KOŠARKA - SENIORI – C-1 LIGA – 11. kolo - Medveščak - Samobor 87:104 (42:46)

Pogađali iz svih pozicija

U prvoj i drugoj četvrtini Samoborci uspijevaju otići na desetak poena razlike, koje uporni domaćini pomalo stižu. Tada je Samoborcima u trećoj četvrtini krenulo sve od ruke. Odličan zonski presing s na kraju čak 45 osvojenih lopti, super asistencije Grgečića i Marovića te šut bez promašaja iz svih pozicija Rađenovića, Fatorinia, Vlaha, Marovića, Zemljaka i na kraju dobivena četvrtina s visokih 37:18.

Početkom četvrte četvrtine i dalje Samoborci igraju u visokom ritmu i odlaze na 25 razlike koje domaćini tek u samoj završnici, kada se Samoborci opuštaju, uspijevaju smanjiti na pristojniju razliku.

Kod Samoboraca učinkoviti Rađenović s 29 i Vlah s 19 poena. U obrani odlični Peris, Marović i Zemljak. Kod Medveščaka učinkovit Rizvanbegović s 23 poena.

I.T.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 2. kolo - Zapruđe - Samobor 68:70 (36:36)

Do pobjede sa zvukom sirene

Na početku utakmice odlična obrana Samoboraca s brzim kontranapadima i vodstvo od 9:2 i sve je izgledalo kao da će pobjeda doći sama od sebe. Međutim, početkom drugog poluvremena došlo je do naglog pada koncentracije, mnogo izgubljenih lopti i promašenih zicera. Dotle domaćinu svi šutevi, a naročito trice, ulaze u koš te preokreću rezultat u svoju korist od plus 13 poena. Samoborci nakon minute odmora ponovo igraju odlično u obrani i smireno i efikasno u napadu te pogocima Petkovića iz slobodnih bacanja pola minute prije kraja dolaze u ponovno vodstvo od jednog poena razlike. Vrlo brzo Samoborci osvajaju loptu, ali i promašuju 15 sekundi prije kraja oba slobodna bacanja kojima su mogli riješiti utakmicu. U novom napadu 7 sekundi prije kraja domaćini su izborili slobodna bacanja od kojih pogađaju samo 1 za izjednačenje. Zatim brzim driblingom Petković prolazi dva protivnička igrača i dugim dodavanjem proigrava na ziceru najmlađeg Levanića koji, iako ometan, smireno sa zvukom sirene pogađa koš za zasluženu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca učinkoviti su bili Novoselec i Petković sa po 19 poena. U obrani je briljirao Bukvić s 15 skokova i 9 osvojenih lopti.

Kod Zapruđa istakli se Batan sa 17 te Bandić i Crevar sa po 15 poena.

KOŠARKA - KADETI – III. HRL – 13. kolo - Novska - Samobor 65:54 (36:23)

Bez centara ne ide

Samoborci su u oslabljenom sastavu, bez najboljih centara, protiv vodeće ekipe lige imali male izgled za uspjeh u gostima. Ipak, dobrom su igrom u trećoj i početkom četvrte četvrtine, smanjivši na svega 7 razlike, zaprijetili domaćinu. Na kraju su domaćini ipak pobijedili borbene Samoborce, kojima je falio malo precizniji šut za dva poena za eventualno iznenađenje i pobjedu.

Kod Samoboraca istakao se Levanić s 24 poena i 10 skokova, te Sabljo s 12 poena. Kod Novske učinkovit je bio Vujić s 21 poenom.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 1. HRL – 14. kolo - Zrinjevac - Samobor 0:2

Nisu došli!

Ekipa Zrinjevca iz Zagreba nije pristupila odigravanju utakmice.

Samoborci ukorak s najboljima!

Gorenje Cro Ski pokal polako se približava svojoj završnici. 11. i 12. veljače održane su još dvije utrke veleslaloma za cicibane u organizaciji klubova iz Primorja, Kvarnera i Rijeke.

Prvoga dana natjecanja vozilo se Prvenstvo Primorsko-goranske županije, a Samoborci po prvi put ove sezone nisu imali osvajača prvog mjesta u kategoriji mlađih cicibana, pa se tako naš uspavani Luka Krsmanović - Lukica Pukica morao zadovoljiti drugim mjestom, dok je Nika Hipša zauzela 15., osvojivši time nove bodove.

U kategoriji starijih cicibanki Lucija Krsmanović odvezla je solidno i zauzela sedmo mjesto, dok je Dora Hipša uz visoku temperaturu svojom vožnjom ostvarila 13. rezultat.

Nedjelja je bila rezervirana za Prvenstvo Hrvatske. Prelijepo sunčano vrijeme odrazilo se povoljno i na naše male natjecatelje, te se Luka ponovno vratio na pobjedničko postolje ostvarivši pritom razliku od 60 bodova u ukupnom poretku.

