KARATE - Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzrasne kategorije, Split 19. studenog

Samoborci najbolji u državi!

U izvrsnoj organizaciji Karate kluba Sokol-Split, a u suradnji s Hrvatskim karate savezom, održano je 19. studenog prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzrasne kategorije (od 7 do 16 godina starosti). Natjecanje je održano u Sportskom centru Poljud, a sudjelovalo je 288 sportaša iz 40 klubova iz cijele Hrvatske.

Kao i prošle godine mladi sportaši iz Karate kluba Samobor-Anindol bili su daleko najuspješniji u konačnom zbiru osvojenih odličja, iako se nakon natjecanja moglo zaključiti da je moglo biti još i bolje. U prilog takvom razmišljanju govori podatak da su oni koji su na svim turnirima do sada sigurno osvajali odličja (Rebeka Smolčić, Monika Smolčić, Magdalena Kralj), na ovom napravili greške koje se rijetko događaju te su ostali bez dobrog plasmana. Za žaliti je i to što se 3 srebra nisu pretvorila u zlata, s obzirom da je bilo dovoljno elemenata da to tako i bude s obzirom na odličnu izvedbu finalne kate.

No, i ovako je osvojeno 10 medalja (2 zlata, 4 srebra, 4 bronce) koje su mlade Samoborke i Samoborce svrstali na sam vrh uspješnosti klubova koji su sudjelovali na PH. Za usporedbu, drugi klub po uspješnosti je klub iz Daruvara s osvojena 2 zlata, 2 srebra i 2 bronce, a treći Virovitica s 2 zlata i 1 srebrom.

Posebno su se istakli Tomislav Stolar, koji je nepobjediv u svojoj kategoriji, Haris Kovačević koji je ušao u dva finala (u svojoj kategoriji, ali i u starijoj) te braća Petrić koji su suvereno osvojili ekipno zlato.

Treba spomenuti da je konkurencija bila izuzetna jaka, nikad kvalitetnija i masovnija, tako da vodstvo hrvatskog karate sporta može mirno spavati i s velikim optimizmom očekivati nastupe hrvatskih karateka na velikim međunarodnim smotrama.

Darko Šimunec

RUKOMET - DJEČACI 92 - 10. kolo - Slavijatrans - Rudar 33:25

Loš dan u Petrinji

Kadeti Rudara na gostovanju u Petrinji doživjeli su visok i zaslužen poraz od domaće ekipe Slavijatransa. Za igru mladih Rudara moglo bi se reći da je to bio jedan od onih dana kada nikome u ekipi ne ide. Domaćini su vodili tijekom cijele utakmice s jednim do dva pogotka prednosti, no gosti nisu iznalazili načina da izjednače i eventualno preokrenu rezultat u svoju korist.

Utakmica je odučena pri rezultatu 26:24 kada gosti rade nekoliko uzastopnih pogrešaka i domaćini odlaze na nedostižnu razliku 30:24. U završnici utakmice trener gostiju u igru uvodi mlađe igrače te domaćini povećavaju razliku i ostvaruju visoku pobjedu 33:25.

Priliku za popravak Rudari će imati u subotu, 26.11., kada u ŠSD Bogumila Tonija ugošćuju svoje vršnjake iz Velike Gorice.

RUKOMET - ŽRL MINI-RUKOMET DJEČACI 95 - 1. i 2. kolo

Uvjerljivo protiv Gorice i Rugvice

Odigravanjem utakmica 1. i 2. kola otpočela je i Županijska liga u mini-rukometu za dječake rođene 1995. godine i mlađe. Mali rukometaši Rudara na startu prvenstva ostvarili su dvije uvjerljive pobjede svladavši ekipu Rugvice rezultatom 15:7, te ekipu Gorice rezultatom 20:5.

Prema prikazanoj igri mali Rudari svakako spadaju u glavne kandidate za osvajanje naslova prvaka, a ozbiljni konkurenti mogle bi im biti ekipe Ivanića i Dugog Sela.

Prvenstvo se nastavlja 26.11.2005. odigravanjem utakmica 3. i 4. kola, a iste će se odigrati u sportskoj dvorani u Božjakovini.

