3. međunarodni 24-satni streljački maraton za Guinnessovu knjigu rekorda

Non-stop u metu!

Guinness certifikat ovog posebnog streljačkog rekorda za sada drži dvojac iz Brežica, Robert Ferenčak i Robert Kranjc, koji su zračnim pištoljem 2004. godine pogodili 13.454 krugova (u prosjeku svaki je pogodak iznosio zavidnih 9,28 kruga). Braća Boštjan i Simon Simonič iz Kidričevog lani su spomenutu brojku podigla za 35 krugova (prosjek 9,30 kruga), međutim taj njihov uspjeh u Londonu nisu još uspjeli upisati u ovu poznatu knjigu.

Ove će subote konkurencija biti još žešća nego lani, budući da se za nastup najavilo čak pet parova:

Zračni pištolj:

- Peter Tkalec - Vinko Srečko (SD Rečica/SD Trzin, Slovenija)

- Boštjan Simonič - Cvetko Ljubič (SD Kidričevo, Slovenija)

- Vlatka Pervan - Robertino Zgombić (SK Končar-Zagreb 1786, Zagreb, Hrvatska)

- Robert Ferenčak - Srečko Vidmar (SK Brežice, Slovenija)

Zračna puška:

- Oto Strakušek - Boštjan Žlak (SD Hohkraut Trbovlje/SD Portorož, Slovenija)

Važno je znati:

- zbog nastupa hrvatskog dvojca natjecanje ove godine prvi put dobiva međunarodni karakter

- po prvi put nastupit će predstavnica nježnijeg spola, odlična 27-godišnja hrvatska reprezentativka Vlatka Pervan

- po prvi put će se za svjetski rekord (natjecanje i njegova pravila godine 2004. utemeljili su u Streljačkom klubu Brežice) boriti i natjecatelji zračnom puškom

- sudionici gađaju u elektronske mete, dok će njihove projekcije posjetitelji moći pratiti na velikom ekranu

Kratak sažetak pravila:

1. Dvojci gađaju 24 sata, pri čemu se pojedinci iz parova na streljačkom mjestu izmijene svaki puni sat. Znači, dok jedan gađa, drugi se priprema, odnosno odmara.

2. U jednom satu pojedinac smije ispaliti najviše 60 hitaca. Izuzetak predstavlja posljednji sat takmičenja, kada se broj hitaca može povisiti na 70. Maksimalni broj hitaca za vrijeme maratona dakle iznosi 1450.

3. Takmičenje prati žiri u kojem sjedi minimalno jedan član s licencom međunarodnog streljačkog suca.

Povijest:

- 2004. - dvojac iz Brežica, Robert Ferenčak – Robert Kranjc, s 13.454 postignutih krugova upisuje se u slavnu Guinnessovu knjigu rekorda. Službeni certifikat primaju u proljeće 2006.

- 2005. - nastupaju tri para: Boštjan Simonič i Simon Simonič s 13.489 postignutih krugova premašuju dostignuće iz prošle godine. Rezultati preostalih parova: Peter Tkalec i Andrej

Brunšek – 13.404 krugova, Robert Ferenčak i Robert Kranjc – 13.246 krugova. Svi spomenuti u svojim su karijerama više puta osvojili naziv prvaka Slovenije i nositelji su više rekorda države u službenim disciplinama međunarodnog streljačkog saveza ISSF)

Kontakti:

1.

Robert Ferenčak, natjecatelj i idejni te organizacijski tvorac streljačkog maratona: 00586-31-394-084, robert.ferencak@siol.net

2.

Ernest Sečen, predsjednik SK Brežice: 00386-41-747-956, sklubb@gmail.com

Završetak natjecanja i objava rezultata bit će u nedjelju, 17. rujna u 10:15 sati.

Jedinstvena županijska liga - 4. kolo

Klokočevac - Pušća 3:1 (2:1)

Murić otpuhnuo Pušću

KLOKOČEVAC - Igralište Stjepan Celizič Bajdo

Sudac: Nežić (Vrbovec)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Bratković (Kurilovec)

Strijelci: 1:0 Salopek(20), 1:1 Nemčić(37), 2:1 Komerički(41), 3:1 Murić(74)

KLOKOČEVAC: Čalić, Runtas (od 46. Bekiri), Komerički (od 46. Celizić), Janžić, Vitko, Ramić, Kovačević, Kos (od 80. Bošnjak), Jantolić(od 61. Horvat), Murić, Salopek (od 76. Tesla)

PUŠĆA: Kamnatnik, Mrkonjić, Ban (od 83. Markić), Peharec, S. Studak, D. Studak, Gorupec, Zornjak, Nemčić, Horvat, Barilović

Trener: Drago Barbić

Crveni karton: Kovačević (Klokočevac) i Mrkonjić (Pušća)

Igrač utakmice: Dejan Murić (Klokočevac)

Domaćin od početka kreće napadački i to mu se isplaćuje već u 20-toj minuti kada salopek nakon kornera pogađa za 1:0. Vodstvo domaćina poništava Nemčić pokraj uspavane obrane domaćina, također iz kornera.

