Nogometni turnir Zrinski Tehnovent 2006

Domaćinu pobjeda i novi optimizam

Na igralištu NK Zrinski Tehnovent u Farkaševcu odigran je u subotu i nedjelju, 19. i 20. kolovoza, nogometni turnir na kojem su sudjelovale ekipe: Sava Strmec, Lokomotiva, Zrinski Tehnovent i ZET.

Lokomotiva je u prvoj utakmici pobijedila Savu sa 7:0, a Zrinski ZET s 2:1.

U utakmici za 3. mjesto Sava je teško poražena od ZET-a s 8:0, a u finalu je Zrinski Tehnovent pobijedio Lokomotivu 3:1.

Turnir koji je svim klubovima poslužio kao zadnja provjera prije početka nove sezone, najviše je nade i optimizma donio domaćinu, koji je zasluženo pobijedio na turniru, uz odličnu organizaciju i veliki broj gledatelja.

U revijalnoj utakmici nogometaši Kladja pobijedili su Savu iz Medsava 6:2.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 1. kolo

Novaki – Rakitje 1:1 (0:1)

Domaćin jedva do boda

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Grgurić (Brdovec)

Delegat: Drašković (Samobor)

Strijelci: 0:1 Barun (12), 1:1 Leopold (86)

Novaki: Husak, Marković (od 70. Đumlija), Genus, Podnar, Jaklenec, Vrkić (od 63. H. Struhak), D. Struhak, Borak (od 71. Leopold), Mlinar, Bungić, Marković; Trener: Vladimir Gržan

Rakitje: Mihina, Nikolić (od 65. Dorotić), Boras, Čejvan, Barun, Hlevnjak, Brnić (od 53. Hajdinjak), Vrčković, Kramarić, Martinčević (od 70. Brekalo); Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Barun (Rakitje)

Gosti su odlično započeli susret i već u 12. minuti poveli preko Baruna. Novaki su tada zaigrali angažiranije, ali su izjednačenje dočekali tek u 86. minuti kada je rezervist Leopold poravnao.

M.S.

Bestovje – Zdenčina 0:2 (0:0)

Poraz u završnici

BESTOVJE – Igralište SRC Bečka

Sudac: Knez (Zaprešić); Pomoćnici: Kušen (Zaprešić) i Kelečić (Repišće)

Delegat: Velić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Miković (83 – 11m), 0:2 Marović (89)

Bestovje: Golubiček, Jager, Žerjav (od 86. Pirin), Prigorac, Kurtošić, Horvat, Biškupić (od 49. Sabo), Milković (od 62. Škrinjarić), Vuković (od 56. Josipović), Turčinović, Šarić

Zdenčina: Crnković, Krasnić, Šestak, Pavlak, Stojković, Brodar, Krgljević, Kvesić, Marović, Miković, Budem; Trener: Danijel Sakoman

Igrač utakmice: Marović (Zdenčina)

Bestovje je u većem dijelu susreta bilo bolja momčad, ali nisu uspjeli postići pogodak što im se osvetilo u završnici susreta. Najprije je u 83. minuti Miković iskoristio kazneni udarac, a zatim je u posljednjim trenucima pobjedu gostiju potvrdio Marović.

M.S.

NOGOMET - Jedinstvena Županijska liga - 1. kolo

Zrinski Tehnovent – Laduč 1:1 (1:0)

Fabijan spasio bod

FARKAŠEVAC – Igralište Zrinski Tehnoventa

Sudac: Ulovac (Zagreb); Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Bilić (Velika Gorica)

Delegat: Mađer (Križ)

Strijelci: 1:0 Tenšek (4), 1:1 Pirh (72)

Zrinski Tehnovent: Fabijan, Radek, Vlahović, Murić, Šicl, Razum, Beloša, Celizić, Tenšek, Žganjer (od 63. Husta), Hainešek; Trener: Dario Lujanac

Laduč: Tonković, Drenski (od 55. Pirh), Kušević (od 82. Ledinščak), Čičko, Krznarić, Šimag (od 85. Valek), Guštin, Percela (od 70. Bakić), Muić, Lozar (od 55. Rašić), Leskovar; Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Miroslav Fabijan (Zrinski Tehnovent)

Domaćin je sjajno otvorio susret i već u 4. minuti došao do prednosti. Kako je utakmica odmicala, Laduč je bivao sve opasniji, a posebno su gosti bili bolja momčad u drugom dijelu kada su preko Pirha došli do izjednačenja. Do kraja je Laduč mogao i pobijediti, ali je mrežu domaćih sačuvao vratar Fabijan.

