RUKOMET - DJEČACI 92 - MŽRL SREDIŠTE - 7. KOLO

Ivanić - Rudar: odgođeno

U 7. kolu MŽRL Središte kadeti Rudara trebali su gostovati kod ekipe Ivanića, ali je poradi bolesti čak osam domaćih igrača utakmica odgođena za neki drugi termin.

Nakon 6 odigranih kola momčadi Zagreba, Dugog Sela, Rudara i Gorice vode sa po 10 bodova.

RUKOMET - DJEČACI 94 - ŽRL

Rudari dobri i u pravom rukometu

U organizaciji ŽRS započelo je i natjecanje za mlađe kadete, dječake rođene 1994. godine i mlađe. Do sada je taj uzrast igrao mini-rukomet, no sada i oni kao i njihove starije kolege započeli su s igranjem rukometa na igralištu pravih dimenzija i po standardnim pravilima.

U dosadašnjem dijelu natjecanja mali Rudari odigrali su tri utakmice. U prvom kolu ekipa Rudara bila je slobodna, da bi u narednoj utakmici uvjerljivo svladali ekipu Dugog Sela rezultatom 22:5.

U trećem kolu igran je mali derbi između ekipe Rugvice i domaćina Rudara te je nakon zanimljive i lijepe utakmice rezultat bio neodlučen 15:15. U četvrtom kolu Rudari su bili gosti kod susjeda iz Svete Nedelje te su nakon bolje igre zasluženo slavili uvjerljivu pobjedu rezultatom 15:8. Prvenstvo se nastavlja utakmicama 5. kola u kome su mali Rudari domaćini ekipi Poleta.

Drago Plečko ispratio boksačku reprezentaciju Hrvatske u Peking

Bit će i pokoja medalja!

Sedam najjačih hrvatskih boksača (Šivolija, Džipalo, Bačurin, Palić, Matković i braća Katalinić), predvođeni selektorom Perom Tadićem i trenerom Mijićem, otputovala je 8. studenog na Svjetsko prvenstvo u Peking. Zadnjih je mjeseci s boksačima u Hrvatskoj i Tunisu radio i naš sugrađanin Drago Plečko, uvodeći nove metode koncentracije i prehrane u rad državne vrste. Zadovoljan njegovim radom, Boksački Savez Hrvatske ga je nedavno imenovao direktorom reprezentacije u ovom periodu priprema za Olimpijske igre.

Oproštaj u zrakoplovnoj luci Pleso bio je srdačan uz odaziv televizijskih ekipa i brojnih novinara. Prije puta selektor Tadić je bio optimističan.

- Trojica naših boksača kandidiraju za medalje, a četvorici treba što više iskustva na ovakvim jakim natjecanjima da jači odemo na Olimpijske igre - rekao je prije ulaska u zrakoplov.

Stjepan Stanić

FOTO: (slijeva na desno): Pero Tadić (selektor), general pukovnik Mladen Kruljac (predsjednik Boksačkog saveza Hrvatske) i Mario Šivolija (viceprvak Europe u poluteškoj kategoriji)

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 11. kolo

Novaki – Pušća 3:3 (3:2)

Domaći propustili 3:0

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Vujčec (Klinča Sela); Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Ivančić (Jastrebarsko)

Delegat: Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Mlinar (4), 2:0 Mlinar (6), 3:0 Avsec (26), 3:1 Hlebački (31), 3:2 Bitići (42), 3:3 Bitići (82)

NOVAKI: Husak, Bungić, Genus, Egri, Čović, H. Struhak, D. Struhak, Bukvić (od 78. Jaklenec), Mlinar, Avsec (od 89. Vrkić), Softić (od 53. B. Struhak); Trener: Marijan Šajcer

PUŠĆA: Kamnatnik, Filković, Gorupec (od 71. Štefanović), Ban, Đurinski, Tadić (od 81. Matuško), Bernardić (od 88. Markić), Zornjak, Bitići, Hlebački, Barilović; Trener: Damir Šintić