Ipak, još prije poluvremena Komerički dovodi Klokočevac u novo vodstvo, a priču u 74. zaključuje igrač utakmice Dejan Murić.

Zaprešić - Zrinski Tehnovent 2:1 (1:0)

Pobjeda iz penala

KUPLJENOVO - Igralište Zaprešića

Suci: Mališinčić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Borković (Domagović) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Bitići(6), 1:1 Hainišek(70), 2:1 P. Kuš (75 - 11m)

ZAPREŠIĆ: Legan, M. Kuš (od 46. Valenčak), Gorupec (od 35. Šeničnjak), Blažić, Stipković, Mejdančić, Barun, Drkušić (od 87. Kos), Bitići (od 85. Šunde), P. Kuš, Z. Kuš

Trener: Damir Šintić

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Jurinec (od 55. Šicl), Vlahović, Murić, Vrančić, Krščanski, Beloša, Celizić, Tenšek, Žganjer (od 58. Radek), Hainišek

Trener: Dario Lujanac

Crveni karton: Z. Kuš (77, Zaprešić) i Šicl (90, Zrinski Tehnovent)

Igrač utakmice: Saša Bitići(Zaprešić)

Iako je Zrinski Tehnovent bio bolja momčad u prvom poluvremenu i imao nekoliko stopostotnih šansi, Bitići dovodi domaćine u vodstvo u 6. minuti i s tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu igra postaje grublja tako da je sudac kartonima morao smirivati utakmicu. U 70-toj Hainišek poravnava rezultat iz slobodnog udarca dok pobjedu domaćinima iz upravdano suđenog jedanaesterca donosi Kuš.

TOP - Savski Marof 1:2 (0:1)

Postružin ih postrugao

KERESTINEC - Igralište TOP-a

Sudac: Bugarinović(Graberje)

Pomoćnici: Piličić (Velika Mlaka) i Tičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 0:1 Bećirović(17), 1:1 Maceković(52 - 11m), 1:2 Postružin(76)

TOP: Belko, Šabarić (od 77. Klemenčić), Matulin, Vukas(od 46. Stunja), Leopold,Mateković, Gašpert, Jakopec (od 37. Petrić), Pavec (od 80. Puntarec), Vršek, Svigač (od 69. Jankavić)

SAVSKI MAROF: Turk, Jozić (od 46. Skomrak), Boh, Šenjuh, Vučetić, Večerić (od 57. Žerjavić), Rede, Postružin(od 85. Lepešić), Zofić, Bećirović (od 77. Grubeša), Pirc (od 5. Žganjer)

Trener: Ivica Hribar

Igrač utakmice: Davor Turk (Savski Marof)

Gosti iz Savskog Marofa su bolje krenuli u utakmicu, imali više prigoda, čak nisu uspjeli realizirati jedanaesterac no ipak do poluvremena dolaze u vodstvo preko Bećirovića. U nastavku domaćini se bude, Maceković realizira jedanaesterac no u 76. Postružin postavlja konačan rezultat - 1:2.

Bregana - Sloga(K) 1:1 (0:1)

Herceg nije mogao sve

BREGANA - Igralište Bregane

Sudac: Horvatić (Zaprešić)

Pomoćnici: Filipčić (Ključ Brdovečki) i Ročić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Pleteš(40), 1:1 Barbić(68)

BREGANA: Herceg, Andabak(od 46. Bugarski), Celizić, Jurković, Nider, Dekalić, Brajković, Kasalo, Fučkar (od 89. Klisurić), Sokolović(od 67. Barbić), Grdanjski

Trener: Dražen Vegel

SLOGA(K): Rendulić, Kovačević, Vorel, M.Konjuh, Sokolić, Kolman, A. Konjuh( od 76. Topolko), Oković, Bašić, Pleteš (od 83. Karašić), Crnogaj (od 87. Podgorski)

Trener: Zoran Rede

Igrač utakmice: Nikola Herceg (Bregana)

Gosti su krenuli bolje u utakmicu i dominirali su prvim poluvremenom. Domaće je spašavao vratar Herceg, no nije mogao ništa učiniti u 40-toj minuti i Pleteš dovodi Slogu u vodstvo. U drugom poluvremenu domaći su bili konkretniji i opasniji te Barbić odmah nakon što je ušao poravnava rezultat na 1:1 što je bio i konačan rezultat.

