RUKOMET - 3. HRL zapad I - 18. kolo

Gorica II - Rudar 30:27

U 18. kolu natjecanja u 3. HRL ZAPAD I rukometaši Rudara bili su gosti kod druge ekipe prvoligaša Gorice. Nakon uzbudljive i dramatične završnice pobjeda je pripala domaćim rukometašima koji su u odlučujućim trenucima imali više sportske sreće, a na ovoj utakmici i naklonost sudačkog para.

Rukometaši Rudara dobro su otvorili utakmicu i poveli 3:0, te su u rezultatskoj prednosti bili do petnaeste minute utakmice, kada domaćini poravnavaju rezultat i prelaze u vodstvo. U tim trenucima dolazi do pada u igri Rudara, a domaćini predvođeni Svalinom i vratarom Dijanićem završavaju prvi dio utakmice u svoju korist rezultatom 16-11. U nastavku utakmice Rudari igraju mnogo bolje i rezultatski dostižu domaćina. U 54. minuti utakmice kod rezultata 27:27 ekipa Rudara nije iskoristila sedmerac, što je, kako će se pokazati, bilo presudno za daljnji tijek utakmice. Po dobrom starom sportskom običaju, ako ne iskoristiš svoju priliku, bivaš kažnjen, što je potvrdio i finiš utakmice. Efikasni Svalina kažnjava promašaj gostiju i dovodi domaćine u vodstvo 28:27, a zatim na scenu stupa sudački par koji u 57. i 58. minuti isključuje čak četiri igrača Rudara i tu je bio kraj nadanjima o eventualnom preokretu.

Ekipa Rudara bila je blizu rezultatskom uspjehu, ali je dostizanje zaostataka iz prvog poluvremena odnijelo previše snage da bi se odigrala toliko potrebna mirna i koncentrirana završnica utakmice.

U ekipi Rudara efikasnošću su se istakli J. Štajnkler sa 7, te G. Prosoli s 5 i P. Fresl sa 4 postignuta pogotka. Priliku za popravljanje dojma Rudari će imati u subotu 12.03., kada kao domaćini dočekuju ekipu Medveščak-Infosistem II. Utakmica se igra u ŠSD Bogumil Toni s početkom u 19.30.

Darijo Gaća

RUKOMET - MŽRL - mlađi kadeti - 11. kolo

Rudar - Ivanić 30:27

U 11. kolu natjecanja za mlađe kadete ekipa Rudara bila je domaćin svojim vršnjacima iz Ivanića. Iako su i domaćini i gosti osigurali daljnji tijek natjecanja, utakmica je imala značaj, jer je odlučivala o drugoj poziciji na prvenstvenoj ljestvici. Trener domaćih imao je velikih problema kako sastaviti momčad, jer su čak petorica igrača oboljela od gripe, tako da je u zapisnik mogao prijaviti samo devet igrača.

Premda oslabljeni i bez mogućnosti odmora i zamjene, mladi Rudari dokazali su da su potpuno zasluženo u vrhu ovog natjecanja. Tijekom cijele utakmice ekipa Rudara vodila je s 3 ili 4 pogotka razlike, da bi konačni ishod 30:27 bio i realan odnos prikazanog na terenu.

U redovima domaćina najbolji strijelac bio je Josip Lehpamer sa 14 postignutih zgoditaka, a za istaknuti je dobru igru i efikasnost Dominika Trčka s 5, te Mateja Štajnklera i Domagoja Jagodića sa četiri postignuta zgoditka.