M.S.

BSK – Klokočevac 5:0 (2:0)

Petarda u mreži Klokočevca

BRDOVEC – Igralište BSK-a

Sudac: Mihael (Velika Mlaka); Pomoćnici: Piličić (Velika Mlaka) i Dragila (Buševec)

Delegat: Sarić (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Stepinac (38), 2:0 Šikač (41), 3:0 Lulić (48), 4:0 Pažin (64), 5:0 Jakovina (70)

BSK: Stančin, Regvar, Turković, Mihalinec, Lovrentijev (od 68. Bilogrević), Stepinac, Pažin (od 71. Hrnjak), Debogović, Šikač, Lulić (od 78. Farkaš), Jakovina; Trener: Ivan Gilja

Klokočevac: Duspara, Vitko, Celizić, Janžić, Runtas (od 71. K. Bošnjak), Janjić, Kos (od 85. Ramić), Kovačević (od 46. M. Bošnjak), Salopek (od 64. Horvat), Murić, Jantolić; Trener: Franjo Šeperić

Igrač utakmice: Mladen Šikač (BSK)

Sve do pred kraj prvog dijela Klokočevac je bio ravnopravan suparnik, a onda su u završnici poluvremena primili dva brza gola i tu je bio kraj njihovim ambicijama. Već na početku nastavka je Lulić potvrdio vodstvo BSK-a, a domaći su do kraja postigli još dva pogotka.

M.S.

Jelačić – TOP 0:0

Mogli i do pobjede

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Horvatić (Zaprešić); Pomoćnici: Filipčić (Zaprešić) i Školjak (Beter)

Jelačić: Štabi, Barbarić, Matković (od 80. Čopić), Plepelić, J. Matejčić (od 58. Ferenček), D. Kovačić, Karapandžić, Rožić, S. Matejčić, Šprajc, I. Kovačić (od 75. Jurčić); Trener: Vlado Horvat

TOP: Belko, Zlački, Janković, Leopold, Maceković, Gašpert (od 90. Domjančić), Jakopec, Pavec (od 74. Olujić), Vršek, Švigač (od 89. Puntarec), Matulin; Trener: Milan Lončarević

Igrač utakmice: Vršek (TOP)

Prilično skromna utakmica koja je mogla za Kerestinčane i bolje završiti. Bili su aktivnija momčad i bliže pogotku, ali svoje prigode nisu realizirali. Ipak, bod s gostovanja označio je uspješan početak sezone.

M.S.

Zaprešić – Bregana 0:0

Zadovoljniji gosti

KUPLJENOVO – Igralište Zaprrešića

Sudac: Kocek (Paukovec); Pomoćnici: Koprić (Otočec) i Grdišćak (Vrbovec)

Delegat: Vinetić (Mraclin)

Zaprešić: Legan, Medančić, Gorupec (od 80. Drkušić), Šeničnjak, Stipković, M. Kuš (od 60. Kafka), Martinko (od 46. Blažić), Peranović, Valenčak, Z. Kuš, Barun; Trener: Damir Šintić

Bregana: Herceg, Grdanjski (od 55. Bugarski), Celizić, Jurković, Ivančić, Dekalić, Brajković, Kasalo, Otmačić (od 61. Fučkar), Sokolović, Ćosić (od 89. Kusurić); Trener: Dražen Vegel

Igrač utakmice: Nikola Herceg (Bregana)

Zaprešić je bio bolji tijekom većeg dijela susreta, ali nije uspio slomiti otpor gostiju i pobijediti Breganu. Nekoliko promašenih izglednih prilika domaćina i vrlo dobri vratar Bregane Herceg bili su dovoljni da se Bregana s prvog ovogodišnjeg gostovanja vrati s osvojenim bodom.

M.S.