Na tablici je vodeći Savski Marof sa 9 bodova koliko ima i drugoplasirani Klokočevac, TOP je četvrti sa 7, Bregana sedma sa 6 dok je Zrinski dvanaesti sa 4 boda.

1. županijska liga zapad - 3. kolo

Bestovje - Krašić 0:4 (0:1)

Nisu više mogli bejžati

BESTOVJE - ŠC Bestovje

Gledatelja: 50

Sudac: Kušer(Zaprešić)

Pomoćnici: Šoljar(Bistra) i Gregorić(Gornji Desinić)

Strijelci: 0:1 Golub(31), 0:2 J. Penić(54), 0:3 Golub(69), Mario Petković(84)

BESTOVJE: Pervan, Biškupić, Golubiček (od 46. Turčinović), Milković, Jager, Prigorec, Kurtušić (od 63. Pranjić), Subašić (od 73. Kranjčec), Mijaljević (od 46. Rendulić), Škrinjarić, Josipović (od 46. Horvat)

Trener: Božidar Domitrović

KRAŠIĆ: Šimecki, Prstac, Tuček (od 74. Mario Petković),I. Penić, Dan. Petković, Ferenčić, K. Penić, Marijan Petković, J. Penić, F. Penić (od 67. Simatić), Golup

Trener: Miro Novosel

Igrač utakmice: Golup(Krašić)

Utakmice u kojoj su gosti cijelo vrijeme kontrolirali i igru i rezultat. Domaći su još nekako prvo poluvrijeme odoljevali i na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću gostiju iz doline kardinala no u nastavku su domaći trkački pali i rezultat toga je visok poraz.

Dinamo(J) - Rakitje 0:2 (0:0)

Ubacili u petu

JAKOVLJE - Igralište Dinama

Gledatelja: 100

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Pirša (Zdenčina) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Brnić(60), 0:2 Boras(80)

DINAMO: Peremin, Kovač (od 65. Bužinec), Kukec, Papa, Zacko (od 46. Klepac), Pucko, Hribar(od 46. Pučić), Solinečki, Vrabec, Krsnik (od 62. Kovačićek), Hanzec

Trener: Zdenko Jurički

RAKITJE: D. Barun, Balaško, Boras, Čejvan, K. Barun, Hlevnjak (od 25. Hlebinjak), Brnić, Petković, Nuić (od 74. Dorotić), Vrčković (od 46. K. Martinčević), Kramarić(od 6. D. Martinčević, od 86. Nikolić)

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Matija Boras(Rakitje)

Dinamo je imao samo jednu pravu priliku tijekom cijele utakmice i to nije bili dovoljno protiv rastrčane momčadi Rakitja. Do poluvremena je bilo bez golova no onda Rakitje ubacuje u višu brzinu i sa dva gola odnosi prva tri boda na svoj konto ove sezone.

Novaki - Croatia(P) 5:1 (0:1)

Na krilima Vrkića

NOVAKI: Igralište u Novakima

Gledatelja: 60

Sudac: Vugec (Brdovec)

Pomoćnici: Vrbaški (Zaprešić) i Jankavić (jagnjić Dol)

Strijelci: 0:1 Mihalić(32), 1:1 Leopold(69), 2:1 Borak(76), 3 : 1 Bungić(80), 4:1 Vrkić(89), 5:1 Vrkić(90)

NOVAKI: Prahin, Struhak (od 46. Marković), Avsec (od 46. Genus), Struhak, Podnar, Đumlija, Marković, Borak, Mlinar, Bungić, Leopold (od 81. Vrkić)

CROATIA POJATNO: Reberski, Krivački, Rajčić, Porodec, Kramarić, Pokupec (od 5. Antolić, od 80. Tadić), Barbić, Habijan, Hribar,Mihalić (od 88. Zrinjanin), Capek

Trener: nema

Igrač utakmice: Vrkić (Novaki)

Nakon lošeg prvog poluvremena u kojem domaći gube 0:1, u nastavku sve sjeda na svoje mjesto. Leopold u 69. poravnava, a Boras dovodi Novake u prednost u 76. minuti. Do kraja utakmice se izkazao svježi Vrkić koji u 10-ak minuta igre postiže dva gola i zaslužuje epitet igrača utakmice.

Na tablici nakon trećeg kola vode Dinamo(O) i Jamnica sa po 9 bodova, Novaki su treći sa 7, dok je Rakitje šesto sa 5 a Bestovje dvanaesto sa 0 bodova.