RUKOMET - NAJAVE

RUDAR - IVANIĆ

U četvrtak, 1. prosinca, rukometaši Rudara ugostit će u 1. kolu kupa ekipu Ivanića. Ekipa Ivanića vodi na prvenstvenoj ljestvici 3. HRL Zapad 1, a ekipa Rudara drži drugu poziciju. Utakmica se igra svega tjedan dana prije susreta ovih ekipa u okviru ligaškog takmičenja, pa će ona trenerima poslužiti za snimanje protivnika i isprobavanje taktičkih zamisli.

MINI RUKOMET ZA DJEVOJČICE

Ovaj vikend počinje takmičenje ŽRL u mini-rukometu za djevojčice rođene 1995. godine i mlađe. Nakon skoro dvadeset godina RK Rudar ima žensku ekipu koja će nastupati u istom takmičenju. Liga se igra turnirskim sistemom, a prvi krug igra se 27.11.2005. u Ivaniću.

MLAĐI KADETI RUDARA

Mlađi kadeti Rudara utakmicu 8. kola ŽRL protiv ekipe Zaprešića igraju u subotu, 26.11., u ŠSD B. Tonija, s početkom u 15,45 sati.

KADETI RUDARA

Kadeti Rudara utakmicu 10. kola MŽRL Središte protiv ekipe Gorice igraju u subotu, 26.11., u ŠSD B. Tonija, s početkom u 19,30 sati.

MALI NOGOMET - HMNL - 7. kolo - Mejaši – Sokoli 7:2 ((3:1)

Gosti bez šanse

SPLIT – Velika dvorana ŠC Gripe

Gledatelja 250

Suci: Proleta (Opuzen) i Kristić (Dubrovnik)

Delegat: Jović (Split)

Strijelci: 1:0 Žarković (1), 1:1 Kovač (4 – 6m), 2:1 Jakić (14), 3:1 Čubelić (16 – 6m), 4:1 Čubelić (24), 4:2 Kovač (29), 5:2 Gračanin (35), 6:2 Žarković (35), 7:2 Drmić (40)

MEJAŠI: Čupić, Jelić, Vujević, Drmić, Gračanin, Čubelić, Čolić, Žarković, Jakić, Prkić, Bašić; Trener: Mladen Perica

SOKOLI: Kovačević, Sitar, Pušeljić, Batarilo-Čerdić, Goluska, Morina, Kovač, Škarika, Halilović, Marković, Vuleta; Trener: Vladimir Čerkez

Igrač utakmice: Branko Jakić (Mejaši)

Domaćin već u prvoj minuti dolazi u vodstvo i usmjerava utakmicu u svoju korist. Sokoli pružaju solidan otpor do 35. minute, a tada pri rezultatu 4:2 domaćin poentira dva puta u istoj minuti i dolazi do uvjerljive pobjede.

M.S.

Na tablici vode Mejaši sa 19 bodova, slijedi Kijevo sa 13 bodova, dok su Sokoli na desetom mjestu sa 3 boda.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 13. kolo

Novaki – Jamnica 0:0

Obostrano slabo

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Grubač (Zaprešić); Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Kušer (Zaprešić)

Delegat: Bereček (Desinec)

NOVAKI: Tujec, Vrkić, Genus, Egri, Čović, Đumlija, D. Struhak, H. Struhak (od 60. Bukvić), Mlinar, T. Bungić, M. Bungić (od 68. P. Bungić); Trener: Marijan Šajcer

JAMNICA: Kolarić, Ruap (od 80. Krpan), Prigorac, Britvec, Terihaj, Marušić (od 46. Topolnjak), Vugrinčić, Kelava, Milković, Crečić (od 70. Kristić), Pavletić (od 84. Vujanić); Trener: Ivica Krpan

Igrač utakmice: Danijel Tujec (Novaki)

U prilično slaboj utakmici gosti su igrali bolje i stvorili su više prilika, ali je domaći vratar Tujec otklonio sve opasnosti, pa su Novaki unatoč blijedom izdanju došli do boda.

M.S.