Crveni kartoni: Ban (78), Đurinski (89)

Igrač utakmice: Saša Bitići (Pušća)

Nevjerojatan propust Novaka koji nisu pobijedili u utakmici u kojoj su nakon samo 26 minuta vodili 3:0. Ipak, već do poluvremena gosti smanjuju na samo 3:2. Nakon toga, golova nije bilo sve do 82. minute kada gosti s igračem manje dolaze do izjednačenja. Do kraja Pušća ostaje sa samo devet igrača nakon isključenja Đurinskog.

M.S.

Laduč – Bregana 1:0 (1:0)

Odlučio kazneni udarac

LADUČ – Igralište Laduča

Sudac: Matoc (Zaprešić); Pomoćnici: Grubač (Zaprešić) i Ruškač (Jakovlje)

Delegat: Rudić (Prigorje Brdovečko)

Strijelac: 1:0 Jakovina (37 – 11m)

LADUČ: Turk, Marković (od 78. Vulić), Karamatić (od 78. Ledinščak), Šimag, Rakeli, Vajdoher, Grgić (od 60. Percela), Rašić, Hrenović (od 67. Zubak), Jakovina, Guštin; Trener: Zvonko Rudelić

BREGANA: Herceg, Grdanjski, Ažić (od 66. Brajković), Dekalić, Letina, Vlahović (od 69. B. Matijaščić), Sokolović, Kasalo (od 66. Fučkar), Vlašić, Jurković (od 66. Grubač), M. Matijaščić; Trener: Ivan Barbić

Igrač utakmice: Saša Jakovina (Laduč)

Domaćin je u derbiju odnio pobjedu zahvaljujući pogotku iz jedanaesterca krajem prvog dijela. Bregana je igrala ravnopravno, ali nije stvorila prave prilike za pogodak.

M.S.

Krašić – Sloga Brezje 1:3 (0:1)

Pobjedom prema vrhu

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Pašalić (Zagreb); Pomoćnici: Radišić i Kušar (oba iz Zaprešića)

Delegat: Kelečić (Repišće)

Strijelci: 0:1 Jankavić (34), 0:2 K. Leopold (50), 0:3 M. Leopold (69), 1:3 Penić (85)

KRAŠIĆ: M. Šimatić, Šimecki, D. Domjančić, A. Penić, Tuček, J. Domjančić, J. Penić, K. Penić, Ferenčić, J. Šimatić; Trener: Matija Ilijanić

SLOGA: Brujić, Hajtok (od 56. Mikec), Podnar, Maršanić, M. Leopold, Pavec, Balić, Jankavić (od 65. Kapitan), K. Leopold, Borak (od 76. Karabelj), Dejanović; Trener: Jasmin Ganić

Odlična igra i pobjeda Sloge koja je potpuno nadigrala slabu momčad Krašića. Ovim se uspjehom Sloga potpuno primakla vodećem Laduču i pokazala da će nastaviti ozbiljno pretendirati na čelnu poziciju.

M.S.

Dinamo – TOP 2:1 (0:1)

Preokret u nastavku

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Borković (Domagović); Pomoćnici: Čunović i Bencetić (oba iz Zdenčine)

Delegat: Volić (Lug Samoborski)

Strijelci: 0:1 Klemenčić (25), 1:1 Obradović (79), 2:1 Volarić (81)

DINAMO: Juraj, Suša, Stunja, Kelečić, Rudar (od 42. Pavlak), Fulir (od 75. Vučković), Kvesić (od 46. Volarić), Župan, Parilac, Valečić (od 67. Španić), Obradović; Trener: Siniša Rudar

TOP: Vlašić, Lendar, Klemenčić, Bencetić, Kršak, Zlački, Jakopec (od 52. Kremenović), Škrapec, Gašpert, Vršek, Petrić (od 62. Čamić); Trener: Zlatko Horjan

Momčad iz Kerestinca je propustila ostvariti pozitivan rezultat na gostovanju kod Dinama, iako je veliki dio susreta vodila. Ipak, domaćin su se trgnuli pred kraj susreta i uspjeli preokrenuti rezultat i doći do pobjede.