Novi trener samoborskih nogometaša je Vrbovčanin Tomica Pisačić

Trkom, borbenošću i automatizmom do rezultata

Novi trener Samoboraca, nakon odlaska Stjepana Bašića, je tridesetpetogodišnji Tomica Pisačić. Taj Vrbovčanin pokušat će izvući Samobor sa 16. pozicije te ga dovesti do sigurne luke ostanka u ligi. Pitali smo ga kako je nakon jedne pobjede i nekoliko treninga zadovoljan s momčadi i hoće li biti dovoljno znanja i sreće za ostanak u 3 ligi.

- Nadamo se da će biti i sreće, međutim sve ostalo je rad. Ne smijemo se uljuljkati na ovom rezultatu (pobjeda 5:1). Moramo priznati da smo imali dosta sreće. Golove smo postigli u najbolje moguće vrijeme, na kraju prvog i početku drugog poluvremena, a moram i pohvaliti dečke koji su ušli 100% u utakmicu i to im je najbolja nagrada za uloženi trud.

- Daleko ste najmlađa momčad u ligi. Hoće li to neiskustvo predstavljati problem u utakmicama?

- Istina, daleko smo najmlađi, ali ćemo sve to pokušati nadoknaditi trkom, borbenošću i automatizmom u igri. Svaki igrač u svakom trenutku treba znati gdje se mora nalaziti i jednostavno nadtrčati svakog protivnika, pa što bude. Možda smo malo deficitarni u fazi napada, iako to zadnja utakmica ne pokazuje, no nadam se da će dolaskom iskusnog Deaka taj problem biti riješen.

O stanju u NK Samobor govori direktor kluba Marijan Kižlin

U Ogulinu na pobjedu!

S direktorom NK Samobor Marijanom Kižlinom razgovarali smo o trenutačnom stanju u nogometnom klubu, o financijskim i drugim poteškoćama u kojima se našao klub te o mogućnostima mlade i neiskusne momčadi u jačoj i zahtjevnijoj III. HNL.

- Sezona je loše počela: ispadanje iz kupa, 3 prvenstvena poraza uz gol razliku 0:8, ostavka trenera Bašića, jer nije bio zadovoljan s postojećim igračkim kadrom i radom uprave. Prva pobjeda tek u četvrtom kolu pred domaćim gledateljima protiv Mošćeničke Drage. Jesu li glavni razlozi za to odlazak gotovo cijele početne jedanaestorice od prošle sezone, kasni start priprema ili nešto treće?

- Kao prvo, što to znači odlazak prve jedanaestorice? Igrači su jednostavno otišli na bolje "radno mjesto", u drugu hrvatsku ligu. Ako onaj tko ne zna što to znači napredovati, nije upoznat sa stanjem u nogometu uopće. Svakome je igraču cilj igrati u jačoj, kvalitetnijoj ligi, tako da su svi naši bivši igrači, izuzevši Davida Drenškog, koji je otišao u Savu Strmec, otišli u jače lige gdje su im i ponudili bolje financijske uvjete. Mi smo amaterski klub i nismo s igračima sklopili nikakve ugovore, tako da su oni bili slobodni i u prelaznom roku napustili su naš klub. A što se tiče kašnjenja sa startom priprema, pripreme su kasnile par dana i to ponajviše zbog neaktivnog rada Uprave koja nije osigurala dovoljan igrački kadar.

- Je li istina da se s nekim igračima nakon kraja prošle sezone nije ni razgovaralo o "produženju vjernosti" i na ovu sezonu?

- Svi igrači, koji su željeli igrati u ovom rangu natjecanja i pod ovim uvjetima koje su imali do sada, mogli su ostati. No, oni su željeli više i bolje i tražili su višu razinu, a tu razinu su dostigli kvalitetnim igrama prošle sezone u Samoboru, gdje smo i izborili ostanak u III. HNL, a uz to osvojili smo i Kup Zagrebačke županije, što je, morate priznati, vrijedan uspjeh one ekipe.

Nije samo neaktivnost Uprave kriva za odlazak najboljih igrača. Glavni razlog je, naravno, novac. Njega dobivamo od donacija i sponzora. Koristim ovu prigodu da im u ime NK Samobora zahvalim na pomoći i da posebno zahvalim Samoborčeku d.o.o. i njihovom direktoru Boži Grguriću. U poslovanju kluba opterećuje nas i rata kredita za igrališta s umjetnom travom koja mjesečno iznosi 21.000 kuna. Uz to, imamo 8 mlađih uzrasnih kategorija koje također treba financirati i koje sudjeluju u redovnom sustavu natjecanja i postižu zapažene rezultate. Mislim da imamo idealne uvjete za rad s nižim uzrasnim kategorijama i vjerujem da ćemo kvalitetnim radom i dalje školovati naše mlađe nogometaše.

