20.06.2005.

Izvrsni rezultati mlađih kadeta Rudara

Peti u Hrvatskoj

Mladi rukometaša Rudara, mlađi kadeti, dječaci rođeni 1992. i mlađi, pod vodstvom trenera Vladimira Šujstera, osvojili su peto mjesto na završnici državnog prvenstva koje je proteklog vikenda održano u Čakovcu. Mladi su Rudari u grupi pobijedili vršnjake Bjelovara 9:8, Đakova 17:12 i Hrvatskog dragovoljca 14:12, da bi u četvrtfinalu izgubili od Matulja 14:8.

U razigravanju od petog do osmog mjesta prvo su pobijedili Slatinu 16:10, a u borbi za peto mjesto pulsku Arenu 17:16. Prvo mjesto na turniru pripalo je podmlatku Rukometnog kluba Zagreb. Ovaj povijesni uspjeh za klub dokaz je odličnog rada u mlađim kategorijama, jer su Rudari uvjerljivo ispred mnogih prvoligaških sredina.

Tu treba dodati i odličan plasman "limača" u međužupanijskoj ligi. Rudari su imali dvije ekipe koje su na kraju zauzele peto, odnosno šesto mjesto u konkurenciji 14 momčadi. "Limače" vodi Kruno Hofer.

Sljedeća akcija mladih rukometaša iz Ruda je nastup na turniru u Italiji.

M.Š.

20.06.2005.

Održan nogometni turnir za učenike ZRINSKI TEHNOVENT 2005.

HAŠK-u titula, Zrinski Tehnovent drugi

Na sportskim terenima Zrinski Tehnoventa u Farkaševcu odigran je 19. lipnja nogometni turnir za učenike ZRINSKI TEHNOVENT 2005. Turnir je vremenom izrastao u jedan od najkvalitetnijih natjecanja nogometaša tog uzrasta na ovom području, o čemu svjedoče i zvučna imena momčadi koje su se ove godine okupile u Farkaševcu.

12.DUBRAVA – RADNIK 1:1

U polufinalu sastali su se Zrinski Tehnovent i Zaprešić. Bolji su bili domaćini i s 1:0 pobijedili solidne prekosavske susjede.

U drugom polufinalu Hašk je pobijedio Dubravu s 4:2.

U utakmici za 3. mjesto Zaprešić je pobijedio Dubravu 4:2.

Na žaljenje domaćina Hašk je u finalu ipak bio prejak za dečke iz Zrinski Tehnoventa koji je s konačnih 4:1 pobijedio i pehar odnio u Zagreb.

Za najboljeg golmana proglašen je Mladen Bobić iz HAŠK-a. Najbolji strijelac je Matija Drušković iz HAŠK-a sa 6 postignutih golova, a za najboljeg je igrača proglašen Domagoj Radovanić iz Zrinski Tehnoventa. Bila je to mala utjeha domaćinima koji ipak mogu biti ponosni na razinu organizacije turnira, koju će, u godinama koje dolaze, sigurno još podizati.

Stjepan Stanić

20.06.2005.

Završni turnir paintball škole

Naučili upucavati bojom

Na Vugrinščaku je 18. lipnja održan završni turnir paintball škole. Škola je pokrenuta s ciljem popularizacije ovog atraktivnog, modernog sporta na području Samobora.

Budući da je ovo prva škola te vrste u Hrvatskoj, u mnogim stvarima je trebalo probijati led i učiti u hodu.

Polaznicima je predstavljena povijest paintballa i značaj paintballa u suvremenom društvu.

Svaki je učesnik dobio CD s video zapisima najboljih svjetskih momčadi, a ukratko im je predstavljena i povijest paintballa u Hrvatskoj i sustav natjecanja.

Kroz pojedinače treninge i ekipne vježbe polaznici su upoznali suvremene trendove u paintballu i stekli osnovne vještine koje im osiguravaju ativno uključivanje u natjecanja u Hrvatskoj.

5. lipnja je u Križevcima, na natjecanju Hrvatske regionalne paintball lige, ekipa sastavljena isključivo od polaznika škole dokazala da može ravnopravno nastupati s ostalim, iskusnijim ekipama. Iskakali su od ostalih ekipa svojim stilom igre (i godinama) i nametnuli se kao respektabilan protivnik.

Najmlađi sudionik turnira bio je naš Boris Samardžija koji ide u 8. razred i to je dokaz da ovaj atraktivni sport u Samoboru ima svijetlu budućnost.

To je ujedno i dokaz da je škola paintballa ispunila svoju svrhu.

Medijski pokrovitelj škole bio je Radio Samobor - Happy station, Auspuh Lastovčić dao je financijsku potporu, a Grad Samobor bio je visoki pokrovitelj škole, čime je Gradsko poglavarstvo pokazalo da je prepoznalo interes lokalne zajednice u ovom sportu.