NOGOMET - 2. županijska liga zapad - 25. kolo

Rakitje – Bestovje 0:2 (0:1)

Bestovje izbilo na drugo mjesto

RAKITJE – Igralište Rakitja

Sudac: Pašalić (Zagreb); Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Šoštarić (Petkov Breg)

Delegat: Vlahović (Farkaševac)

Strijelci: 0:1 Turčinović (40), 0:2 Bećirević (87)

RAKITJE: Mihina, Nuić (od 38. Boras), Balaško, Čejvan (od 41. Barun), Brnić, Hlevnjak, Vrčković, Dorotić, Jozić (od 68. Kezić), Martinčević, Kramarić; Trener: Dragutin Stojanović

BESTOVJE: Peršić, Kranjčec (od 62. Jager), Turčinović, Milkiović, Sabo, Žerjav, Prigorec, Škrinjarić (od 70. Horvat), Tenšek, Repinec (od 87. Vuković), Bećirević; Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Tomislav Žerjav (Bestovje)

U utakmici dvaju sastava koji se bore za drugu poziciju, gosti iz Bestovja su došli do zaslužene pobjede. Zgodicima Turčinovića i Bećirevića na kraju svakog poluvremena Bestovje je potvrdilo da je trenutačno u boljoj formi i da su zasad bliže konačnome drugom mjestu.

M.S.

Samoborski Otok – Igrišće 1:2 (1:2)

Nesretan poraz

SAMOBORSKI OTOK – Igralište Samoborskog Otoka

Sudac: Vrbaški (Zaprešić); Pomoćnici: Vugec (Brdovec) i Cikojević (Samobor)

Delegat: Vojvodić (Novaki)

Strijelci: 0:1 Pušelj (13), 1:1 Noršić (18), 1:2 Vdović (45)

SAMOBORSKI OTOK: Blažević, Rožić (od 60. Grdović), Koletić (od 66. Škunca), Runtas, Horvat, Obranić, Noršić, Frkanec, Jantolić, Bošnjak; Trener: Miro Šoštarić

IGRIŠĆE: Mesec-Grabrovec, Vrabec, Burić, M. Curman, Špiček, Grgec, Vdović, Kovačec (od 75. Starman), Pušelj, D. Curman; Trener: Marijan Kovačec

Igrač utakmice: Siniša Pušelj (Igrišće)

Vrlo zanimljivo prvo poluvrijeme koje su gosti riješili u svoju korist pogotkom Vdovića u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je prema prilikama mogao do boljeg rezultata, ali u drugom poluvremenu nije bilo rezultatskih promjena, pa su gosti zabilježili pobjedu.

M.S.

Na tablici vodi Dinamo sa 46 bodova, slijedi Bestovje sa 39 bodova, Rakitje je na trećem mjestu sa 38 bodova, dok je Samoborski Otok posljednji sa 12 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 23. kolo

Novaki – TOP 1:1 (1:0)

Remi u zadnjoj minuti

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Šestak (Smerovišće); Pomoćnici: Zrinjan (Medsave) i Fresl (Samobor)

Delegat: Drašković (Samobor)

Strijelci: 1:0 Mlinar (17), 1:1 Čamić (90)

NOVAKI: Husak, Marković (od 75. Golubić), Genus, D. Struhak, Jaklenec, Čović, Đumlija (od 82. P. Bungić), Marković, Mlinar, M. Bungić, Softić (od 85. H. Struhak); Trener: Vladimir Gržan

TOP: Vlašić, Šabarić, Olujić, Čanić, Maceković, Klemenčić (od 65. Blagojević), Golešić, Jakopec (od 39. Čižmešija), Vršek, Čamić (od 80. Pavić), Puntarec; Trener: Stjepan Čakanić

Novaki su rano poveli golom Mlinara, te su tu prednost držali sve do posljednjih trenutaka. Tada Čamić pogađa mrežu i osigurava gostima iz Kerestinca vrijedan bod.

M.S.