TOP – Pušća 4:3 (3:2)

Pobijedili favorita

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Gledatelja 300

Sudac: Bionda (Zaprešić); Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Šoštarić (Petkov Breg)

Delegat: Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Bitići (5), 1:1 Petrić (15), 2:1 Jakopec (22), 2:2 Žlebački (37), 3:2 Vršek (44), 4:2 Gašpert (63), 4:3 Tudak (80)

TOP: Vlašić, Maceković, Klemenčić (od 85. Puntarec), I. Čamić (od 70. Škrapec), Hršak, Zlački, Domjančić (od 35. Gašpert), Jakopec (od 79. M. Čamić), Petrić, Vršek, Kremenović (od 45. Žlender); Trener: Stjepan Čakanić

PUŠĆA: Kamnatnik, Bačan (od 74. Martić), Gorupec, Tadić, Tudak, Filković, Bernardić (od 46. Studak), Zornjak, Bitići, Žlebački, Barilović; Trener: Damir Šintić

Igrač utakmice: Denis Vršek (TOP)

Brzi pogodak gostiju nije omeo domaćine, koji su već do sredine prvog dijela vodili. Gosti su uspjeli poravnati, ali je TOP u vrlo dobrom napadačkom danu postigao još dva pogotka, što je bilo dovoljno za pobjedu. Odlična utakmica s mnoštvom pogodaka i dobrih poteza.

M.S.

BSK – Sloga Brezje 3:2 (0:0)

Sve bitno u nastavku

BRDOVEC – Igralište BSK-a

Sudac: Matoc (Zaprešić); Pomoćnici: Matić i Knez (oba iz Zaprešića)

Delegat: Žlebački (Pušća)

Strijelci: 0:1 Mikac (50), 1:1 Farkaš (57), 2:1 Knežević (62), 3:1 Dujaković (76), 3:2 Karabelj (87)

BSK: Galić, Duajković, Žulj (od 73. Hrnjak), Janeš (od 84. Batinić), Lovrentijev, Brtan, Farkaš, Debogović, Knežević, Lulić (od 89. Antolić), Pavić (od 55. Regvart); Trener: Ivan Gilja

SLOGA: Brujić, Hajtok (od 73. Karabelj), Podnar, Jankavić, M. Leopold, Pavec, Mikac, Balić, K. Leopold (od 64. Petrović), Barok (od 53. Kapitan), Dejanović; Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Tomislav Dujaković (BSK)

U prvom poluvremenu nije bilo pogdaka, a nakon pogotka Sloge, bude se domaćini i u samo dvadeset minuta postižu tri pogotka. Gosti su do kraja uspjeli samo smanjiti.

Vrh – Bregana 3:2 (0:1)

Gosti propustili 2:0

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka); Pomoćnici: Radišić i Šimunić (oba iz Zaprešića)

Delegat: Butković (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Kasalo (6), 0:2 Vlašić (50), 1:2 Ječmenjak (64), 2:2 Tomić (67), 3:2 Frajtić (76)

VRH: Peremin, Franjo (od 46. Franjić), Šimunić, Jozinović, Zacko, Brcko, Premerić (od 46. Devčić), Frajtić, Tomić, Ječmenjak, Knjaz; Trener: Marijan Martinko

BREGANA: Herceg, Grdanjski (od 13. B. Matijaščić), Celizić, Andabak, Letina, Dekalić, Barbić, Kasalo, Vlašić, Jurković, M. Matijaščić; Trener: Ivan Barbić

Igrač utakmice: Ječmenjak (Vrh)

Bregana je dominirala utakmicom sve do 60. minute i vodstva 2:0, a tada se događa veliki preokret u kojem domaćini zabijaju tri puta u samo 12 minuta i dolaze do pobjede.

M.S.

Na tablici vodi Laduč sa 30 bodova, slijede Sloga Brezje i Pušća sa po 26 bodova, Bregana je četvrta sa 25 bodova, TOP je na petom mjestu sa 21 bodom, dok su Novaki deveti sa 14 bodova.

