KOŠARKA - MLAĐI KADETI - 8 KOLO Samobor – Zelina 83:63 (48:26)

19 skokova Šabana

Odlična igra Samoboraca koji su uzvratili duplom mjerom Zelini za poraz iz prvog dijela. Ovom pobjedom Samoborci su preuzeli treće mjesto od Zeline, s velikim izgledima da tu i ostanu, ako ne i da se plasiraju koju stepenicu više.

Kod Samoboraca učinkovitošću su se istakli Juranko s 28 i Sabljo sa 17 poena. Veliki doprinos pobjedi dala je i dobra obrana, ostvarivši čak 68 što obrambenih što napadačkih skokova. Najviše su se istakli Šaban s 19 i Juranko sa 16 skokova.

KOŠARKA - KADETI - 8. KOLO Samobor – Gorica 57:91 (24:43)

Bez iznenađenja

Protiv najbolje ekipe lige, koja je ponovno dominirala visinom, tokom cijele utakmice bilo je samo pitanje kojom će razlikom Samoborci izgubiti.

Uz raspoloženog Šiloboda s 18 poena, te isto toliko skokova, nije bilo više ni jednog raspoloženog igrača koji bi ulio nadu u moguće iznenađenje.

KOŠARKA JUNIORI - 8 KOLO Samobor – Moslavina 48:78 (20:42)

Teško protiv sudaca

Prvo poluvrIJeme karakterizirao loš šut Samoboraca za tri poena, te izrazito gruba, a na momente i pogibeljna igra gostiju, koju nikad lošiji suci naprosto nisu željeli vidjeti. Dapače, u cijeloj prvoj četvrtini ne dosuđuju gostima ni jedan prekršaj. S druge strane dOsudili su Samoborcima prekršaje kad su oni postojali i kad nisu, tako da kapetan i vođa juniora Samobora Peris nije odigrao niti jedno cijelo poluvrIJeme.

Početkom drugog poluvremena oslabljeni Samoborci smanjuju na 15 razlike, ali za nešto više nisu imali snage.

2. županijska liga, zapad - 15. kolo

Rakitje – Bregana 0:4 (0:3)

Bregana lako

Sudac: Šestak (Smerovišće); Pomoćnici: Kuljanac (Strmec) i Božić (Samobor)

Delegat: Hablak (Bestovje)

Strijelci: 0:1 M. Matijaščić (12), 0:2 Ažić (39), 0:3 M. Matijaščić (43), 0:4 Gradanjski (57 – 11m)

RAKITJE: Mihina, Novačić, Boras, Čejvan (od 57. Vrbat), Prigorec, Vukić (od 31. Balaško), Hajdinjak, Dorotić, Biškupić, Jozić, Kramarić; Trener: Dragutin Stojanović

BREGANA: Herceg, Gradanjski, Kižlin (od 65. Grubač), Fauković, Nider, B. Matijaščić (od 78. Brizović), Sokolović, Brajković (od 73. Klisurić), Ažić (od 76. Boščak), Vlahović, M. Matijaščić (od 60. Fučkar); Trener: Ivan Barbić

Igrač utakmice: M. Matijaščić (Bregana)

Bregana je odigrala odlično prvo poluvrijeme i došla do nedostižne prednosti. U nastavku je održavanje razlike bilo stvar tehnike. Bregana je potvrdila svoju premoć u ovom rangu.