Dinamo – Bregana 0:3 (0:1)

Vlašić presudio Dinamu

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Božić (Samobor) i Jurinčić (Lug Samoborski)

Delegat: Zrinjan (Medsave)

Strijelci: 0:1 Vlašić (34), 0:2 Vlašić (64), 0:3 Celizić (72 – 11m)

DINAMO: Juraj, Kvesić, Vučković, Vučinić (od 70. Pavlek), Župan, Kelečić, Rudar, Španić, Smoljo (od 80. Staničić), Fulir, Valečić; Trener: Siniša Rudar

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 69. Andabak), Celizić, Devetak, Letina, Nider, Brajković, Kasalo, Vlašić, Jurković (od 73. Barbić), Matijaščić; Trener: Ivan Barbić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Protiv solidne momčadi Dinama, Bregana je pokazala nadmoć, a posebno se istakao dvostruki strijelac Marko Vlašić, koji je osim dva postignuta pogotka predstavljao latentnu opasnost za vrata domaćih.

M.S.

Vrh – Sloga Brezje 4:1 (2:1)

S desetoricom se nije moglo

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Borković (Domagović); Pomoćnici: Gvozdanović i Ivančić (oba iz Jastrebarskog)

Delegat: Krizmanić (Savski Marof)

Strijelci: 1:0 Kakša (13), 2:0 Nedović (25), 2:1 Kapitan (42), 3:1 Brcko (66 – 11m), 4:1 Franjo (68)

VRH: Peremin, Kakša, Šturlan, Baković, Brcko, Kontent, Knjaz, Franjo, Nedović, Frajtić, Idžan (od 46. Jedvaj); Trener: Davor Turković

SLOGA: Šušnjić, Vlašić, Pavec, Maršanić, Leopold, Brujić, Kapitan, Jankavić, Belić, Mikec; Trener: Jasmin Ganić

Gosti iz Brezja su se pojavili s deset igrača, te je bilo iluzorno očekivati da će u takvom stanju postići dobar rezultat. Susret je prelomljen sredinom nastavka kada domaćin s dva pogotka u dvije minute dolazi do uvjerljive prednosti od 4:1.

M.S.

Na tablici vodi Laduč sa 58 bodova, slijedi Bregana sa 50 bodova, TOP je na petom mjestu sa 35 bodova, Sloga Brezje je osma sa 29 bodova, dok su Novaki deveti sa 26 bodova.

NOGOMET - 3. HNL središte - 29. kolo - Samobor – Rudeš 1:2 (0:1)

Poraz na rastanku od navijača

SAMOBOR – Gradski stadion

Gledatelja 200

Sudac: Tuđa (Zabok); Pomoćnici: Peše (Gornja Stubica) i Kovjanić (Bedekovčina)

Strijelci: 0:1 Marjanović (22), 0:2 Cetina (60), 1:2 Jelić (74)

SAMOBOR: Radoš, Anušić (od 68. Puškarić), Makarun (od 82. Bradvić), Mrčela, Drenški, Šarić, Brujić, Hodalj, Deak, Jelić, Fuček; Trener: Stjepan Bašić

RUDEŠ: Žuna, Herek, Beraković (od 86. Antunović), Ivanjko, Budimir, Petričević, Eterović, Cetina, Matić, Marjanović, Tadić; Trener: Ivan Knežević

Igrač utakmice: Tomislav Žuna (Rudeš)

Iako je Samobor imao znatno više prilika u prvom dijelu, na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom gostiju koji su poveli u 22. minuti vrlo lijepim golom Marjanovića. U nastavku su Rudešani iskoristili ofenzivu Samobora, pa su došli i do drugog pogotka. No, Jelić je u 74. minuti uspio smanjiti, a nešto kasnije je mogao i izjednačiti. Vratar gostiju Žuna je bio uvjerljivo najbolji pojedinac susreta i najzaslužniji je što gosti iz Samobora odlaze s tri boda.

M.S.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 29. kolo

Sava Strmec – Velika Mlaka 9:0 (9:0) - prekid u 46. minuti

Pet pogodaka Biškupića

STRMEC – Igralište SC Lazina

Sudac: Horvatić (Zaprešić); Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Grgurić (Brdovec)

Delegat: Njegovec (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Skendrović (4), 2:0 Biškupić (9), 3:0 Biškupić (16), 4:0 Karamarko (21), 5:0 Biškupić (23), 6:0 Katušić (26), 7:0 Biškupić (30), 8:0 Đurđević (36), 9:0 Biškupić (43)

SAVA: Pintar, Horvat (od 23. Katušić), Skendrović, Husta, T. Čakanić, V. Čakanić, Raić, Jordan (od 33. Šurbek), Biškupić, Đurđević, Karamarko; Trener: Miroslav Orsag