NOGOMET - 2. Županijska liga zapad - 13. kolo

Rakitje – Dinamo 2:1 (1:0)

Dva jedanaesterca presudila

Sudac: Filipčić (Ključ Brdovečki); Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Majčetić (Rugvica)

Delegat: Habljak (Bestovje)

Strijelci: 1:0 Vrčković (28 – 11m), 1:1 Klepac (50), 2:1 Vrčković (57 – 11m)

RAKITJE: Mihina, M. Barun, Balaško (od 57. Pavec), Hajdinjak, K. Barun, Brnić (od 28. Hlevnjak), Vrčković, K. Martinčević, Jozić (od 63. Španić), D. Martinčević, Kramarić (od 77. Boras); Trener: Dragutin Stojanović

DINAMO: Horvatović, M. Bužinec, Kovač (od 67. I. Krsnik), Klepac, I. Bužinec, Solenički (od 78. M. Krsnik), Pavrlišak, Pučić, Papa, Hanzec; Trener: Vlado Đunđek

Crveni karton: Pučić (57)

Igrač utakmice: Ivan Vrčković (Rakitje)

U derbiju kola Rakitje je uspjelo pobijediti zahvaljujući hladnokrvnosti Vrčkovića koji je dvaput bio miran s bijele točke. Utakmica je bila više gruba nego kvalitetna, a domaćin je bio sretniji i izborio je važnu pobjedu.

M.S.

Samoborski Otok – Mladost 5:5 (3:2)

Revija pogodaka

SAMOBORSKI OTOK – Igralište Samoborskog Otoka

Sudac: Milašinčić (Jastrebarsko); Pomoćnici: Batušić (Jastrebarsko) i Drkulec (Donja Purgarija)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 M. Petek (10), 1:1 D. Horat (18), 1:2 Tresk (22), 2:2 Jantolić (28), 3:2 Gluščić (36), 4:2 Jantolić (52), 4:3 S. Horvat (55), 4:4 Nen. Cvok (62), 5:4 D. Horvat (68), 5:5 Pavlinić (72)

SAMOBORSKI OTOK: Blažević, Noršić, Frkanec (od 37. Telišman), Turk, Runtas, Vitko (od 72. N. Koletić), Gorišek, D. Horvat, T. Grdović (od 46. T. Koletić), Jantolić, Gluščić (od 75. M. Grdović); Trener: Jurica Stanec

MLADOST: Vurić, Masnjak (od 46. Kahlina), Z. Petek (od 83. Rau), Sabljić, Kajfeš, Pavlinić, S. Horvat, Ferenčak, M. Petek, Tresk, Cvok; Treener: Josip Vrabec

Igrač utakmice: Darko Horvat (Samoborski Otok)

Utakmica u kojoj obrane praktički nisu postojale mogla je zadovoljiti gledatelje, a neodlučeni je rezultat i najrealniji.

M.S.

Na tablici vodi Dinamo sa 23 boda, slijedi Rakitje sa 22 boda, Bestovje je na trećem mjestu sa 18 bodova, dok je Samoborski Otok šesti sa 9 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad - žene - 9. kolo - Zamet - Samobor 25:21

I u porazu dobre

Vrlo dobar otpor pružile su rukometašice Samobora Ere favoriziranoj ekipi Zameta. Naime, druga postava Riječanki bila je pojačana i s nekolicinom prvoligaških igračica, a Samoborke su ponovno bile oslabljene. Iako će možda izgledati čudno, ipak možemo ustvrditi da je i poraz od 25:21 vrlo dobar rezultat za ovu mladu ekipu. Posebno veseli što su velik teret na svojim leđima ponijele mlade rukometašice Samobora Ere, pa je tako najefikasnija sa sedam pogodaka bila Nikolina Uzelac, a vrlo dobro je odigrala i Fofonjka. Iskustvom i sa 6 postignutih golova pomogla im je i Sandra Novak.

Novi ispit za mladu ekipu Samoborki predstavlja subotnje gostovanje Umaga, vodeće ekipe druge lige – zapad. Uz veću podršku domaćih navijača nastojat će ponovno pružiti jak otpor i dobru igru, jer rezultat im u toj utakmici i nije u prvom planu. Cilj je uigrati se i presložiti za proljetni dio natjecanja, kada u Samobor stižu ekipe s kojima će se naše rukometašice moći lakše nositi i učvrstiti se u sredini ljestvice. Nakon devet odigranih kola Samobor Era je na devetom mjestu sa 6 bodova. Vodeći Umag ima 15 bodova, a slijede Dugo Selo i Gorica sa 14 bodova.

Mato Šipuš

KOŠARKA - KADETI – III. HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 5. kolo - Vučići II - Samobor 80:65

Vučići grizli zonski!