Mladen Sirovica

Croatia – Bestovje 3:3 (2:3)

Gosti mogli i pobijediti

POJATNO – Igralište Croatije

Sudac: Lovrentijev (Brdovec); Pomoćnici: Vušković (Samobor) i Šoštarić (Petkov Breg)

Delegat: Vukušić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Repinec (16), 0:2 Turčinović (23), 1:2 Mihalić (26 – 11m), 1:3 Žerjav (43), 2:3 Porodec (45), 3:3 Mihalić (69 – 11m)

CROATIA: Reberski, Marković, Rajčić, Porodec, Kramarić, Pokupec, Abičić, Barbić (od 37. Gligorić), Capek, Mihalić, Matijević; Trener: Stjepan Ostreš

BESTOVJE: Perišić, Turčinović, Kri. Jedvaj, Škrinjarić, Žerjav, Kru. Jedvaj, Kurtušić, Repinec, Jazvić (od 46. Osman), Stojanović (od 61. Šarić), Tenšek (od 89. Kovačko); Trener: Božidar Domitrović

Igrač utakmice: Tomislav Mihalić (Croatia)

Nogometaši Bestovja vjerojatno nisu previše zadovoljni što se s gostovanja u Pojatnom vraćaju samo s bodom, jer su u dva navrata imali dva pogotka razlike. Osim toga, domaćinu su u hvatanju vodstva zasigurno pomogla i dva jedanaesterca.

M. S.

Na tablici vodi Bregana sa 41 bodom, slijedi Igrišće sa 30 bodova, Bestovje je treće sa 20 bodova, dok je Rakitje na petom mjestu sa 15 bodova.

3. HNL središte - 28. kolo

Karlovac – Samobor 1:1 (1:1) Bod protiv lidera

KARLOVAC – Stadion Branko Čavlović Čavlek

Gledatelja 400

Sutkinja: Sitar (Zagreb); Pomoćnice: Dobrović i Kunštek (obje iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Žitko (21), 1:1 Žitko (25 – autogol)

KARLOVAC: Skočibušić, Gugić, Mesarić, Žitko, Kuner, Miljković, Rac, Radošević, Tomić, Vrbanić, Štefančić; Trener: Miroslav Buljan

SAMOBOR: Radoš, Horvat, Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić, Marijan, Uzelac, Deak, Hodalj, Fuček; Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Dinko Miljković (Karlovac)

Samoborci su odigrali vrlo dobru utakmicu protiv vodeće momčadi u ligi i zasluženo su osvojili bod. Ključni igrač kod oba pogotka bio je domaći stoper Žitko koji je u razmaku od nekoliko minuta sredinom prvog dijela najprije zatresao mrežu Samobora, a zatim i vlastitu.

M. S.

Na tablici vodi Karlovac sa 50 bodova, slijedi Lučko sa 49 bodova, dok je Samobor šesti sa 46 bodova.

Jedinstvena županijska liga - 23. kolo

Sava Strmec – Radnik 0:0

U derbiju miroljubivo

STRMEC – Igralište SC Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Kocek (Paukovec); Pomoćnici: Kašnar (Zaprešić) i Planinić (Paukovec)

Delegat: Mađer (Križ)

SAVA: Pintar, T. Čakanić, Skenderović (od 85. Božičko), Ešegović, Šenjug, Selinger (od 82. V. Čakanić), Đurđević, Jordan, Bertol, Karamarko, Grgić (od 46. Mamić); Trener: Miroslav Orsag

RADNIK: Radoš, Ožvald, Lučić, Rak, Biškup, Grlić, Komšić, Berković, Milivojević (od 71. Japec), Župetić, Raić; Trener: Dražen Biškup

Igrač utakmice: Željko Pintar (Sava)

Sava je odigrala solidnu utakmicu u kojoj je bila ravnopravna vodećem Radniku. Iako dvoboj nije bio previše atraktivan za gledatelje s obzirom da nije bilo pogodaka, s bodom mogu biti zadovoljne obje momčadi. Naime, Radnik je nastavio dobar niz, a Sava je potvrdila da spada u gornji dom lige.