VELIKA MLAKA: Cundeković, Smolec, Maković, Tušek, Pancirov, Bosanac, Kurilovčan, Čajić, Fojnica; Trener: Vlado Mihalj

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (Sava)

Osim velike golijade potrebno je izdvojiti pet pogodaka Biškupića i neprofesionalan pristup Velike Mlake koja se u Strmcu pojavila sa 9 igrača. Nakon devet primljenih pogodaka, do početka drugog dijela ozlijedila su se još dvojica igrača gostiju, te je utakmica prekinuta.

M.S.

Klokočevac – Strmec 1:3 (0:2)

Novo razočaranje

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Bionda (Zaprešić); Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Novak (Zaprešić)

Delegat: Petrac (Gornja Lomnica)

Strijelci: 0:1 Nizek (7), 0:2 Mahnet (32 – 11m), 1:2 Tesla (57), 1:3 I. Krnjak (82)

KLOKOČEVAC: Poljak, Komerički (od 46. Pavlin), Celizić, Vitko, Horvat, Kos (od 8. Tesla), Janžić, Murić, Salopek, Šeperić, Ramić (od 65. Petrić); Trener: Ferdo Kamenčić

STRMEC: Cicvarić, Šimunović (od 75. Čehulić), Benko, T. Krnjak, Nizek (od 60. Bjelonić), Mahnet, I. Krnjak, Horvat (od 73. Lovrić), Turković, Vitković, Bedeković (od 85. Miličević); Trener: Mario Kuljak

Igrač utakmice: Damir Mahnet (Strmec)

Loše prvo poluvrijeme Klokočevca donijelo je dva pogotka prednosti gostima, što u nastavku domaćin nije uspio nadoknaditi. Tesla je uspio smanjiti prednost, ali je Krnjak pred kraj susreta potvrdio pobjedu Strmca.

M.S.

Zaprešić – Zrinski Tehnovent 4:0 (2:0)

Gosti dobro i prošli

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Gašpar (Peskovec); Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Planinić (Nova Kapela)

Delegat: Tomašević (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Martinko (3), 2:0 Martinko (43), 3:0 Martinko (68), 4:0 Sidono (71)

ZAPREŠIĆ: Gelo, Dibena (od 80. Brešić), Žižić, Majdandžić, Stipković, Kafka, Drkušić, Martinko, Valenčak (od 58. Kos), Štoos, Sidono; Trener: Dario Lujanac

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Beloša, Jurinec, Vrančić, Murić, Markić, Šarić, Radek, Razum, Hainešek, Šicl; Trener: Vlado Čiček

Igrač utakmice: Mladen Martinko (Zaprešić)

Domaćin je došao do lake pobjede koja je mogla biti i uvjerljivija. Kod Zaprešića se posebno istaknuo odlični Martinko s tri pogotka i asistencijom.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 68 bodova, slijedi Mraclin sa 64 boda, Sava Strmec je na trećem mjestu sa 62 boda, Klokočevac je trinaesti sa 20 bodova, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu sa 8 bodova.

U Rijeci je 21. svibnja održano juniorsko prvenstvo Hrvatske

Marko Lenard prvak Hrvatske

U nedjelju, 21. svibnja, se u velikoj sportskoj dvorani na Trsatu u Rijeci održalo juniorsko (uzrast 18 do 21 godine) prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupili najbolji juniori iz cijele države.

Viđene su vrlo kvalitetne borbe, što se moglo i očekivati obzirom da hrvatske juniorke i juniori u karate sportu pripadaju samom europskom i svjetskom vrhu.

S prethodnih velikih natjecanja (europsko prvenstvo 2005. i 2006., svjetsko prvenstvo 2005.) mlade nade hrvatskog karate sporta su se vratili s pregršt osvojenih medalja te time samo nagovijestili kako će ovaj sport Hrvatskoj još dugi niz godina donositi vrijedne rezultate.

U Rijeci su nastupili i natjecatelji Karate kluba Samobor-Anindol i osvojili tri medalje te time skor osvojenih državnih medalja u 2006. godini povećali na čak 19 (seniori 7, juniori 3, kadeti 4, mlađi uzrasti 5). Takvim učinkom se ne može pohvaliti niti jedan drugi hrvatski karate klub.