- Bilo je priče i o nekim nesporazumima s medijima, posebno s Radio Samoborom.

- Mislim da je sve krivo protumačeno. Nitko nije nikome zabranio davanje izjava, nego su igrači samo obaviješteni da nema potrebe u medijima pričati o dugovanjima i ostalim financijskim pitanjima između kluba i igrača. To je jednostavno unutarnja stvar kluba. Mi nismo profesionalni klub, mi smo amateri i igrači dobiju novac samo za trošak prijevoza i hranarinu.

Za kraj, spomenimo i jednu dobru vijest. U ponedjeljak se treninzima Samobora priključio i Velimir Deak i tako pojačao konkurenciju u napadu Samobora koja do utakmice s Mošćeničkom Dragom nije zatresla mrežu (računajući i kup utakmicu) punih 314 minuta. Za nadati se je da će Samoborci sada proraditi i što ranije se otisnuti od opasne zone. Možda već u nedjelju, u gostima protiv posljednjeplasiranog Ogulina.

Matija Milić

4. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu – Samobor 2006.

Prijavnina za svakog sudionika iznosi:

a) za kategorije od 1. – 3. je besplatna (uključen sendvič i sok)

b) za kategorije 4. – 7. iznosi 70,00 kn (uključen bon za ručak i piće)

Postoji mogućnost uplate prijavnine i na žiro račun kluba 2484008-1101841031 ili svakodnevno u Caffe baru Helena, Bana J. Jelačića 81, Samobor, zaključno sa 6.10.2006. godine u 12,00 sati.

Prijava treba sadržavati ime i prezime natjecatelja, disciplinu u kojoj će se natjecati, godinu starosti, klub, školu i rang natjecanja u kojem sudjeluje.

Info na broj mobitela 091/510-5679 (Krunoslav Znika).

Prijave je moguće izvršiti u dvorani, na dan turnira, 20 minuta prije početka određene kategorije kada će se obaviti izvlačenje skupina.

OKVIRNA SATNICA NATJECANJA

Subota, 7. listopada

- 8,30 - početak natjecanja kategorija 1. – 3.

- 9,15 - otvaranje natjecanja

- 9,30 - početak natjecanja kategorija 4. – 6.

- 12,00 - početak natjecanja kategorija 7.

Održan prvi samoborski treking

Vedran Šer prvi na kratkoj stazi

U subotu, 9. rujna, održan je 1. samoborski treking. Start i cilj bili su u Samoboru, a trčalo se preko Okića, Oštrca, Japetića, Zečaka i Slanog dola.

U ultra kategoriji, na stazi dužine 62 km, Stjepan Jandrečić - Pluto bio je četvrti, a na kratkoj stazi pobijedio je Vedran Šer. Nastupio je i Alen Štefanac.

Ukupno je nastupilo oko 100 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije.

3. HNL zapad - 4. kolo Samobor - Draga 5:1 (1:0)

Razdragali navijače

SAMOBOR - Gradski stadion

Sudac: Jurić(Pazin);

Pomoćnici: Brezelj(Pula) i Čavlović(Buje)

Strijelci: 1-0 Brujić(44), 2-0 Brujić(48), 2:1 Boškić(58), 3:1 Brujić(70), 4:1 Puškarić(84), 5:1 Jelić(89)

SAMOBOR: Mičić, Samardžija, Ivančević (od 58. Pavlović), Puškarić, Mrčela, Dolić, Horvat, Brujić, Jelić, Tokić(od 46. Delić,Merkl;

Trener: Tomislav Pisačić

DRAGA: Grubišić, Jerčić Mance, Grgurić, Bubnić (od 75. Čižmarević), Boškić, Jug,Rudan(od 58.Šimić), Petrović, Grubešić, Vlatković (od 46. Topić)

Trener: Zoran Bogulin

Crveni karton: Grubišić(90)

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Debi novog trenera Pisačića prošao je uspješno, Samobor je osvojio prve bodove u novoj sezoni. Pred sam kraj prvog poluvremena Brujić je lijepim volejom sa 18 metara doveo Samoborce u vodstvo te na početku drugog sa još dva svoja pogotka zapečatio pobjedu. U zadnjih pet minuta pobjedu su potvrdili Puškarić i Jelić. Neposredno nakon kraja utakmice gostujući golman želio se na tribini fizički obračunati sa domačim navijačem no u tome je spriječen.

Nakon četvrtog kola vodeći su Vinogradar i Žminj sa 12 bodova dok Samobor zauzima 16. mjesto sa 3 boda.

