radnja Šicel, Press Clipping, Apriori komunikacije, Kuno d.o.o., Podomont, Helena – caffe bar

Medijski pokrovitelji:

Glasnik Samobora i Svete Nedjelje

Radio Samobor

3. HNL zapad - 7. kolo Samobor - Orijent 1:0 (0:0)

Dobro se orijentirali

SAMOBOR - Gradski stadion

Sudac: Gulan (Zagreb)

Pomoćnici: Bujan i Vrabec (oba iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Jelić(51)

SAMOBOR: Mičić, Puškarić (od 89. Nosić), Samardžija, Prlić, Mrčela, Majdandžić, Pavlović, Brujić, Jelić, Deak (od 74. Skender), Gurić (od 46. Horvat)

Trener: Tomislav Pisačić

ORIJENT: Grabevac, Burić, Plecić, Gačeša, Krasić, Fon, Križić, Tomić (od 67. Čuturilo), Topolovec (od 75. Gerc), Malkić (od 75. Pečanić), Juzunović

Trener: Boris Ticić

Igrač utakmice: Dražen Jelić (Samobor)

Samobor je priredio iznenađenje sedmog kola domaćom pobjedom nad favoriziranim Orijentom. Prvo poluvrijeme prošlo je i ispitivanju snaga. Na početku drugog poluvremena trener domaćih uvodi u igru Horvata i Samobor preuzima inicijativu. Pogodak dolazi u 51. minuti nakon što Deak opasno puca, vratar Grabevac odbija loptu a Jelić donosi pobjedu domaćima. Do kraja utakmice igra se bez većih prilika i Samobor trobodom odlazi sa zadnjeg mjesta na tablici.

Nakon nepotpunog sedmog kola vodeći je vodeći je Zagorec s 15 bodova, drugi je Žminj sa 14 bodova, dok je Samobor šesnaesti sa 6 bodova ali i utakmicom manje.

4. HNL središte B - 8. kolo Sava (S) - Strmec (B) 1:2 (1:1)

Slomio ih Bedaković

FARKAŠEVAC - Igralište NK Zrinski

Sudac: Blagić (Sisak)

Pomoćnici: Bontempo i Kodečka (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Biškupić(2 - 11m), 1:1 Nizek(32), 1:2 Bedeković(46)

SAVA (S): Horvatinec, Gavran, Horvat, Drenški, T. Čakanić, V. Čakanić (od 46. Mamić), Žižić (od 86. Zovko), Jordan, Biškupić, Đurđević, Karamarko (od 69. Petravić)

Trener: Miroslav Orsag

STRMEC BEDENICA: Beko, Nežić (od 46. Jovanovski), Benko, Krnjak, Majdak, Nizek (od 78. Krnjak), Turković, Vitković, Horvat, Bukovec, Bedeković

Trener: nema

Igrač utakmice: Željko Bedeković (Strmec Bedenica)

Sava otvara utakmicu na najbolji mogući način: u 2. minuti Biškupić realizira najstrožu kaznu za vodstvo. I nakon vodstva Sava je bolja, ali Karamarko i Đurđević ne koriste izgledne prigode za vodstvo i slijedi kazna u 32. minuti - preko Nizeka Strmec poravnava. Odmah u startu drugog poluvremena, u 46. minuti Bedeković dovodi goste u vodstvo. Sava do kraja utakmice nije uspijela ozbiljnije zaprijetiti i gosti odnose svaka tri boda

Nakon osmog kola vodi Polet (B) sa 21 bodom, druga je Iskra Zelina sa 18 bodova, dok je Sava deveta sa 11 bodova.

Jedinstvena županijska liga - 7. kolo

Rugvica - TOP 3:0 (1:0)

TOP torpediran!