U Rijeci je najviše pokazao Marko Lenard (iz poznate sportske obitelji) koji je stao na najvišu stepenicu kategorije do 80 kg. Marko je briljantno odradio sve svoje borbe te potpuno zasluženo ponio naslov najboljeg poluteškaša Hrvatske. Ovim naslovom junior Lenard je naveliko odškrinuo vrata Izmira gdje će se u veljači 2007. godine održati prvenstvo Europe.

Tomislav Rašidagić, aktualni juniorski viceprvak Europe te seniorski viceprvak Hrvatske nije uspio u naumu biti najbolji junior u Hrvatskoj. Poskliznuo se protiv mladog Pernuša iz Rijeke, kadetskog prvaka Europe te brončanog kadeta s posljednjeg prvenstva svijeta. Tomislav je u izjednačenom meču izgubio rezultatom 1:2 te mu je samo preostalo da u repasažu osigura barem broncu, što mu je na kraju i uspjelo.

Korak do finala posustala je i juniorska ekipa, ali ovog puta ne zato što je bila lošija, već zato što su tako željeli suci. U polufinalnom susretu protiv ekipe Globusa iz Čakovca nije se, naime, moglo i protiv ljudi u odijelima koji Samoborcima nisu dopustili da se ogledaju u finalu. Šteta, jer ostao je dojam da je ekipa Karate kluba Samobor-Anidol najkvalitetnija. Kako je to ipak samo sport vrlo brzo se zaboravilo na nepravdu i sve je završilo u slavljeničkom tonu te se otvorio šampanjac prvaku Marku u čast.

Ivica Horvat

KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo - Samobor - Dugo Selo 98:80 (52:36)

36 poena Gionechettia

Odlično su Samoborci odigrali prvu četvrtinu, čvrsto u obrani i precizno u napadu, promašivši tek 3 šuta iz igre. Briljirao je Gionechetti koji je ubacio 2 trice i 2 dvice u zadnjoj sekundi isteka napada.

U nastavku, kako kod Samoboraca pada snaga, tako pada i koncentracija kod šutiranja. Ipak, Samoborci uspijevaju održati razliku iz prve četvrtine do kraja utakmice za zasluženu i uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca istakao se Gionechetti s 36 poena, te Levanić s 21 i Sabljo s 19 poena. U obrani odličan je bio Šaban sa 14 skokova i 18 poena.

Kod gostiju učinkovit Vranić s 30 poena.

KOŠARKA - KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 8. kolo - Samobor - Fortuna 60:88 (28:31)

Onesposobili Sablju i uzeli pobjedu

Kadeti Samobora nisu uspjeli ponoviti odličnu igru od subote. Prvo poluvrijeme obje ekipe odigravaju podjednako kvalitetno i tek pred kraj gosti iskorištavaju par uzastopnih pogrešaka Samoboraca, ubacuju nekoliko šuteva zaredom i odlaze na odmor s malom prednošću.

Početkom drugog poluvremena gosti odigravaju vrlo dobro zonski presing 3:2 po cijelom terenu. Samoborci gube previše lopti i, dok su se donekle snašli, već je bilo dvadesetak razlike za Fortunu. Do kraja utakmice trkački raspoloženiji gosti još povećavaju prednost za zasluženu pobjedu.

Ovaj put je u pucački slaboj utakmici Samoboraca nešto bolji od ostalih bio Levanić s 18 i Šaban s 12 poena. Valja spomenuti i prodornog beka Sablju s 11 poena, kojeg su gosti već na samom početku drugog poluvremena nesmotreno u jednom kontranapadu ozlijedili i onesposobili za igru, tako da su ipak Samoborci nešto oslabljeni odigrali drugo poluvrijeme.

Kod gostiju istakao se Markotić s 28 poena.

Dvostruka radost

Peto po redu ovogodišnje natjecanje autoslaloma je održano proteklog vikenda na kartodromu Mičevec u organizaciji AK Zanatlija iz Zagreba.

Natjecanje se bodovalo za Prvenstvo Centralno europske zone, Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Zagreba, a uz naše vozače nastupili su i vozači iz Češke i Austrije.