M.S.

Na tablici vodi Laduč sa 24 boda, slijede Sloga Brezje i Pušća sa po 23 boda, Bregana je četvrta sa 22 boda, TOP je na šestom mjestu sa 18 bodova, dok su Novaki osmi sa 13 bodova.

MALI NOGOMET - 1. HMNL - 5. kolo Brodosplit Inženjering – Sokoli 4:0 (4:0)

Sve riješeno u prvom dijelu

SPLIT – Mala dvorana SC Gripe

Suci: Gabrilo (Dicmo) i Perica (Šibenik)

Delegat: Jasprica (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Despotović (4), 2:0 Džafić (6), 3:0 Džafić (18), 4:0 Banić (20)

BRODOSPLIT INŽENJERING: Jukić, Đikić, Botić, Despotović, Podlipec, Osibov, Džafić, Banić, Jarni, Laura, Gabrić, Stanković; Trener: Mato Stanković

SOKOLI: Kovačević, Sitar, Pušeljić, Batarilo-Čerdić, Perić, Batur, Morina, Kovač, Marjan, Halilović, Marković, Vuleta; Trener: Vladimir Čerkez

Igrač utakmice: Senudin Džafić (Brodosplit Inženjering)

Domaćin je odlično počeo dvoboj i brzo poveo s dva pogotka razlike. Nakon što su Sokoli uspostavili ravnotežu u igri, Splićani krajem poluvremena postižu još dva pogotka i stvaraju nedostižnu prednost. U nastavku nije bilo golova, a domaćin je više nego zasluženo pobijedio.

M.S.

Na tablici vode Mejaši sa 13 bodova, slijedi Brodosplit Inženjering sa 11 bodova, dok su Sokoli na devetom mjestu sa 3 boda.

NOGOMET - 3. HNL središte - 13. kolo Samobor – Vrbovec 2:0 (1:0)

Gosti bez šanse

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko); Pomoćnici: Pirša (Donja Zdenčina) i Dermišek (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 1:0 Šarić (10), 2:0 Deak (57)

SAMOBOR: Radoš, Anušić (od 60. Puškarić), Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić, Horvat (od 75. Maras), Hodalj, Deak, Brujić, Pek (od 53. Marijan); Trener: Stjepan Bašić

VRBOVEC: Kosovec, Horvatić, Tukša, Kelečić, T. Slišković, Kornet (od 80. Čerkez), M. Slišković, Globar (od 46. Pajsar), Falčević, Salopek, Oroz; Trener: Marijan Glavica

Igrač utakmice: Velimir Deak (Samobor)

Samoborci su vrlo sigurno došli do pobjede protiv skromnih gostiju koji tijekom čitave utakmice nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Rani pogodak Šarića oslobodio je domaćina grča u igri, a sve dvojbe oko pobjednika riješio je najbolji pojedinac susreta Deak.

Mladen Sirovica

Na tablici vodi Ogulin sa 32 boda, slijedi Lučko sa 30 bodova, dok je Samobor na sedmom mjestu sa 19 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 13. kolo

Klokočevac – Jelačić 1:1 (0:0)

Ipak spasili bod

Sudac: Kašnar (Paukovec); Pomoćnici: Njegovec i Budić (oba iz Vrbovca)

Delegat: Čvek (Ivanić Grad)

Strijelci: 0:1 J. Matejčić (50), 1:1 Horvat (86)