RUGVICA - Igralište Rugvice

Sudac: Nežić (Vrbovec)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje Ivaničko) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Lokas(11), 2:0 K. Fišter(57), 3:0 Palešić(74)

RUGVICA: Petričević, Trubić (od 86. Čićak), Stipić, Jurišević (od 86. Đinđić), Domazet, Kolarin, Petrović, I. Fišter, K. Fišter, Marelja, Lokas (od 51. Krznarić)

Trener: Jure Mišković

TOP: Belko - Hunjak, Maceković, Matulin (od 46. Gašpert), Zlački, Bencetić, Leopold, Jakopec (od 46. Puntarec), Divjak, Pavel (od 78. Čižmašija), Vrcek, Petrić (od 66. Klemenčić)

Igrač utakmice: Ivica Fišter (Rugvica)

Iako su gosti došli po sva tri boda od početka je utakmica išla u jednom smjeru, domaćem. Rugvica dolazi u rano vodstvo već u 11. minuti i taj rezultat drži do poluvremena. U drugom dijelu sve prilike gostiju se razbijaju na 30 - tak metara od gola domaćina, dok Rugvica još dva puta kažnjava neopreznost gostujuće obrane za konačnih 3:0.

Dinamo Hidrel - Bregana 4:0 (2:0)

Bregana presahla u Ćiću

NOVO ČIĆE - Igralište Dinama Hidrela

Sudac: Matijaš (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Beloša - Fijan(6), 2:0 Rožić(9), 3:0 Juriško(66), 4:0 Rožić(69)

DINAMO HIDREL: Filipović, Kulić (od 76. Perković), Beloša - Fijan (od 73. Crnov), Jankeš (od 68. Pavličić), Tomčić, Kelava, Juriško, Malbaša, Cvetković (od 76. Katalenić), Paviša, Rožić (od 68. Varivoda)

Trener: Marijan Mirković

BREGANA: BREGANA: Herceg, Andabak, Bugarski, Klisurić (od 36. Otmačić, od 82. Šparakl), Nider, Dekalić, Grdanjski (od 82. Fučkar), Kasalo, Barbić (od 46. Ivančić), Sokolović, Celizić (od 62. Čosić)

Trener: Dražen Vegel

Crveni karton: Sokolović (Bregana, 30. - nesportsko ponašanje)

Igrač utakmice: Zvonomir Rožić (Dinamo Hidrel)

Bregana loše otvara utakmicu, te do 9. minute već gubi 0:2. Tada još i mladi Sokolović griješi te dobiva crveni karton i Bregana se do kraja utakmice samo mogla braniti. Do poluvremena je ostalo 2:0 za domaće koji laganim tempom u drugom dijelu postižu još dva gola za konačnih 4:0

Klokočevac - Klas 2:4 (1:3)

Klas za klasu bolji

KLOKOČEVAC - Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Gledatelja 30

Sudac: Horvatić (Zaprešić)

Pomoćnici: Župan (V. Gorica) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Kos(7), 1:1 Vorgić(11), 1:2 Radić(42), 1:3 Miletić(45), 1:4 Miletić(67), 2:4 Kos(77)

KLOKOČEVAC: Čalić, Runtas, Celizić, Salopek (od 46. Ramić), Komerički, Janjić, Horvat (od 77. Tesla), Kos, Jantolić (od 65. Bekiri), Murić (od 55. Kovačević), Bošnjak

KLAS: Jančić, Radić, Bedeković, Vrban, Vrekić, Vorgić, Glavić, Lulić, Miletić, Bedeković, Andračić

Trener: Josip Rulek

Igrač utakmice: Nikica Miletić (Klas)

Klokočevac vodi u 9. minuti preko najraspoloženijeg domaćeg igrača Kosa no to je i ujedno bilo sve od domaćih. Gosti ubrzo izjednačuju, a pred kraj poluvremena, između 42. i 45. minute primaju još dva gola čime je pobjednik bio rješen. U drugom dijelu igra se primirila te svaka momčad postiže po jedan gol čime se ništa bitno ne mijenja.

Sloga (K) - Zrinski Tehnovent 1:0 (0:0)

Euro gol Konjuga

KRIŽ - Igralište u Sportskom parku

Sudac: Katušić (Cvetković)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jaska) i Škorjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Konjug(69)

SLOGA: Rendulić, Podgorski (od 46. Crnogaj), Vorel (od 89. Krajinović), Konjug, Sokolić, Korman, Kovačević, Oković (od 83. Topolko), Bašić, Pleteš, Karašić

Trener: Zoran Rede

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Jurinec, Jazvić, Murić, Vrančić, Radek, Beloša, Celizić, Razum, Žganjer, Hainešek

Trener: Dario Lujanac

Igrač utakmice: Mario Konjug (Sloga)

U prvo poluvremenu igra se slabo i bez velikih prigoda. U drugom dijelu domaćin je bolji, napada no ne uspijeva realizirati svoju premoć. Sve do 69. minute je 0:0 ali tada Konjug izvodi slobodan udarac s 35 metara i euro - golom donosi pobjedu domaćinu.

