RUKOMET - 3. HRL ZAPAD 1. 16. kolo - Rudar - Dugo Selo 33:34 (13:10)

Nova pobjeda Rudara

Rukometaši Rudara zabilježili su i treću pobjedu u nastavku natjecanja pobijedivši ekipu Dugog Sela rezultatom 33:24, poluvrijeme 13:10. Do nove pobjede Rudari su došli bez previše naprezanja. Sigurnom igrom kontrolirali su rezultat tijekom čitave utakmice, a da u drugom dijelu nije došlo do opuštanja, pobjeda je mogla biti izražena i uvjerljivijim rezultatom.

Sam početak utakmice počeo je u znaku domaćina koji ostvaruje prednost od 4:0 i takvu prednost od 3-4 gola razlike održava cijelo prvo poluvrijeme. Već u prvom poluvremenu bilo je prilike da se Rudar rezultatski odlijepi na veću razliku, ali brzopletost u napadu domaćina održavala je goste u nadi da se nešto može napraviti u drugom poluvremenu.

U drugom poluvremenu domaćini popravljaju realizaciju i ubrzo ostvaruju veću prednost, koja je u jednom trenutku iznosila čak 11 golova razlike te sigurnom igrom mirno privode utakmicu kraju. S nova dva boda Rudar i dalje čvrsto drži drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici iza ekipe Ivanića.

Sljedeću utakmicu Rudari igraju protiv ekipe Medveščak-Agram II koja na prvenstvenoj ljestvici zauzima četvrto mjesto. Utakmica Rudar – Medveščak Agram II igra se u subotu, 11.03. 2006., u Sportskoj dvorani Bogumila Tonija u 19,30 sati.

RUKOMET - Međunarodni turnir u mini rukometu ISTRA-OPEN 2006.

Rudari četvrti u Umagu

Proteklog vikenda najmlađe ekipe Rudara, djevojčice i dječaci rođeni 1995. godine i mlađi sudjelovali su na velikom međunarodnom turniru u Umagu koji je okupio 95 ekipa s područja Hrvatske, Slovenije i Italije.

Muška ekipa Rudara pod vodstvom trenera Krunoslava Hofera u konkurenciji 28 ekipa zauzela je odlično četvrto mjesto pa je na taj način ponovljen uspjeh iz Kostrene. U svojoj kvalifikacijskoj skupini mali Rudari ostvarili su četiri uvjerljive pobjede nad ekipama Umaga, Novigrada, Adriachema i Matulja te se na taj način plasirali u poluzavršnicu turnira.

U polufinalu se ponovio scenarij iz Kostrene, jer je i ovaj put doživljen poraz od kasnijeg pobjednika turnira ekipe Zameta iz Rijeke. Bili su Rudari blizu uspjeha, ali u ključnim trenucima pri rezultatu 11:10 napravljeno je nekoliko pogrešaka i pobjeda je zasluženo otišla na stranu kasnijih pobjednika turnira. U borbi za treće mjesto Rudari su poraženi od ekipe Ivanića rezultatom 11:10, ali su ključnu ulogu u formiranju konačnog rezultata odigrali suci koji su nenamjerno, ali ipak značajno, oštetili Rudare kad su pri vodstvu Rudara 9:7 dosudili nekoliko čudnovatih odluka koje su zbunile igrače Rudara. Gosti to koriste i sretno i spretno osvajaju treće mjesto. Turnir u Umagu okupio je trenutno najbolje ekipe u Hrvatskoj i dobar je pokazatelj kvalitete ekipa pred predstojeće državno prvenstvo u Karlovcu. Za ekipu Rudara i trenera Hofera veliko priznanje je i to što je igrač Rudara Andrej Trčak izabran u najbolju petorku turnira.

Male rukometašice Rudara nisu imale tako zapažen nastup kao njihovi vršnjaci, ali obzirom da je njima ovo tek prvi turnir ovakve vrste i da mnogo kraće treniraju, sam ovaj nastup je svakako lijepo iskustvo i motivacija za daljnji rad.

RUKOMET - MŽRL - DJEČACI '92 - 16. kolo - Rudar - Metalac 33:23 (17:14)

Lagano protiv Metalca

Kadeti Rudara ostvarili su još jednu sigurnu pobjedu, ovaj puta protiv ekipe Metalca iz Zagreba rezultatom 33:23. Već polovinom prvog poluvremena Rudari ostvaruju visoku prednost 13:2, što trener domaćih koristi i daje priliku igračima koji manje igraju.

Igrači s klupe nisu se najbolje snašli, tako da gosti do poluvremena dolaze na za njih prihvatljivih 17:14 u korist Rudara.