I mala Nika je popravila svoj rezultat zauzevši 13. mjesto. Kod starijih cicibanki Lucija Krsmanović je dobrom vožnjom zauzela 8. poziciju, a Dora Hipša se, hrvajući se s bolešću, opet plasirala na 13. poziciju.

Kroz ova dva dana Ski klub Samobor trenutno je pao na 6. mjesto u ukupnom poretku klubova, budući da natjecanja u kategoriji dječaka i djevojčica imaju malu pauzu, pa nedostaju njihovi rezultati. Ski klub Samobor trenutno broji samo četiri natjecatalja u cicibanima i itekako se dobro bori s klubovima koji imaju oko petnaestoro malih natjecatelja.

Sljedeća trka je u Begovom Razdolju u subotu, 18. veljače 2005. Očekujemo i nove pobjede malih samoborskih skijaša.

Stjepan Stanić

KARATE - KUP VELENJA, Velenje, 11. veljače

Dobar nastup u Sloveniji

U sportskoj dvorani u Velenju 11. veljače je održan 1. po redu karate turnir Kup Velenja, a u tehničkoj organizaciji Karate kluba Tiger.

Na turniru je sudjelovalo oko 350 mladih sportaša iz Slovenije, Hrvatske, BiH, Italije i Austrije.

Samoborci iz Karate kluba Samobor-Anindol nastupili su sa šestoro mladih karateka te ostvarili odličan stopostotni učinak, jer su svi osvojili odličje.

Po prvi puta u svojoj mladoj sportskoj karijeri u medaljaše se upisao Filip Kolarec koji je osvojio broncu kod mlađih učenika do 40 kg, a istim odličjem su se okitili Renato Brković (učenici do 46 kg) i Matej Tomazin (mlađi kadeti preko 64 kg).

Srebrno odličje osvojili su Haris Kovačević (mlađi kadeti do 50 kg) i Nikola Šoić (ml. kadeti preko 64 kg).

Zlato je jedini osvojio Antonio Tančak u kategoriji mlađih kadeta do 50 kg.

D.Š.

KARATE - EUROPSKO PRVENSTVO ZA KADETE I JUNIORE, Podgorica, 17. - 19. veljače

Rašidagić na Europskom prvenstvu

Nakon provedenih završnih priprema u Svetomartinskim toplicama pored Čakovca, izbornik juniorske nacionalne karate vrste sastavio je konačni popis reprezentativaca za nastup na prvenstvu Europe koje će se održati od 17. do 19. veljače u Podgorici.

Na popisu se našao i samoborski junior Tomislav Rašidagić, član ekipe juniora koja je na svjetskom prvenstvu na Cipru (studeni 2005.) osvojila naslov viceprvaka svijeta.

Ovaj puta Tomislav će dobiti priliku u težinskoj kategoriji te će zastupati Hrvatsku u kategoriji najboljih europskih juniora (starost od 18 do 21 godine) do 75 kg.

Trenutna forma i motiviranost mladog Rašidagića garantira njegov dobar nastup u Podgorici. Hoće li to biti dovoljno za veći uspjeh znat će se uskoro. Tomo nastupa u petak, 17. veljače, s početkom od 12,30, a sve će se znati do 13,50 kada je po planu završetak njegove kategorije.

D.Š.

Europsko prvenstvo će pohoditi i Riječanka Dijana Saleš, koja trenira u KK Samobor-Anindol, a u Podgorici će nastupiti u kategoriji juniorki preko 60 kg.

Dijana će jurišati na medalju, iako joj forma baš i nije na željenom nivou. Podsjećamo da je Dijana osvojila broncu na svjetskom prvenstvu na Cipru.

D.Š.

NOGOMET - 1. HMNL - 13. kolo - Sokoli – Orkan Profectus 2:4 (1:2)

Pali u završnici

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Janošević i Krman (oba iz Zagreba)

Delegat: Holsinger (Sisak)

Strijelci: 0:1 Dervišagić (8), 0:2 Dervišagić (10), 1:2 Smolčić (17 – 10m), 2:2 Smolčić (26), 2:3 Patajac (30), 2:4 Capar (35)

SOKOLI: Kovačević, Sitar, Pušeljić, Vrkić, Krnić, Jelušić, Morina, Antolić, Antunović, Smolčić, Marković; Trener: Vladimir Čerkez

ORKAN PROFECTUS: Horvat, Capar, Patajac, Benko, Suvajac, Hertl, Mavrović, Dervišagić, Rast, Bonković, Fijačko; Trener: Marinko Mavrović

Igrač utakmice: Matija Capar (Orkan Profectus)

Gosti su u prvih deset minuta potvrdili epitet favorita i poveli 2:0. Ipak, Smolčić s dva pogotka donosi Sokolima izjednačenje, te se s tim rezultatom ulazi u posljednju četvrtinu utakmice. U završnici gosti potvrđuju veće iskustvo i kvalitetu, te s nova dva pogotka bilježe pobjedu.