Nakon 7. kola vodeći su Savski Marof i Sloga (K) sa po 15 bodova, Zrinski Tehnovent i TOP zauzimaju osmu i devetu poziciju sa 10 bodova, dok dok su Bregana i Klokočevac jedanaesti i dvanaesti sa 9 bodova.

KARATE - 7. SLOVENIJA OPEN, Šempeter pri Novi Gorici, 23. rujna

Samoborci pokorili Sloveniju!

U organizaciji Karate zveze Slovenije u Šempetru pri Novoj Gorici 23. rujna održan je 7. po redu Slovenija open na kome je sudjelovala i naša nacionalna muška i ženska karate selekcija.

Reprezentativci Karate kluba Samobor-Anindol imali su odličan nastup te samim time potvrdili visoku razinu kvalitete, a poneki od njih su se ovim natjecanjem učvrstili na listi putnika za Svjetsko prvenstvo (Tampere, Finska, 12. do 15. listopad).

To se prije svega odnosi na Davora Mrzaka, koji je pobjedom u apsolutnoj kategoriji na ovom turniru osigurao svoje mjesto u Finskoj, gdje će nastupiti u pojedinačnoj konkurenciji najboljih svjetskih karateka.

Mladi Tomislav Rašidagić, aktualni juniorski viceprvak Europe, nastupom u Sloveniji (3. mjesto u srednjoj kategoriji) također si je priskrbio svoje mjesto u borbenoj postavi Hrvatske.

Nenad Vukobrat, iako do tada donekle siguran za odlazak u Finsku, odlično je odradio svoje borbe te se tako oslobodio krize u kojoj je do tada bio te u potpunosti zadovoljio izbornika reprezentacije koji će ga u Finskoj, osim pojedinačne kategorije do 75 kg, staviti i u borbenu ekipu.

Najbolja u Sloveniji bila je Maja Janković kojoj je ovo treća turnirska pobjeda zaredom, čime je osigurala svoj nastup u Finskoj, kako u ekipi tako i u apsolutnoj kategoriji najboljih svjetskih karatistica.

Nažalost, jedino se u Sloveniji poskliznuo Dario Svetić, koji zbog poraza u finalu od mladog kolege Lučića, nije uspio u nakani da ode na Svjetsko prvenstvo.

Gore spomenuta četvorka iz KK Samobor-Anindola odlazi u utorak 26. rujna u Terme Topusko, gdje će boraviti do 2. listopada. S njima će biti i njihov trener Darko Šimunec, ali ovaj put u funkciji trenera ženske reprezentacije.

10. listopada hrvatska karate selekcija putuje u Tampere, gdje će se pokušati uključiti u raspodjelu odličja na 18. svjetskom prvenstvu.

Ivica Horvat

KOŠARKA - KADETI – II. HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 1. kolo Samobor - Fortuna 90:48 (38:26)

Start na krilima fortune

Dobro su startali kadeti Samobora u prvom kolu uvjerljivom i visokom pobjedom protiv gostiju iz Zaprešića. Početak utakmice protekao je u obostrano nervoznoj igri s obje strane, tako da je u 5. minuti igre bilo tek 3:2 za Samoborce. Tada su se Samoborci oslobodili nervoze te zaigrali mnogo bolje od gostiju koji protiv ovakve igre Samoboraca nisu mogli izbjeći visok poraz.

Kod Samoboraca odigrao je odlično Levanić, pogodivši gotovo bez greške 7 trica te uknjiživši 38 poena, uz vrlo dobru igru u obrani. Uz njega vrlo dobro je odigrao i Bašić s 28 poena.

Kod gostiju najbolji je bio Hulina sa 14 poena.