Članovi SAK Samobora Tona Laušin s Hondom CRX i Lana u razdvojenom su sastavu, ne više kao zajednička posada, uspjeli su osvojiti pehare. Pokazalo se da nakana da rally voze zajedno, a slalom svaki sa svojim autom, iziskuje puno više napora, budući da sada Tona za jednu utrku slaže i priprema dva auta. K tome, kad je Lana na startu srce mu, kako kaže, kuca duplo jače nego kad starta on sam.

Drugim mjestom u klasi Tona je za prvi dio sezone osigurao prvo mjesto, a Lana je bila treća.

Iduće natjecanje je početkom lipnja na Pelješcu, a vikend poslije toga ponovo bi se trebalo voziti u Mičevcu, ali u organizaciji AK Ina.

Članovi KK Mladost Samobor odlaze na europsko prvenstvo u kyokushin karateu

Među najboljim borcima u najjačem karateu

Na europskom kyokushin karate prvenstvu, koje će se održati u Budimpešti 26. i 27. svibnja, među najboljim borcima u najjačem karateu za medalje u različitim kategorijama borit će se i hrvatski reprezentativci, među kojima je čak petero Samoboraca.

U super teškoj kategoriji za seniore (90+ kg) za samoborske Mladostaše borit će se braća Krunoslav i Tihomir Garašić, u srednjoj kategoriji (-80 kg) Zoran Đukić, a u lakoj kategoriji za žene (-55 kg) Marija Bošković, dok će se u juniorskoj teškoj kategoriji (75+ kg) natjecati Krunoslav Zlodi.

Krunoslav Garašić najstariji je i najiskusniji među njima te ujedno najuspješniji hrvatski borac u kyokushinu. Osvojio je nekoliko memorijala Branka Bošnjaka i prvenstava Mađarske te je i na ostalim turnirima postizao izvrsne rezultate pa se stoga i na ovom europskom prvenstvu od njega najviše očekuje, tim više što je na istom natjecanju prije nekoliko godina ušao u četvrtfinale apsolutne kategorije. I njegov mlađi brat Tihomir ima hvalevrijednih borbi u svojoj karijeri, također je bio uspješan na memorijalima, na kojima je osvajao druga i treća mjesta, a izvrsnu borbu pokazao je i na nedavno održanom Otvorenom prvenstvu Mađarske, na kojem su ga oštetili suci. No, o iznimnoj upornosti i sportskom duhu braće Garašić možda ponajbolje govori njihov povratak među najbolje borce najjačeg karatea nakon teških ozljeda zadobivenih izvan borilišta, zbog kojih su umalo morali okončati karijeru.

Marija Bošković uspješna je seniorka koja je svoju karijeru okitila brojnim peharima i medaljama na memorijalima, a s obzirom na dobru borbu koju je pokazala na posljednjem prvenstvu u Mađarskoj, u KK Mladost se nadaju da bi ovo putovanje u susjednu zemlju moglo biti još "isplativije". Zoran Đukić će se prvi put boriti među seniorima. Također je bio izvrstan na prvenstvu u Mađarskoj, a za tog iznimno ustrajnog Mladostaša, nekad vrlo uspješnog juniora, ovo će biti prilika za prikupljanje novih iskustava u redovima najjačih boraca.

Krunoslav Zlodi, pak, prvi put odlazi na europsko prvenstvo, no kao najuspješniji junior 2005. u Hrvatskoj, koji se borio i na brojnim međunarodnim juniroskim turnirima u kyokushin karateu, sigurno će i na predstojećem natjecanju pokazati rezultate svoje ustrajnosti.

Osim Samoboraca, u hrvatskoj su reprezentaciji i juniori Davor Cindrić te Barbara Buretić i Kristina Kojundžić, a predvodi ih sensei Milan Garašić, trener samoborskih Mladostaša i predsjednik Hrvatskog kyokushin karate saveza. Budući da su europski borci u kyokushinu među najboljima na svijetu, bit će doista vrlo teško u takvoj konkurenciji osvojiti medalju u bilo kojoj kategoriji, no s obzirom na dosadašnje isustvo i uspjehe naših natjecatelja nadamo se da će hrvatski reprezentativci i ovaj put dostojno predstaviti naš Samobor i Lijepu našu.