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri (od 46. Komerički), Celizić (od 65. Horvat), Rako, Antunović, Janžić, Vitko, Bego (od 46. Ramić), Kamenčić (od 46. Nikl), Šeperić, Salopek (od 55. Kos); Trener: Ferdo Kamenčić

JELAČIĆ: Grahovac, Petrović, Jelić, Plepelić, S. Matejčić, Vučilovski, J. Matejčić, Jurčić, Stipaničev, Vrbetić (od 82. Kranjčević), Matković (od 74. Mirenić); Trener: Damir Dittrich

Crveni karton: Komerički (90)

Igrač utakmice: Damir Grahovac (Jelačić)

Iako je ukupno gledano bio bolji, Klokočevac se mora zadovoljiti s neodlučenim ishodom, nakon što su se njegovi igrači tek četiri minute prije kraja spasili poraza. Odličan je bio gostujući vratar Grahovac koji je i najzaslužniji za gostujući bod. Izjednačenje je domaćinu donio Horvat koji je tek sredinom nastavka ušao u igru.

M.S.

Mraclin – Sava Strmec 1:0 (0:0)

Domaći teško, ali zasluženo

MRACLIN – Igralište Nova Graba

Sudac: Knez (Zaprešić); Pomoćnici: Bionda (Zaprešić) i Špoljar (Bistra)

Delegat: Ivanec (Sveta Nedelja)

Strijelac: 1:0 Dandić (76)

MRACLIN: B. Grilec, Čulinović, Kos, Jelić, Balić, Rošić, Dandić, Krpačić (od 79. J. Grilec), Lovrić, Ambroš (od 66. Nastevski), Balinčić; Trener: Nedjeljko Pavlica

SAVA: Pintar, Katušić, Skendrović, Husta, Đurđević, Stepinac, Čakanić, Jordan, Biškupić, Raić, Šurbek (od 46. Stipanović); Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Dražen Dandić (Mraclin)

Domaćin je pokazao više i zasluženo je došao do pobjede, iako je jedini pogodak postigao tek u 76. minuti. Sava je dugo držala nulu, prije svega zbog odličnih obrana vratara Pintara.

M.S.

Savski Marof – Zrinski Tehnovent 9:1 (4:1)

Novi debakl

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Gašpar (Peskovec); Pomoćnici: Pajvot (Vrbovec) i Bencetić (Zdenčina)

Delegat: Petrac (Gornja Lomnica)

Strijelci: 1:0 Postružin (13), 2:0 Rede (14), 2:1 Šicl (23), 3:1 Postružin (41), 4:1 Žerjavić (44), 5:1 Večerić (50), 6:1 Postružin (58 – 11m), 7:1 Miletić (60), 8:1 Večerić (64), 9:1 Katušić (88)

SAVSKI MAROF: Belko-Hunjak, Petković (od 72. Bilandžija), Požgaj (od 85. Javorić), Krznarić, Miletić (od 61. Barun), Večerić (od 72. Đaković), Katušić, Žerjavić, Postružin, Kušević, Rede: Trener: Luka Žerjavić

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Binički, Herman, Dolić, Šicl, Husta, Potarić, Žiža, Jagodić, Hainešek, Tomljenović; Trener: Mladen Vlahović

Igrač utakmice: Ivan Miletić (Savski Marof)

Novi katastrofalan poraz momčadi iz Farkaševca koja doživljava teške trenutke iz kola u kolo. Evidentno je da nemaju kvalitetu za ovaj rang natjecanja o čemu svjedoči i jedan jedini osvojeni bod, te činjenica da primaju gotovo pet pogodaka u prosjeku.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 33 boda, slijede Polet, Bistra i Mraclin sa po 27 bodova, Sava Strmec je šesta sa 23 boda, Klokočevac je dvanaesti sa 12 bodova, dok je Zrinski Tehnovent posljenji sa 1 bodom.

RUKOMET - HRL ZAPAD 1 6. kolo Rudar - Dubovac 22:20 (12:12)

Derbi Rudarima!