Protiv vrlo visoke postave Vučića, koji su cijelu utakmicu odigrali u zoni, u neprikladnoj, maloj i uskoj dvorani, Samoborci su teško dolazili u povoljne prilike za šut. Osim Zvera, koji je ponovno odigrao "turbo", probijao zonu i vukao kontre, postigavši 35 poena, nije bilo drugih raspoloženih za igru. U obrani je borbeno odigrao jedino Šaban, skupivši mnogo lopti, dok je u napadu, uz Zvera, najmlađi Levanić povremeno tricama davao neke nade za preokret, postigavši 12 poena.

Na kraju zaslužena pobjeda Vučića, u kojima se igrom istakao Stojanov s 29 poena.

BOKS - Naš sugrađanin Drago Plečko sudjelovao u kovanju srebrne boksačke medalje

Šivolija: Plečko mi je mnogo pomogao

Jedva da je prošlo mjesec dana otkada je naš kolumnist Drago Plečko imenovan direktorom boksačke reprezentacije Hrvatske, a već stiže iznenađujuća vijest: dobitnik srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Kini Marijo Šivolija javno zahvaljuje Plečku da mu je mnogo pomogao u osvajanju najvišeg sportskog odličja koje je neki boksač dobio od nastajanja nove hrvatske države.

Naime, Plečko je za boksače razradio specifičan CD s glazbom, a u čijoj podlozi su pažljivo odabrane sugestije koje uklanjaju prepreke u podsvijesti sportaša i tako mu omogućuju da ostvari svoj puni potencijal. I nekoliko postotaka poboljšanja može biti tanka linija između anonimnosti i medalje. U kratkom telefonskom razgovoru Plečko ističe da će u budućnosti ova metoda dati još dramatičnije rezultate, a sadašnji uspjeh prije svega pripisuje velikom Šivolijinom talentu i radu selektora i trenera reprezentacije, Pere Tadića i Drage Mijića.

s.s.

NOGOMET - 3. HNL središte - 15. kolo - Samobor – Zagorec 0:0

Slaba igra, pravedan rezultat

Sudac: Jović (Zagreb); Pomoćnici: Bujan i Mileusnić (oba iz Zagreba)

SAMOBOR: Radoš, Puškarić (od 62. D. Horvat), Makarun, Anušić, Jozinović, Šarić, I. Horvat, Hodalj, Deak (od 40. Bojadžija), Brujić (od 83. Maras), Pek; Trener: Stjepan Bašić

ZAGOREC: Hanich, Šemnički, Vidović, Antolić, Đurđević, Majcen, Štrok (od 46. Kos), Anić-Ćurko, Geršak (od 79. Kantolić), Brlek, Poslončec (od 90. Ivanović); Trener: Zdenko Jurički

Igrač utakmice: Hanich (Zagorec)

Prilično skromna utakmica u kojoj je Samobor nekoliko prigoda više, ali je najizglednija bila ona gostujuća u 27. minuti kada je Anić-Ćurko pogodio vratnicu. Na lošiju partiju Samoboraca utjecala je i Deakova ozljeda krajem prvog dijela.

Mladen Sirovica

Na tablici vode Moslavina i Ogulin sa po 33 boda, slijedi Lučko sa 31 bodom, dok je Samobor na sedmom mjestu sa 23 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 15. kolo

Sava Strmec – Jelačić 5:0 (2:0)

Četiri pogotka Biškupića

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Rončević (Zaprešić); Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Novak (Mraclin)

Delegat: Kralj (Donje Orešje)

Strijelci: 1:0 Biškupić (14), 2:0 Biškupić (22), 3:0 Đurđević (61), 4:0 Biškupić (71), 5:0 Biškupić (74)

SAVA: Pintar, T. Čakanić, Skendrović, Stepinac, Husta, V. Čakanić (od 80. Grgić), Raić (od 66. Katušić), Jordan, Biškupić, Karamarko (od 73. Šurbek), Đurđević (od 65. Petrović); Trener: Miroslav Orsag

JELAČIĆ: Grahovac, D. Rajković, Mirenić, Dittrich, Jelić (od 35. Zeba), Vučilovski, Jurčić, Matečić, Stipaničev, Vrbetić, P. Rajković; Trener: Damir Dittrich

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (Sava)

Sjajna igra i uvjerljiva pobjeda Save u kojoj se sa četiri gola posebno istaknuo Biškupić. Sava je peticom zaključila odličnu polusezonu u kojoj su priredili mnogo veselja svojim navijačima.

