Sudac: Šimunić (Zaprešić); Pomoćnici: Katušić (Brdovec) i Ešegović (Šenkovec)

Strijelci: 0:1 Kramarić (11), 1:1 Porodec (89)

CROATIA: Reberski, Krivači, Rajčić, Porodec, Hribar, Barbić (od 46. Tucman), Abičić, Slatković, Capek, Mihalić, Antolić (od 80. Gregurić); Trener: Stjepan Ostreš

RAKITJE: Mihina, Boras, Balaško, Hajdinjak, Barun, Brnić, Vrčković, K. Martinčević, Jozić (od 69. Hlevnjak), D. Martinčević, Kramarić; Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Krunoslav Martinčević (Rakitje)

Rakitje rano dolazi do prednosti, koju zadržavaju sve do kobne 89. minute kada domaćin postiže pogodak i dolazi do vrijednog boda.

M.S.

Bestovje – Samoborski Otok 1:0 (0:0)

Prekid u 54. minuti!

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Fresl (Samobor); Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Munić (Bregana)

Delegat: Vugec (Brdovec)

Strijelac: 1:0 Turčinović (51)

BESTOVJE: Škunca, Jedvaj (od 46 Sastić), Turčinović, Šantalab, Jager, Žerjav, Kurtušić, Repinec, Tenšek, Škrinjarić (od 46. Sabo), Bečirević; Trener: Božidar Domitrović

SAMOBORSKI OTOK: Turk, Gestić, Frkanec, Runtas, Vitko, Beljak, Gorišek, A. Noršić, Grbović, M. Noršić, Gluščić; Trener: Jurica Stanec

Crveni karton: Gestić (54)

Igrač utakmice: Damir Jager (Bestovje)

Ubrzo nakon pogotka, igrač gostiju dobiva crveni karton što izaziva bijes igrača Samoborskog Otoka koji napadaju suca, a njemu ne preostaje ništa drugo nego da prekine susret.

M.S.

Na tablici vodi Bestovje sa 18 bodova, slijedi Dinamo sa 17 bodova, Rakitje je na trećem mjestu sa 15 bodova, dok je Samoborski Otok posljednji sa 5 bodova.

RUKOMET - KADETI - 1. MRL SREDIŠTE Odigrano 4., 5. i 6. kolo

I dalje u vrhu

Mladi rukometaši Rudara nastavili su s dobrim rezultatima u sklopu 1. MRL - SREDIŠTE. Nakon uvodne tri pobjede u 4. kolu kadeti Rudara ugostili su ekipu Dugog Sela i nad izravnim konkurentom za visoki plasman ostvarili tijesnu, ali zasluženu pobjedu rezultatom 21:20.

U 5. kolu mladi Rudari gostovali su kod ekipe Zagreb-Badel 1862, te su od svojih vršnjaka, koji su inače i prvaci Hrvatske, izgubili rezultatom 29:21. U prvom i do sredine drugog poluvremena vodila se je izjednačena borba u kojoj domaćin nije uspijevao ostvariti prednost više od dva zgoditka razlike, no pred kraj utakmice došla je do izražaja duža klupa domaćina i oni zasluženo osvajaju bodove.

U 6. kolu Rudari su ugostili svoje vršnjake iz Dubrave, te su nakon lijepe i dobre igre ostvarili zasluženu pobjedu 29:22 (16:13). Pobjeda je mogla biti izražena i većim omjerom u korist kadeta Rudara, ali je trener domaćih pružio priliku svim pričuvnim igračima.

RUKOMET - 3. HRL ZAPAD - 6. KOLO Zaprešić - Rudar 24:24 (8:13)

Rudarima bod u Zaprešiću

Rukometaši Rudara proteklog vikenda bili su gosti u Zaprešiću kod istoimenog domaćina, te su, nakon šest odigranih kola i nakon uzbudljive i neizvjesne utakmice, koja je okončana rezultatom 24:24, jedna od tri neporažene ekipe u ligi.

Utakmica u Zaprešiću bila je sigurno najbolja igra Rudara u dosadašnjem dijelu prvenstva, ali je za potpuni uspjeh nedostajalo iskustva i malo sportske sreće. Od samog početka susreta Rudari su nametnuli svoju prepoznatljivu igru, gdje čvrstom obranom i organiziranim napadom stvaraju prednost od 4-5 zgoditaka razlike i to uspješno čuvaju do odlaska na poluvrijeme.

Početkom drugog dijela domaćini postižu dva pogotka zaredom i vraćaju rezultatsku neizvjesnost, koja je kulminirala u samoj završnici susreta. U 57. minuti Rudari imaju prednost 23:20, igrača manje u polju, te dodatni hendikep - neigranje teže ozlijeđenog Josipa Cvetkovića. Domaćini u tim trenucima povlače očajnički potez i započinju presing po cijelom igralištu, na što mlada ekipa Rudara nije dobro reagirala i domaćini dolaze u vodstvo 24:23. U infarktnoj završnici Rudari uspijevaju izjednačiti preko svoga vratara Nikole Šujstera, koji je i tijekom cijele utakmice bio ponajbolji u ekipi Rudara.

Igrači i vodstvo Rudara mogu žaliti za propuštenom prilikom, ali isto tako i biti sretni što su na teškom gostovanju kod čvrste i iskusne ekipe Zaprešića ostali neporaženi. Za prikazanu igru i borbenost svi u ekipi Rudara zaslužuju pohvale i ovaj rezultat je dobar poticaj za daljnji tijek takmičenja.

Nakon 6. kola ekipa Rudara zauzima visoko treće mjesto s bodom zaostatka za vodećim ekipama Ivanića i Dubovca. Naredno kolo Rudarima pruža priliku da zauzmu drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici, jer im u goste dolazi ekipa Dubovca, te bi u slučaju eventualne pobjede pretekli direktnog konkurenta za visoki plasman.