U derbiju 7. kola 3. HRL Zapad 1 rukometaši Rudara su nakon odlične igre zasluženo slavili protiv vrlo dobre ekipe Dubovca rezultatom 22:20.

Utakmica između mlade ekipe Rudara i iskusnih gostiju iz Karlovca bila je prava poslastica za sve prijatelje rukometa i opravdala je epitet derbija. Skoro 300 gledatelja moglo je uživati u odličnoj rukometnoj predstavi koja je svojom kvalitetom nadmašila ovaj rang takmičenja.

U utakmicu protiv Dubovca ekipa Rudara ušla je oslabljena neigranjem Josipa Cvetkovića i Sandra Šujstera, inače standardnih članova prve postave, što je znatno smanjivalo izglede u konačni uspjeh. No, kao i mnogo puta do sada, borbenost i voljni moment kod Rudara nisu zakazali te je uz pomoć vjerne i mnogobrojne publike izborena vrlo važna pobjeda za daljnji tijek natjecanja.

Od samog početka utakmice vođena je borba za svaku loptu, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu ne ostvarujući značajniju prednost. U nekoliko navrata čudnovate odluke sudačkog para, a u pravilu su bile na štetu Rudara, podigle su gledatelje na noge i dodatno podigle atmosferu.

Početkom drugog dijela gosti postižu dva pogotka za redom i vode 14:12, no domaći sređuju redove i postižu čak četiri pogotka za redom te vode 16:14, što ekipi daje dodatnu snagu i vjeru u konačan uspjeh. Najveću prednost domaći su imali kod rezultata 20:17, no nekoliko izvrsnih obrana gostujućeg vratara vraćaju neizvjesnost i u završnicu se ulazi rezultatom 20:20. Čvrstom obranom uspijeva se obraniti vlastiti gol, a u napadu preko Gorana Prosolija i Josipa Štajnklera postižu se ključni pogoci za konačnu pobjedu.

Obje ekipe pokazale su da su opravdano u vrhu 3. HRL Zapad, te da s pravom polažu nade u visok plasman.

U ekipi Rudara svi igrači zaslužuju pohvale za prikazanu igru i zalaganje, a nastupio je sljedeći sastav: N. Šujster, P. Fresl 3, S. Štajnkler, G. Prosoli 3, V. Skendrović 3, I. Prosoli 2, Z. Fabeković 6, S. Štajnkler 1, J. Kerepčić, J. Štajnkler 4, D. Fabeković, V. Radošević, K. Gaća.

RUKOMET - 2. HRL zapad, žene - 7. kolo Rovinj - Samobor Era 29:20

Opet peh s ozljedama

Rukometašice Samobora Ere poražene su u sedmom kolu prvenstva druge lige zapad. U Rovinju su ih pobijedile domaće igračice 29:20. Samoborke su imale peh da je odmah na početku susreta ozlijeđena Andreja Ivić, a nastupile su i bez Kristine Maksić, što je olakšalo posao Rovinjankama. U redovima Samobora Ere sedam golova postigla je Marija Plazina, a pet Sandra Novak. Naše rukometašice ostale su na 4 boda, a za poboljšanje tog učinka slijedi im nedjeljna utakmica na domaćem parketu protiv druge ekipe Lokomotive.

Mato Šipuš

RUKOMET - KADETKINJE PRVENSTVO HRVATSKE - 1. kolo

Samoborke solidno startale

U prvom kolu državnog prvenstva mlade su Samoborke poražene od zagrebačke Lokomotive 13:10, da bi u drugom kolu pobijedile Zabok 16:11. U obje utakmice istaknula se Anamarija Fofonjka, koja ovih dana boravi u redovima kadetske reprezentacije Hrvatske.