M.S.

Klokočevac – Iskra Zelina 0:2 (0:1)

Domaći igrali, gosti zabijali

Sudac: Miličević (Velika Gorica); Pomoćnici: Borožić (Buševec) i Mustapić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Nizek (21), 0:2 Šajfar (90)

KLOKOČEVAC: Duspara, Vitko, Celizić, Rako, Salopek, Kamenčić (od 81. Petrić), Janžić, Vego, Tesla (od 77. Tucman), Horvat, Nikl; Trener: Ferdo Kamenčić

ISKRA ZELINA: Benko, Antolović, Filipović (od 88. Krklec), Pajač, Štefanac, Presečki, Trčak, Bušić (od 90. Grabovac), Nizek (od 55. Dorić), Kralj (od 90. Porkulabić), Šajfar; Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Dejan Benko (Iskra Zelina)

Nevjerojatan konačni rezultat s obzirom na ono što se događalo na terenu. Klokočevac je u prvih 20 minuta propustio nekoliko odličnih prilika, a kazna je stigla u 21. minuti kada je za goste zabio Nizek. U 37. minuti Rako ne koristi najstrožu kaznu, a zatim domaći i u nastavku iskazuju zavidnu neefikasnost. Sve promašaje domaćina kaznio je pogotkom u posljednjim trenucima Šajfar potvrdivši pobjedu gostiju.

M.S.

Jaska – Zrinski Tehnovent 2:1 (1:1)

Dostojan otpor nedovoljan za bod

JASTREBARSKO – Igralište na Centrali

Sudac: Pajvot (Vrbovec); Pomoćnici: Njegovec (Vrbovec) i Špoljar (Bistra)

Delegat: Vinetić (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Kralj (4), 1:1 Župančić (30), 2:1 Vlašić (46)

JASKA: Sablić, Bubanović, Vulić, I. Tomašević, Lafter, Vulje (od 77. Rak), Vlašić, Golubić (od 75. T. Tomašević), Kralj, Falica, Stipić (od 60. Kelečić); Trener: Branko Mraunac

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Beljak (od 78. Žiža), Herman (od 58. Binički), Vlahović, Vrančić, Markić, Žganjer, Radek, Kuhar (od 11. Beloša), Hainešek, Župančić; Trener: Juraj Pavlin

Jaska je vrlo rano došla do prednosti, ali se igrači Zrinskog nisu predavali što je rezultiralo izjednačujućim pogotkom Župančića u 30. minuti. Ipak, već u prvoj minuti nastavka domaćin je ponovno u vodstvu, a taj gol Vlašića pokazao se i odlučujućim. Iako je Jaska pobijedila i imala više prilika, treba istaknuti napredak u igri Zrinskog u posljednjih nekoliko utakmica.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 36 bodova, slijede Bistra i Mraclin s po 33 boda, Sava Strmec je peta sa 29 bodova, Klokočevac je dvanaesti sa 12 bodova, dok je Zrinski Tehnovent posljednji sa 2 boda.

KOŠARKA - SENIORI – C1 LIGA – 3. kolo - Bosco - Samobor 49:66 (27:30)

Čeličnom obranom do plus 20!

U prvom poluvremenu odlična obrana Samoboraca i vodstvo od 15 razlike. Pred sam kraj Samoborci igraju preopušteno, što domaćini kažnjavaju serijom pogodaka, smanjivši na svega 3 razlike. Drugo poluvrijeme Samoborci u sastavu Marović, Rađenović, Pavšek, Matečić i Špiček igraju čeličnu obranu "čovjeka", dopustivši protivniku da u 8 minuta igre postigne samo jedan poen. Samoborci odlaze na dvadesetak razlike te rutinirano odigravaju zadnju četvrtinu ne dopustivši protivniku provokacije grubim prekršajima, koje suci često i ne kažnjavaju.

U ekipi Samobora briljirao je centar Matečić s 11 poena i 10 skokova, te vrlo dobri Marović s 13, Rađenović s 9 i Špiček sa 7 poena. Kod domaćina učinkoviti su bili Bihar i Gligora sa po 10 poena.