4. HNL središte B - 1. kolo Stupnik – Sava Strmec 2:3 (1:2)

Tri boda na startu

STUPNIK – Igralište Stupnika

Gledatelja 300

Sudac: Petreković (Kutina); Pomoćnici: Brezović (Kutina) i Vlašić (Popovača)

Delegat: Bjelanović (Sisak)

Strijelci: 0:1 V. Čakanić (5), 0:2 Biškupić (38), 1:2 Dlačić (42), 1:3 Drenški (65), 2:3 Beg (82)

STUPNIK: Čuvalo, Patljak (od 81. Meglajec), Fabek, Anić (od 70. Debak), Grgić, Nimac, Janjačić, Beg, Dlačić, Vujčec, Šporčić (od 46. Bakić); Trener: Silvijo Čabraja

SAVA STRMEC: Vitko, Gavran, Horvat, Husta (od 14. Đurđević), Drenški, V. Čakanić, T. Čakanić, Jordan, Biškupić, Matošević (od 70. Šurbek), Karamarko (od 83. Mamić); Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Mario Matošević (Sava Strmec)

Brzi gol dao je slobodu u igri Save koja je kontrolirala rezultat tijekom cijelog susreta. Domaćin je u dva navrata smanjivao rezultat, ali više od toga nije mogao. Posebno je lijep bio pogodak Davida Drenškog, prošle godine igrača Samobora, iz slobodnog udarca kojim je sredinom drugog dijela definitivno prelomio dvoboj na stranu gostiju.

M.S.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 1. kolo Lučko – Samobor 3:0 (0:0)

Početak nastavka presudio

LUČKO – Igralište u Lučkom

Sudac: Penić (Karlovac); Pomoćnici: Bulić i Rendulić (oba iz Ogulina)

Delegat: Šlogar (Desinić)

Strijelci: 1:0 Golub (48), 2:0 Jolić (50), 3:0 Galić (85)

LUČKO: Hanich, Muškovac, Buden, Bandalo, Zeljković, Kurelja, Galić, Golub (od 90. Muhek), Jolić (od 80. Purić), Brčić, Vukić; Trener: Valentin Barišić

SAMOBOR: Mičić, Samardžija, Dolić, Mrčela, Puškarić, Majdandžić, Skender (od 80. Tokić), Horvat, Bencelić, Burić, Merkl; Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Ivan Galić (Lučko)

Start sezone nije počeo obećavajuće za Samobor. U prvom su poluvremenu pružili dobar otpor igračima Lučkog, iako je domaćin mogao povesti, ali Jolić nije iskoristio kazneni udarac. Šok za Samoborce uslijedio je u prvih pet minuta nastavka kada Lučko već u pet početnih minuta postiže dva pogotka i praktički osigurava pobjedu. Pri kraju susreta, pobjedu domaćih potvrdio je Galić.

M.S.

Stolnoteniski klub Samobor STKS 2003 organizira školu stolnog tenisa

Primite se ping - ponga

Stolnoteniski klub Samobor STKS 2003 Organizira nastavak ŠKOLE STOLNOG TENISA za uzrast od 1. do 8. razreda osnovne škole. Treninge, koji počinju u ponedjeljak 4.rujna, vodit će članica kluba, trenerica Martina Glasnović Horvat u Mjesnom domu Klokočevac.

U klubu mole zainteresiranu djecu i roditelje da dođu u vrijeme treninga ponedjeljak (od 4.rujna) ili u srijedu 18,00 - 19,30 sati, te u subotu od 10,00 - 11,30 sati.

Informacije na telefon 091/3375-138 - Martina.

Veteranski teniski turnir u Samoboru

Veterani i prijatelji

Udruga za šport i rekreaciju "Veteran 91" i Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Podružnica Grada Zagreba organiziraju

11. Teniski turnir "Veterani i prijatelji"

2. i 3. rujna

na terenima Tenis kluba u Samoboru

Natjecanje počinje 2. rujna (subota) s početkom u 9,30 sati.

Natjecatelji će se natjecati u sedam kategorija (dame, muški +35, muški +45, natjecatelji do 20. god., natjecateljice do 20. god, muški parovi, mix parovi).

Za detaljnje informacije nazvati na telefon 091/76 89 422 tajnik Mario Sačer ili 091/ 76 89 423 predsjednik prof. Allen Bartoš.

7. međunarodni rukometni turnir SAMOBOR - MERCATOR KUP 2006

Dođite na vrhunski rukomet!

Nastupaju:

Trešnjevka - Zagreb, Zrinjski - Mostar, Olimpija - Ljubljana, Krka - Novo Mesto, Celeia - Žalec i domaćin Samobor - Mercator