Marija Alvir

Snimio Tomislav Brandt

FOTO: Zoran Đukić će se prvi put boriti među seniorima, a za tog iznimno ustrajnog Mladostaša, nekad vrlo uspješnog juniora, ovo će biti prilika za prikupljanje novih iskustava u redovima najjačih

Jedinstvena županijska liga - 28. kolo

Sava Strmec – Mraclin 4:0 (3:0)

Derbi koji to nije bio

Gledatelja 300

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka); Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Bencetić (Ivanja Reka)

Delegat: Mađer (Križ)

Strijelci: 1:0 Skendrović (7), 2:0 Biškupić (23), 3:0 Biškupić (28), 4:0 Šurbek (85)

SAVA: Horvatinec, Horvat (od 65. Katušić), Skendrović, Husta (od 87. Kršćanski), T. Čakanić, V. Čakanić, Raić (od 74. Šurbek), Jordan, Biškupić, Đurđević, Karamarko; Trener: Miroslav Orsag

MRACLIN: Grilec (od 46. Rajtević), Nastevski (od 65. Kovač), Rozić, Jelavić, Balić, Čulinović (od 46. Šmint), Dandić, Krpačić (od 75. Tolić), Šimun (od 46. Ambroš), Rošić, Balinčić; Trener: Željko Košković

Dvoboj trećeg i drugog trebao je ponuditi kvalitetan i uzbudljiv nogomet, ali je Sava furioznim početkom postigla tri pogotka, od čega dva Biškupić, za nepunih pola sata i susret je bio odlučen. Do kraja je bilo prigoda na obje strane, a pobjedu domaćina potvrdio je Šurbek u samoj završnici.

M.S.

Zrinski Tehnovent – Savski Marof 2:2 (2:1)

Propustili 2:0

FARKAŠEVAC – Igralište ŠC Zrinski Tehnoventa

Sudac: Malbašić (Dugo Selo); Pomoćnici: Bergovac (Dugo Selo) i Čunović (Zdenčina)

Delegat: Cvek (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Hainešek (10), 2:0 Šicl (20), 2:1 Postružin (45), 2:2 Perjan (75)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Beljak, Markić, Murić, Celizić, Vrančić, Šarić (od 65. Razum), Šicl, Beloša, Hainešek, Jagodić (od 35. Radek); Trener: Trener: Vlado Čiček

SAVSKI MAROF: Hunjak-Belko, Večerić, Melkić, Krznarić, Bilandžija, Zofić (od 74. Pintarić), Rede, Ćorak (od 46. Turk), Postružin, Miletić (od 46. Leovac), Pejan (od 88. Javori); Trener: Luka Žerjavić

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski Tehnovent)

Zrinski je odigrao dobru utakmicu, vodio 2:0, ali na kraju ipak nije uspio pobijediti. U posljednjim trenucima prvog dijela gosti iz Savskog Marofa smanjili su vodstvo domaćina, a Perjan je u nastavku poravnao i donio bod gostima.

M.S.

Jelačić – Klokočevac 3:0 (0:0)

Deset katastrofalnih minuta

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Kožarec (Samobor); Pomoćnici: Rešetar (Samobor) i Ratešić (Hrastina)

Delegat: Perjan (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Ferenček (80), 2:0 Karapandžić (83), 3:0 Ferenček (88)

JELAČIĆ: Grahovac, Čopić (od 57. Rajković), Burić, Matković, J. Plepelić, D. Plepelić (od 82. Mikulinec), Karapandžić, Jurčić (od 63. Ferenček), Lovrić (od 70. Petrović), Horvat (od 46. Kovačić), Mirenić; Trener: Vlado Horvat

KLOKOČEVAC: Poljak, Bekiri (od 42. Pavlin), Celizić, Rako, Horvat, Kos, Janžić, Murić, Salopek, Šeperić, Ramić (od 65. Tesla); Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Igor Ferenček (Jelačić)

Gosti su se odlično držali punih 80 minuta, a tada su popustili i u samoj završnici primili čak tri pogotka. Domaći strateg napravio je odličan potez uvođenjem Ferenčeka sredinom nastavka, jer je ovaj rezervist s dva gola onemogućio Klokočevac da dođe do povoljnog rezultata.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 65 bodova, slijedi Mraclin sa 61 bodom, Sava Strmec je na trećem mjestu sa 59 bodova, Klokočevac je četrnaesti sa 20 bodova, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu sa 8 bodova.