KOŠARKA - JUNIORI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 5. kolo - Samobor - Univers HKA 71:73 (39:32)

Šok sa zvukom sirene

Odlično odigrana obrana i kontranapad Samoboraca u prvoj četvrtini doveo ih je do visokog vodstva od 13 razlike. U nastavku mnogo osvojenih lopti Samoboraca, ali i još više brzopletih promašaja. Razlika se polako topi i u uzbudljivoj završnici 3 sekunde prije kraja tricom Petkovića Samoborci poravnavaju rezultat. Međutim, tada se dogodio hladan tuš za domaćina. Dugim dodavanjem preko cijelog igrališta jedan zaboravljeni gostujući igrač prima loptu i odmah šutira, a odbijenu loptu od obruča sa zvukom sirene iz odbojke najbolji pojedinac utakmice Baričević neometano posprema Samoborcima u koš za pobjedu.

Kod Samoboraca najbolji su bili Petković sa 23 i Novoselec sa 14 poena, a kod gostiju Baričević sa 29 poena.

I.T.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 1. HRL – 10. kolo - Dubrava - Samobor 59:10 (69:12)

Ni blizu košu!

Mnogo jača ekipa iz Dubrave dobrom obranom "čovjeka" nije dopuštala Samoborcima ni blizu koša, pa su stalno šutirali iz nepovoljnih pozicija za tek 10 poena na cijeloj utakmici.

Kod Samoboraca nije bilo niti jednog istaknutog pojedinca, a kod gostiju učinkovit je bio Samac sa 22 poena.

SENIORI – C1 LIGA – 4. kolo, Samobor - Zelina, nedjelja, 27.11., u ŠD Bogumila Tonija, u 17,20 sati

JUNIORI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo, Samobor - Gorica, 27.11., u ŠD Bogumila Tonija, u 15,20 sati

KADETI –III. HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 6. kolo, Samobor - Novska, 27.11., u ŠD Bogumila Tonija, u 13,20 sati

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 1. HRL – 11. kolo, Cibona - Samobor, 26.11., u ŠD Katran u Zagrebu, u 9,00 sati

RUKOMET - 3. HRL ZAPAD - 9. kolo - Rudar - Metalac 26:20 (15:8)

Do pobjede u drugoj brzini

Rukometaši Rudara ostvarili su još jednu sigurnu i uvjerljivu pobjedu. Protiv ekipe Metalca nastavljen je niz od devet utakmica bez poraza i nastavljena je pratnja vodeće ekipe Ivanića sa zaostatkom od jednog boda. Za subotnju utakmicu protiv ekipe Metalca može se reći da je ostvarena bez stopostotnog angažmana, a veliku minutažu dobili su igrači s klupe.

Gosti iz Zagreba bili su donekle ravnopravan protivnik samo u prvih petnaestak minuta utakmice do rezultata 7:6, kada Rudari pojačavaju igru u obrani i iz brzih kontri stvaraju prednost i na odmor odlaze s rezultatom 15:8 u svoju korist.

Odmah na početku drugog poluvremena u redovima Rudara izvršene su brojne izmjene, ali iste nisu utjecale na kretanje rezultata. Igrači koji su ušli u drugom poluvremenu uspješno su čuvali prednost iz prvog dIjela, a u jednom trenutku istu su povećali na devet zgoditaka razlike pa je rezultat glasio 24:15.

U završnici susreta želeći odigrati atraktivne poteze za mnogobrojnu publiku uslijedile su pogreške tako da su gosti uspjeli ublažiti poraz na pristojnih šest golova minusa.

Utakmicu protiv Metalca ekipa Rudara odigrala je u sljedećem sastavu: P. Fresl, N. Šujster, P. Fresl 6, S. Štajnkler 1, G. Prosoli 4, V. Skendrović 2, V. Radošević, S. Šujster 3, I. Prosoli 1, Z. Fabeković 3, S. Štajnkler, J. Kerepčić 2, J. Štajnkler 5, D. Fabeković.

U 10. kolu Rudari gostuju kod ekipe Odeme, koja je za Rudare tradicionalno neugodan protivnik. Eventualnom pobjedom nad Odemom, ekipa Rudara došla bi u poziciju da na jesenski derbi 3. HRL Zapad u 12. kolu protiv ekipe Ivanića ide sa zaostatkom od jednog boda, a onda su sve mogućnosti otvorene.