Utakmica Rudar - Dubovac igra se u subotu, 5. studenog, u Sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija, s početkom u 19,30.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 10. kolo

Bregana – Dinamo (O) 4:0 (1:0)

Do uvjerljive pobjede u završnici

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko); Pomoćnici: Vujčec i Ivančić (oba iz Jastrebarskog)

Delegat: Zrinjan (Medsave)

Strijelci: 1:0 Vlašić (30), 2:0 Matijaščić (65), 3:0 Sokolović (86), 4:0 Brajković (89)

BREGANA: Herceg, Grdanjski, Ažić (od 57. Vlahović), Andabak (od 82. Kižlin), Letina, Dekalić, Sokolović, Kasalo (od 86. Grubač), Vlašić, Jurković (od 64. Brajković), Matijaščić (od 71. Fučkar); Trener: Ivan Barbić

DINAMO: J. Stunja, Suša, V. Stunja, Kelečić, Rudar (od 70. Pavlak), Fulić (od 80. Vučković), Kvesić (od 73. Španić), Župan, Parilac, Valetić, Obradović (od 79. Bašić); Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Gosti su na početku susreta dobro stajali na terenu, ali ih je presjekao prekrasan pogodak Vlašića. Sredinom nastavka Bregana postiže i drugi pogodak, a demoralizirani gosti potpuno padaju i u završnici primaju još dva pogotka.

M.S.

TOP – Novaki 2:0 (1:0)

Nastavak uspješnog niza

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Pašalić (Zagreb) i Kušer (Zaprešić)

Delegat: Vidiček (Sveta Nedelja)

Strijelci: 1:0 Klemenčić (24), 2:0 Žlender (74)

TOP: Vlašić, Maceković, Klemenčić, Bencetić, Hršak, Zlački, Jakopec (od 88. Trivanović), Škrapec, Gašpert (od 70. Žlender), Vršek (od 89. Matić), Petrić (od 43. Puntarec); Trener: Zlatko Horjan

NOVAKI: Kusak, P. Bungić, Bukvić, H. Struhak, Đumlija, P. Vrkić (od 46. N. Vrkić), D. Struhak, Avsec (od 72. Jaklenec), Mlinar, T. Bungić, M. Bungić; Trener: Marijan Štajcer

Igrač utakmice: Zoran Klemenčić (TOP)

Nogometaši TOP-a potvrdili su odličnu formu, te su svladali Novake. Domaćin je sredinom prvog dijela došao u vodstvo, a ponovno se kao džoker pokazao Žlender i to samo četiri minute nakon što je ušao u igru. TOP je već šestu utakmicu u nizu ostao neporažen.

M.S.

Sloga Brezje – Vrh 3:1 (2:0)

Dva gola Leopolda

BREZJE – Igralište SC Brezje

Sudac: Šestak (Smerovišće); Pomoćnici: Jurinčić (Samobor) i Kuljanac (Strmec)

Delegat: Mustapić (Samobor)

Strijelci: 1:0 K. Leopold (16), 2:0 K. Leopold (44), 2:1 Tomić (69), 3:1 Belić (72)

SLOGA: Prahin, Hajtok (od 73. Kapitan), Podnar, Maršanić (od 81. Karabelj), M. Leopold, Pavec, Jokić (od 59. Mikec), Belić, K. Leopold (od 76. Petrović), Borak, Jankavić (od 69. Brujić); Trener: Jasmin Ganić

VRH: A. Franjo, K. Franjo (od 73. Šimunić), Šturlan, Jozinović (od 46. Jedvaj), Zacko, Brcko, Premerić, Kontent (od 75. Peršin), Tomić, Šimunić (od 73. Ječmenjak), Knjaz (od 46. Frajtić); Trener: Marijan Martinko

Igrač utakmice: Krešimir Belić (Sloga)

Odlično prvo poluvrijeme koja je s dva pogotka Leopolda došla do velike prednosti. Gosti su podigli nivo igre u nastavku, smanjili rezultat, ali je samo tri minute nakon njihovog gola, poentirao Belić i riješio pitanje pobjednika.

M.S.

Na tablici vode Bregana i Pušća sa po 22 boda, Sloga Brezje je četvrta sa 20 bodova, TOP je na petom mjestu sa 18 bodova, dok su Novaki deveti sa 12 bodova.

SPORT - RUKOMET - 2. HRL zapad - žene - 4. kolo Samobor Era – Gorica 22:26

Brzoplete i dekoncentrirane

Rukometašice Samobor Ere poražene su u ligaškom susretu šestog kola druge lige - zapad. U dvorani Bogumila Tonija slavila je Gorica 26:22. Bila je to pomalo čudna utakmica, budući da su većim dijelom prvog poluvremena Samoborke kontrolirale igru i rezultat. Imale su i četiri gola prednosti, ali nedovoljna koncentracija naših igračica u završnici omogućuje gošćama da dođu na samo gol zaostatka (13:12).

U drugom poluvremenu druga slika. Umjesto da se odlijepe, Samoborke su brzoplete, a neke igračice i potpuno dekoncentrirane, što gošće koriste i sredinom drugog poluvremena preokreću rezultat. Iako je klupa pokušala sve ne bi vratila ritam iz prvog dijela, ovaj put nije išlo. Tek su se Maja Žilić sa 7 i Sandra Novak s 5 golova iskazale kao strijelci.

Koliko će ovi bodovi nedostajati u ovoj vrlo izjednačenoj ligi, tek će se vidjeti. Samobor Era sa 4 boda dijeli 8. mjesto, a u sedmom kolu čeka ih gostovanje kod trećeplasiranog Rovinja.