Jaska – Zrinski Tehnovent 2:0 (0:0)

Pali u završnici

JASTREBARSKO – Igralište na Centrali

Sudac: Rončević (Zaprešić); Pomoćnici: Dragila (Buševec) i Bilić (Velika Gorica)

Delegat: Katušić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Vujčec (75), 2:0 Katovčić (77)

JASKA: Jagatić, Makarun, Vulić (od 82. Tomašević), Fratrić, Lafter (od 51. Katovčić), Falica, Golubić, Vujčec (od 90. Mesić), Cipovec, Vulje, Vlašić (od 73. Kelečić); Trener: Damir Katovčić

ZRINSKI TEHNOVENT: M. Vitko, Zlački, Škrapec (od 88. Kršćanski), Ljubej, Celizić, Radek, Hainešek, Krstanović, Župančić, Dragozet (od 78. Ž. Vitko), Herman; Trener: Ivo Jelavić

Igrač utakmice: Denis Golubić (Jaska)

Iako je domaćin tijekom cijelog susreta bio bolja momčad, sve do posljednjih 15 minuta momčad iz Farkaševca držala je bod u rukama. Tada je Jaska u samo tri minute postigla dva pogotka i riješila susret u svoju korist.

M. S.

Na tablici vodi Radnik sa 59 bodova, slijedi Polet sa 48 bodova, Sava Strmec je peta sa 35 bodova, dok je Zrinski Tehnovent posljednji sa 17 bodova.

1. županijska liga, zapad - 16. kolo

Klokočevac – Novaki 2:1 (1:0)

Domaćin potvrdio prvo mjesto

Sudac: Kurtović (Zagreb); Pomoćnici: Knez i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Tucman (42), 2:0 Rako (83), 2:1 Softić (85)

KLOKOČEVAC: Drvenkar, Bekiri, Regović (od 46. Celizić), Janžić, Husta, Kos, Petrić (od 70. Ramić), Šarić (od 64. Rako), Tucman, Šeperić (od 56. Horvat), Salopek (od 46. Kamenčić); Trener: Ferdo Kamenčić

NOVAKI: Pervan, D. Struhak, Genus, Egri (od 85. Vrkić), Podnar, Đumlija, Marković (od 85. Jaklenec), H. Struhak, Borak, Bungić (od 89. Senčar), Vidiček (od 56. Softić); Trener: Marijan Senčar

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Dobra utakmica u kojoj je Klokočevac bio bolja momčad, ali su i gosti imali svoje prilike. Klokočevac je nezaustavljivo nastavio svoj put prema prvom mjestu.

Sloga Brezje – Pušća 3:0 (1:0)

Hattrick Krunoslava Leopolda

BREZJE – Igralište SC Brezje

Sudac: Budić (Vrbovec); Pomoćnici: Krnetić (Čista Mlaka) i Malbašić (Dugo Selo)

Delegat: Moharić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 K. Leopold (30), 2:0 K. Leopold (55), 3:0 K. Leopold (57)

SLOGA: Prahin, Jokić, Pavec, Dekalić, M. Leopold, Raić, Kapitan (od 46. Belić), Jankavić, K. Leopold (od 83. Subašić), Mikec, Dejanović; Trener: Jasmin Ganić

PUŠĆA: Mijatović, Horvat, Mat. Gorupec, Petrović, G. Studak, Ban, Tolić, Zornjak, Bitići (od 65. Novak), D. Studak, Mar. Gorupec; Trener:-

Igrač utakmice: Krunoslav Leopold (Sloga)

Domaćin iz Brezja pobijedio je orvenstveno zahvaljujući nesvakidašnjoj inspiraciji Krunoslava Leopolda koji je postigao tri pogotka i bio je neriješiva zagonetka za obranu Pušće.

Nogometaši TOP Kerestinca poraženi su na gostovanju u Jakovlju od Dinama 1:0.

Na tablici vodi Klokočevac sa 41 bodom, slijedi Laduč sa 27 bodova, Novaki su peti sa 24 boda, Sloga Brezje je sedma sa 23 boda, dok je TOP Kerestinec na jedanaestom mjestu sa 13 bodova.