4. HNL središte B - 4. kolo Sava Strmec - Metalac(S) 2:2 (0:0)

Pali u nastavku

FARKAŠEVAC - SC Zrinski

Gledatelja 250

Sudac: Miličević (Velika Gorica)

Pomoćnici: Meić (Velika Gorica) i Čunčović(Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Karamarko(48), 2:0 Biškupić(71), 2:1 Džaferović(75), 2:2 Alijagić(90)

SAVA STRMEC: Vitko,Gavran(od 80.

Katušić), Horvat, Drenški, T.Čakanić, V.Čakanić, Matošević (od 46. Petravić), Jordan, Biškupić, Karamarko (od 75. Šurbek)

Trener: Miroslav Orsag

Metalac: Gavrić, Franjić, Dorsulić, Halilović (od 73. Ivanković), Teofanović, Adamović (od 55. Kresojević), Milinović, Alijagić, Rebić (od 53. Jurković), Kireta, Džaferović

Igrač utakmice: Goran Alijagić (Metalac)

Prvo poluvrijeme završava neriješenim rezultatom, premda je Sava bila bolja momčad na terenu, no nije iskoristila svoje prigode. Drugo poluvrijeme Sava otvara na najbolji mogući način, već u 48. Karamarko dovodi Savu u vodstvo a rezultat povećava na 2:0 Biškupić u 71. minuti. Tada Sava neobjašnjivo pada te gosti ubrzo smanjuju vodstvo a u zadnjim trenucima utakmice Alijagić postavlja konačni rezultat 2:2.

Na tablici nakon četvrtog kola vodi Polet (B) i Libertas sa po 12 bodova dok Sava zauzima 5. mjesto sa 8 bodova.

Međunarodni karate turnir Međimurje Open, Čakovec, 2006

Zlatni početak sezone

U gradskoj sportskoj dvorani u Čakovcu u subotu, 9. rujna, održan je 10. po redu tradicionalni međunarodni turnir Međimurje Open. Na ovaj otvoreni prvi turnir u novoj sezoni jesen-zima odazvalo se nešto manje od 500 sportaša iz 4 države - Hrvatske, Slovenije, Mađarske i Srbije.

Natjecanje je seniorskim izbornicima poslužilo kao provjera pred svjetsko prvenstvo koje će se od 12. do 15. listopada održati u finskom Tampereu. Nakon ovog natjecanja te narednog koje će se održati idućeg vikenda (Cro Open u Zagrebu), bit će puno manje dilema za stručni stožer Hrvatskog karate saveza koji treba odrediti konačnu listu putnika za Finsku.

Natjecatelji Karate kluba Samobor-Anindol otvorili su sezonu natjecanja vrlo uspješno te najavili da se pri odabiru reprezentacije, kako seniorske tako i kadetske te juniorske, na njih mora najozbiljnije računati. Očito je da su naporne ljetne pripreme obavljene u Samoboru od 4.srpnja do 4. rujna (2 treninga dnevno u Fitness aerobic centru i na otvorenim terenima) urodile plodom te da su sportaši spremni za najviše domete. U Samobor je došlo 12 medalja od kojih čak 8 zlata.

U Čakovcu su najviše pokazali Maja Lenard, Maja Janković, Dario Svetić, Nikola Šoić, Matej Tomazin, Haris Kovačević i Tomislav Stolar, koji su se popeli na najviše mjesto pobjedničkog postolja u svojim kategorijama. Srebrom se okitila Ana Lenard koja je bez zlata ostala samo zbog prejakih kontakata te diskvalifikacije u finalu, dok su broncu osvojili Marko Lenard, Tomislav Rašidagić i Saša Bjegović.

Kod seniora je najviše pokazao Dario Svetić koji se pobjedom primaknuo Finskoj, ali i Maja Janković kod seniorki, pokazavši zavidnu razinu forme pred predstojeće svjetsko prvenstvo.

Matej Tomazin je pokazao izvanredne borbe te je sve svoje protivnike suvereno svladao čime je nagovijestio uspješnu kadetsku sezonu.

D.Š.