U nastavku prva postava Rudara povećava razliku na 10 golova razlike, što trener domaćih koristi da bi iznova dao priliku igračima koji manje nastupaju. Ovaj puta nije se ponovilo prvo poluvrijeme, ukazanu priliku igrači s klupe koriste i održavaju razliku od 10 golova te utakmicu mirno privode kraju za novu pobjedu i potvrdu trećeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

RUKOMETAŠICE - II. HRL zapad, žene - 15. kolo

"Pukle" 8 minuta prije kraja

Rukometašice Dugog Sela bile su u ovom trenutku prejake za igračice Samobor Mercatora te su ih na svom parketu pobijedile 28:22. No, u tome su im pomogli i suci, osobito u završnici, kada se lomio rezultat. Osam minuta prije kraja bilo je neriješeno, da bi tada krenula serija domaćih igračica. U zadnjim minutama kod Samoborki su zaigrale mlade igračice, pa je razlika i veća nego što je to pokazivao odnos snaga na parketu. Miletić i Žilić sa po šest, Novak sa četiri te Plazina s tri gola bile su najefikasnije igračice u sastavu Samobor Mercatora.

Budući da su favoriti u 15. kolu pobjeđivali, stanje na ljestvici druge lige – zapad nije se znatno promijenilo. Samoborke su na devetom mjestu s 12 bodova. Taj bi se bodovni učinak trebao popraviti u subotu kada u Samobor dolazi posljednjeplasirana ekipa Hrvatskog dragovoljca.

Iz kluba još stiže vijest da su tri kadetkinje – Anamarija Fofonjka, Ivona Štrkalj i Monika Šilobod postale članice novoformirane kadetske reprezentacije Zagrebačke županije, a o njoj će se brinuti šefica stručnog stožera samoborskog kluba Dubravka Tunjić.

mabo

Proglašeni najbolji sportaši i sportski kolektivi Zagrebačke županije

Nika Fleiss i Davor Mrzak najbolji

Savez sportova Grada Vrbovca i Zajednica sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije bili su 3. ožujka organizatori proglašenja najboljih sportaša i sportskih kolektiva Zagrebačke županije za 2005. godinu.

Svečanost se održala u Hotelu Bunčić u Vrbovcu, a osim samih sportaša i sportskih djelatnika prisutni su bili i čelnici Zagrebačke županije te neki načelnici i gradonačelnici općina i gradova zagrebačkog prstena. Među njima bio je i samoborski gradonačelnik Antun Dubravko Filipec.

Na samom početku skupu su se obratili zamjenica župana Mirjana Mataušić-Pišl, gradonačelnik Grada Vrbovca i predsjednik ZŠUISZŽ Marijan Jurić. Zvijezde večeri ipak su bili sportašice i sportaši – oni najbolji koji su svojim sportskim dostignućima obilježili prošlu godinu.

Grad Samobor imao je svoje laureate i, kako to priliči sportskom gradu, u podjeli "kolača" najbolje su prošli upravo predstavnici samoborske sportske obitelji.

Tako je nagradu za najveću sportsku nadu Županije primila Ana Lenard iz Karate kluba Samobor-Anindol, dok je za "naj-nadu" u muškoj konkurenciji također dobio samoborski mladi sportaš Andrija Lisjak iz Judo kluba Samobor.

Najboljom sportašicom Županije proglašena je naša proslavljena olimpijka Nika Fleiss u čije ime je nagradu primio Slavko Rudolf, tajnik Ski kluba Samobor, obzirom na to da je Nika bila na skijaškim padinama Norveške.

Titulu najboljeg sportaša ponio je Davor Mrzak, samoborski karateka i reprezentativac Hrvatske u karateu koji se u 2005. okitio europskom broncom na Tenerifima.

Ženskom ekipom godine proglašena je Azena iz Velike Gorice, a muškom nogometaši Intera iz Zaprešića.

Osim ovih laskavih titula podijeljena su i priznanja pojedincima i kolektivima koji su postigli značajna ostvarenja u različitim područjima sporta. Iz Samobora su nagrađeni Goran Jurković te Hrvatsko planinarsko društvo Japetić, a iz Svete Nedelje Stjepan Čakanić, trener u Nogometnom klubu Top iz Kerestinca.

Valja istaći i da su među nominiranima za najbolje bili i Petra Turk iz Stolnoteniskog kluba Sveta Nedjelja – Novaki, Hrvoje Lepen iz Športsko ribolovnog društva Štuka - Strmec, Stolnoteniski klub Sveta Nedjelja - Novaki, Športsko ribolovno društvo Rak - Rakitje, Martina Brglez iz Stolnoteniskog kluba Sveta Nedelja - Novaki i Martin Vrčković iz Športsko ribolovnog društva Rak - Rakitje. Svi ini se priznanjima mogu nadati u godinama koje dolaze.