Igra se u nedjelju, 13.11.2005. u 9,50

KOŠARKA - SENIORI – C1 LIGA – 1. KOLO Samobor - Sisak II 90:81 (49:37)

Nije mogao ni Mulalić

Vodili su Samoborci u više navrata preko desetak razlike, ali uvijek je protivnike vraćao u igru niski, debeljuškasti, ali brzi i precizan Mulalić postigavši nazadrživo 38 poena iz svih pozicija. Naročito se razigrao u drugom poluvremenu, kada je u satavu Samoboraca, nakon visokog vodstva od 15 razlike, zaigrala druga postava, preokrenuvši rezultat s nekoliko trica i prodora u svoju korist. Ipak, zadnjih pet minuta vraća se najbolja postava Samoboraca u sastavu Špiček, Rađenović, Peris, Vlah i Marović, odigrava dobro zonu protiv koje protivnici nemaju rješenje, a u napadu preko raspoloženih Špičeka i Rađenovića rješavaju utakmicu zasluženo u svoju korist.

Kod Samoboraca istakli se Rađenović sa 17 poena i Špiček sa 12 poena, ali i obranom skupivši 13 skokova.

I.T.

KOŠARKA - JUNIORI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. KOLO Vrbovec - Samobor 68:126 (31:56)

Petković i Hetler po 37 poena

Konačno je juniorima Samobora krenulo sve od ruke. Dobra zonska obrana, skok i brzi kontranapadi te precizni šutevi. Iako je Bukvić postigao najmanje koševa, svega 15, bio je daleko najkorisniji igrač utakmice ostvarivši svoj prvi "triple double" s 15 poena, 14 skokova i 14 asistencija. Većinu asistencija ostvario je skokom u obrani proigravši odmah preciznim dodavanjima preko cijelog terena pod suparnički koš super brzog Novoselca i Petkovića.

Drugo poluvrijeme Samoborci igraju obranu "čovjeka", gdje je Šilobod "uštopao" Barukčića na 18 poena, a Petković domaćeg kapetana onemugućio da postigne ijedan koš u drugom poluvremenu, što ga je toliko iznerviralo da je nakon više prigovora sucima opravdano dobio tehničku i isključujuću pogrešku. Kod Samoboraca učinkoviti Petković i Hetler sa po 37 poena i Novoselec sa 20 poena.

I.T.

KOŠARKA - KADETI – III. HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 3. KOLO Bosco - Samobor 65:80 (28:32)

Obranom do pobjede

Utakmica u kojoj su Samoborci odigrali odlično u obrani, u kojoj se naročito istakao Sabljo s velikim brojem osvojenih lopti i Marković u skoku pod obručima, ali i velikoj borbi protiv daleko najboljeg protivničkog igrača, Samoborca Hrkalovića, koji je očito, nakon što nije uspio zaigrati za kadete Cibone, zalutao u ovu zagrebačku ekipu. Kod Samoboraca učinkovit je bio Sabljo s 19, te Zver sa 16 i Levanić sa 14 poena. Kod Zagrepčana najučinkovitiji je bio Samoborac Hrkalović s 30 poena.

I.T.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 1. HRVATSKA REGIONALNA LIGA – 8. KOLO Petrinja kunići - Samobor 53:24 (18:18)

Prašković iprašio Samoborce

Odlična igra u prvom poluvremenu Musovića koji je dominirao pod košem u skoku i učinkovitost u napadu Benceka s 12, Kučke sa 6 i Koprivnjaka sa 4 poena držali su Samoborce u prvom poluvremenu u izjednačenom rezultatu. Međutim, pravilo koje vrijedi za najmlađe kategorije, prema kojem igrači ne mogu igrati tri četvrtine zaredom, išlo je na ruku Petrinjcima koji imaju širi izbor podjednako kvalitetnih igrača te dobivaju treću četvrtinu s visokih 20:2 i već u toj četvrtini rješavaju utakmicu u svoju korist.

Kod Petrinjaca najbolji je bio Prašković s 22 poena.