Jedinstvena županijska liga - 3. kolo

Zrinski Tehnovent – Jelačić 6:3 (6:0)

Pet golova Tenšeka

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Gledatelja 20

Sudac: Gaberinović (Zaprešić); Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Drpulec (Donja Purgarija)

Delegat: Boranić (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Celizić (3), 2:0 Tenšek (13), 3:0 Tenšek (18), 4:0 Tenšek (20), 5:0 Tenšek (28), 6:0 Tenšek (41), 6:1 Karapandžić (50 – 11m), 6:2 Matković (85), 6:3 Šprajc (87)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan (od 82. Bukvić), Jurinec, Vlahović (od 62. Radek), Murić, Vrančić, Kršćanski, Beloša, Celizić (od 55. Šarić), Tenšek (od 64. Potarić), Žganjer, Hainešek; Trener: Dario Lujanac

JELAČIĆ: Štabi (od 46. Grabovac), Burić, Barbarić, Matković, Plepelić, J. Matejčić (od 71. Bermanac), D. Kovačić (od 46. I. Kovačić), Karapandžić, Jurčić, S. Matejčić (od 23. Mirenić), Novosel (od 23. Šprajc); Trener: Vlado Horvat

Igrač utakmice: Darko Tenšek (Zrinski Tehnovent)

Uvjerljivo najbolje ovogodišnje poluvrijeme donijelo je Zrinskom prednost od čak 6:0 u prvom dijelu, pri čemu se posebno istaknuo Tenšek koji je briljirao s pet postignutih pogodaka. Gosti su se u nastavku pribrali, iskoristili su činjenicu da je momčad Zrinskog opuštena, ali i deficitarna snagom, pa su najprije iz jedanaesterca smanjili, a zatim postigli još dva pogotka u samoj završnici.

M.S.

Rugvica – Bregana 1:1 (1:0)

Izborili bod u završnici

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Matijaš (Sveti Ivan Zelina); Pomoćnici: Nežić (Vrbovec) i Ptičar (Kloštar Ivanić)

Delegat: Sedmak (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Marelja (45), 1:1 Župančić (85)

RUGVICA: Pršlja, Trubić, Golubić (od 54. Palešić), Jurišević, Domazet, Kolarin, Marelja, Petrović (od 80. Đinđić), Stipić, Fišter, Lokas (od 70. Krznarić); Trener: Jure Mišković

BREGANA: Herceg, Andabak (od 84. Bugarski), Celizić, Jurković, Nider, Dekalić, Brajković, Kasalo, Otmačić (od 46. Župančić), Sokolović, Grdanjski (od 78. Šparkel); Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Frane Marelja (Rugvica)

Izjednačena utakmica u kojoj domaćini dolaze do prednosti u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Kada se već činilo da će Bregana Rugvicu napustiti poražena, takav je ishod spriječio Župančić pet minuta prije kraja i donio Bregani vrijedan bod.

M.S.

Zaprešić – TOP 0:1 (0:1)

Gašpert za pobjedu i prvo mjesto

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Gledatelja 30

Sudac: Piličić (Velika Mlaka); Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Cerovski (Hrašće)

Delegat: Perjan (Kraj Donji)

Strijelac: 0:1 Gašpert (25)

ZAPREŠIĆ: Legan, M. Kuš (od 46. Drkušić), Gorupec (od 58. Karaula, od 70. Kafka), Pšeničnjak, Stipković, Majdančić, Barun, P. Kuš, Valenčak, Z. Kuš, Bitići; Trener: Damir Šinitć

TOP: Belko-Hunjak, Zlački, Matulin (od 65. Petrić), Bencetić (od 63. Šabarić), Leopold, Maceković, Gašpert, Jakopec (od 80. Klemenčić), Pavec (od 67. Olujić), Vršek (od 71. Puntarec), Žvigač; Trener: Milan Končarević

Crveni karton: Zlački (68)

Igrač utakmice: Tomislav Belko-Hunjak (TOP)

Kerestinčani su odigrali vrlo zrelu utakmicu i zasluženo pobijedili solidnog domaćina. Gašpert je sredinom prvog dijela donio prednost TOP-u, koju su Kerestinčani uspjeli održati do kraja, iako su zadnju četvrtinu susreta odigrali s igračem manje. Ono što nije zaustavila vrlo dobra obrana TOP-a, zaustavio je odlični vratar Belko-Hunjak.

M. S.

Dinamo Hidrel – Klokočevac 0:1 (0:0)

Pobjeda izborena u 'pet do dvanaest'

NOVO ČIČE – Igralište Dinama Hidrela

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki); Pomoćnici: Radišić (Zaprešić) i Kakuk (Samobor)

Delegat: Matoc (Zaprešić)

Strijelac: 0:1 Jantolić (89)

DINAMO HIDREL: Filipović, Cvetković, Beloša-Fijan (od 76. Crnov), Jankeš, Kulić, Pavličić, Juriško, Malbaša (od 63. Rožić), Bogović, Paviša, Milanščak; Trener: Marijan Mirković

KLOKOČEVAC: Čalić, Runtas, Ramić (od 42. Komerički), Janžić, Vitko, Janjić, Bošnjak, Kos, Tesla (od 65. Šefi), Jantolić (od 90. Šeperić); Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Hrvoje Janjić (Klokočevac)

Izjednačena utakmica u kojoj sve do 89. minute niti jedna momčad nije uspjela postići pogodak, a tada je pogodio Jantolić i donio momčadi Klokočevca tri boda.