M.S.

Na tablici vode Mejaši sa 29 bodova, slijede Gospić, Orkan Profectus i Kijevo sa po 23 boda, dok su Sokoli na desetom mjestu sa 6 bodova.

MALI NOGOMET - HMNL - 12. kolo - Gospić – Sokoli 6:2 (4:0)

Brza kapitulacija Sokola

GOSPIĆ – Gradska sportska dvorana

Gledatelja 300

Suci: Volf (Rijeka) i Jurić (Pazin)

Delegat: Kurtaj (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Grdović (1), 2:0 Grdović (3), 3:0 Grdović (3), 4:0 Bajrušević (8), 5:0 Grdović (29), 5:1 Smolčić (29), 5:2 Smolčić (35), 6:2 Grdović (38)

GOSPIĆ: Knez, Podrug, Bešić, Hajdarević, Drndić, Tomičić, Ribičić, Grdović, Papeš, Krstanović, Bajrušević; Trener: Mijo Rimac

SOKOLI: Kovačević, Vrkić, Krnić, Jelušić, Kovač, Morina, Smolčić, Marković; Trener: Vladimir Čerkez

Igrač utakmice: Robert Grdović (Gospić)

Već u prve tri minute sjajni Robert Grdović postiže tri pogotka i šanse Sokola za pozitivnim rezultatom svodi na minimum. Nakon vodstva od 5:0, domaćin se opušta što je dobro iskorisatio Smolčić postigavši dva pogotka. Utakmicu je svojim petim pogotkom završio Grdović.

M.S.

U Društvenom domu Strmec proglašeni najbolji sportaši Općine Sveta Nedelja u 2005. godini

Martina Brglez i Martin Vrčković, stolnotenisačice i ribiči

U Društvenom domu Strmec održana je 3. veljače svečanost proglašenja najboljih sportaša, klubova i sportskih djelatnika Općine Sveta Nedelja u 2005. godini.

Svođenje sportskih rezultata u još jednoj uspješnoj godini sigurnom je rukom vodio Mislav Maroević, a priredbi je prisustvovao velik broj javnih djelatnika s područja Općine i sportskih prijatelja sa šireg područja.

Za sportašicu godine bile su nominirane Erica Rapp (KKK Mas-Oyama), Ljiljana Davidović (ŽRK Sloga) i pobjednica u toj kategoriji - Martina Brglez iz Stolnoteniskog kluba Sveta Nedelja - Novaki.

Za najboljeg sportaša proglašen je sportski ribolovac Martin Vrčković iz Sportskog ribolovnog društva Rak Rakitje, a osim njega za ovo su priznanje bili nominirani i Ivan Lazanski (KKK Mas-Oyama), Martin Sučić (STK Sveta Nedelja-Novaki), Mario Bošnjak (MRK Sloga), Dalibor Žlender (NK TOP) i Željko Pintar (NK Sava).

Za najbolju žensku ekipu proglašene su kadetkinje Stolnoteniskog kluba Sveta Nedelja - Novaki, a nominirana je bila i ekipa '90. godište ŽRK Sloga.

Najbolja muška ekipa u 2005. godini bila je seniorska ribolovna postava Raka iz Rakitja, a još su bili nominirani i STK Sveta Nedelja - Novaki, Kadetska momčad ŠRD Štuka te pionirske momčadi NK TOP i NK Sava.

Na svečanosti su proglašene i najveće sportske nade svetonedeljskog sporta. To su mlada stolnotenisačica Petra Turk i ribolovac Štuke iz Strmca Hrvoje Lepen.

Osim njih, za ovo su priznanje bili nomirani i Dora Mlinarić (KKK Domenica), Martina Coban (KKK Mas-Oyama) i Katarina Katić (ŽRK Sloga), odnosno Borna Dorčić (KKK Domenica), Karlo Šikac (KKK Mas-Oyama), Matej Jagušt (STK Sveta Nedelja - Novaki), Mihael Moštak (NK Bestovje) i Antonio Stojanović (NK Sava).

Nije se zaboravilo ni na one koji su samoprijegornim i dugogodišnjim radom sve spomenute uspjehe i omogućili.

Za dugogodišnji doprinos razvoju svetonedeljskog sporta nagrađeni su nogometni radnik Dragutin Stojanović iz Rakitja i Ivan Petravić iz Strmca.

Godišnje nagrade primili su sportski djelatnici Antun Vrčković iz Sportsko-ribolovnog društva Rak iz Rakitja, Mario Kenfelja iz Muškog rukometnog kluba Sloga Sveta Nedelja i Marijan Jurić iz Stolnoteniskog kluba Sveta Nedelja - Novaki.

Svim nagrađenima i prisutnima na kraju se svečanosti obratila i pozdravila ih načelnica Općine Ines Balint, a nije izostao ni domjenak na kojem je bilo prilike za komentiranje protekle i planiranje naredne sportske godine.