U svakom slučaju ovo je bio još jedan pokazatelj snage i kvalitete samoborskog i svetonedeljskog sporta, koji je još jednom pokazao da predstavlja vrlo jak i prepoznatljiv proizvod.

Darko Šimunec

KARATE - 18. tradicionalni KUP MLADOSTI 2006, Ivanić Grad, 5. ožujka

Rebeka Smolčić srebrna

U novosagrađenoj sportskoj dvorani u Ivanić Gradu održan je 18. po redu Kup mladosti u organizaciji KK Mladost.

Na turniru je sudjelovalo 320 mladih sportaša iz Hrvatske, Slovačke i Slovenije.

Mladi Samoborci su i ovog puta bili solidni, iako nisu nastupili svi najbolji, obzirom da su se odmarali od prošlotjednog napornog vikenda.

Rebeka Smolčić je osvojila srebro u konkurenciji najboljih cicibanki, Iva Pavičić bila je treća u konkurenciji mlađih učenica, Tomislava Celižić srebrna, a Ivana Karamatić brončana kod učenica, dok je Leon Kovačić osvojio broncu u kategoriji mlađih učenika.

D.Š.

KARATE - MEĐUNARODNI KARATE FEST VIROVITICA 2006, Virovitica, 4. ožujka

Vatreno krštenje najmlađih

U subotu, 4. ožujka ove godine održan je u Virovitici Karate fest Virovitica 2006., natjecanje na kojem je nastupilo 480 natjecatelja iz tridesetak karate klubova Hrvatske, BiH, Srbije i Crne Gore, Mađarske i Slovenije.

Na natjecanju su nastupili i najmlađi natjecatelji KK Samobor-Anindol u borbama, a za većinu njih bilo je to prvi puta. Prvo, tzv. vatreno krštenje, prošlo je vrlo dobro, obzirom da su u gore spomenutoj jakoj konkurenciji mladih sportaša izborena 3 finala.

U konkurenciji mlađih učenika, borbe -35 kg, Filip Kolarec osvojio je 2. mjesto i srebrno odličje.

U konkurenciji učenika, borbe -35 kg, Borna Doračić osvojio je 2. mjesto i srebrno odličje.

U konkurenciji učenica, borbe -50 kg, Sara Sirovica također je osvojila 2. mjesto i srebrno odličje.

Do finala su mladi debitanti KK Samobor-Anindol nanizali po 3 pobjede, no u finalnim borbama ipak je presudilo iskustvo natjecatelja koji su osvojili prva mjesta.

Svakako je za napomenuti da su na navedenom natjecanju po prvi puta u borbama odradili odličan nastup i razbili tremu Leon Kovačić, Martina Matulić, Katarina Biber i Marko Šinko.

D.Š.

KARATE - Vikend pripreme hrvatske karate reprezentacije, Samobor, 03 – 05. ožujka

Maja Janković se oporavlja

Kako se bliži mjesec svibanj, tako se intenziviraju okupljanja najboljih karateka Hrvatske koji će nastupiti na Europskom prvenstvu u Norveškoj.

Tako je i prošlog vikenda Samobor bio domaćin hrvatskoj karate reprezentaciji (seniorke i seniori) koji su svoje treninge marljivo odrađivali u dvorani za borilačke sportove OŠ Bogumila Tonija.

Veseli nas povratak na tatami Samoborke Maje Janković, koja se polako, ali sigurno, oporavlja od teške ozljede ligamenata koljena pa postoji mogućnost da Maja nastupi za dva tjedna na prvenstvu Hrvatske u Splitu. Hoće li Maja otputovati u Norvešku ovisi o daljnjem odvijanju rehabilitacije, tj. ponašanja koljenja prilikom težih opterećenja u trenažnom procesu.

D.Š.

KOŠARKA - SENIORI – C-1. LIGA – 14. kolo - Samobor - Bosco 82:106 (40:57)

Raguž razbio Samoborce

Kako je gostima krenuo šut od početka, tako ih je išao i do kraja utakmice. Samoborci su se pak mučili za svaki poen i to uglavnom preko centara Špičeka, Pavšeka i Matečića, dok su bekovi posve podbacili, tako da gosti na kraju zasluženo odnose bodove iz Samobora.

Kod Samoboraca istakli su se Špiček s 20 i Pavšek s 15 poena.

Kod gostiju nezaustavljiv je bio Raguž s 34 poena, pogađajući trice i dvice bez promašaja, s lakoćom je prodirao u reket Samoboraca i upošljavao suigrače na zicerima.

KOŠARKA - JUNIORI

Utakmica 5. kola III. Hrvatske regionalne lige Petrinja - Samobor odgođena je zbog mećave.