M.S.

Na tablici vode TOP i Sloga sa 7 bodova, Klokočevac je na šestom mjestu sa 6 bodova, Bregana je osma sa 5 bodova, dok je Zrinski Tehnovent na devetom mjestu sa 4 boda.

UPIŠITE SE NA KARATE!

KARATE KLUB SAMOBOR-ANINDOL od 19. rujna svakog utorka od 19,30 sati te četvrtka od 19,00 sati upisuje nove članove u karate školu.

Upisi i treninzi će se održavati u dvorani za borilačke sportove OŠ Bogumila Tonija.

Treninge će voditi DAVOR MRZAK, majstor karatea 2. DAN, državni reprezentativac i najbolji sportaš Grada Samobora i Zagrebačke županije.

Također započinju upisi u KARATE VRTIĆ za djecu uzrasta 5 i 6 godina.

Treninzi i upisi u KARATE VRTIĆ su svakog utorka od 18,30 i četvrtka od 18,00 sati u FITNESS AEROBIC CENTRU, u Langovoj 35 (bivša srednja škola).

Voditelj KARATE VRTIĆA je VJEKOSLAV ŠKREB, višestruki karate prvak Hrvatske, reprezentativac i dokazani stručnjak.

Sve informacije mogu se dobiti na tel. 3365-888.

Nogometaši Samobora ostali bez trenera

Stjepan Bašić podnio ostavku

Poslije trećeg prvenstvenog poraza u isto toliko susreta, kormilo samoborskog trećeligaša napustio je trener Stjepan Bašić. Katastrofalna dosadašnja bilanca donijela je tri poraza uz gol-razliku 0:8, a tu treba dodati i uvjerljivo ispadanje iz Kupa od skromne momčadi Mladosti iz Ždralova. Sve je to bilo dovoljno za zaključak da Samoborci s ovim kadrom ne mogu ravnopravno konkurirati protivnicima u ligi, a trener Bašić više nije želio sudjelovati u srozavanju klupskog ugleda.

- Ne želim i dalje biti dio ove blamaže. Od početka priprema sam upozoravao klupske čelnike da igrački kadar nije dovoljno kvalitetan, ali nisam tada odstupio, jer su me uvjeravali da će se stanje popraviti. S obzirom da se to nije dogodilo, jedino što mi je preostalo je podnošenje ostavke – odlučne su i razočarane riječi Stjepana Bašića.

Do izbora novog trenera, brigu o momčadi preuzet će sportski direktor Tadija Orlović. Hoće li loši rezultati i trenerova ostavka biti dovoljan signal da dođe do nužnih promjena u vodstvu kluba i da se dovede nekoliko igračkih pojačanja, saznat ćemo vrlo brzo.

Mladen Sirovica

3. HNL zapad - 3. kolo Žminj – Samobor 3:0 (2:0)

Nastavak agonije

ŽMINJ – Igralište Žminja

Sudac: Pulić (Rijeka); Pomoćnici: Đorđević (Veprinac) i Kulaš (Mala Draga)

Strijelci: 1:0 Roce (5), 2:0 Dujanić (31), 3:0 Križman (65)

ŽMINJ: Perduh, Pilipović, Da. Ferlin (od 75. De. Ferlin), Križman, Dujanić, Roce (od 46. Damjanić, od 70. S. Pamić), Rabac, Barić, Peteh, A. Pamić, Udovičić; Trener: Igor Pamić

SAMOBOR: Mičić, Samržija, Dolić (od 81. Pavlović), Mrčela, Puškarić, Majandžić, Horvat (od 40. Skender), Delić (od 60. Merkl), Jelić, Brujić, Tokić; Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Majandžić (27)

Igrač utakmice: Sandi Križman (Žminj)

Ništa novo vezano uz Samobor, još jedan težak poraz, ovaj su put bolji bili nogometaši Žminja. Loše su se vijesti redale kao po tekućoj vrpci – pogodak Roce u 5. minuti, crveni karton Majandžića u 27., pa pogodak Dujanića u 31. minuti. U toj je fazi pitanje pobjednika bilo riješeno, a zapravo je iznenađenje da je domaćin protiv slabih Samoboraca u nastavku s igračem više postigao samo jedan pogodak. Porazan je podatak da Samoborci s ovim kadrom nisu konkurentni u ovom rangu natjecanja, a nakon susreta je Samobor ostao i bez trenera, s obzirom da je neopozivu ostavku podnio Stjepan Bašić.