Otvoreno prvenstvo Tuzlanskog kantona 2005.

Samoborska "karate gripa" poharala Tuzlu

Karate savez BiH i karate klub Tuzla Sinbra bili su organizatori i domaćini tradicionalnog 6. po redu međunarodnog turnira pod nazivom Otvoreno prvenstvo Tuzlanskog kantona 2005.

Turnir se odvijao u dva dana (26. i 27. veljače), a okupio je nešto preko 700 sportaša iz 5 zemalja - B i H, Srbije i Crne Gore, Slovenije, Makedonije i Hrvatske.

U subotu 26. 02. su na rasporedu bile starije uzrasne kategorije, a na tatamijima sportskog centra Mejdan imali smo priliku vidjeti desetak osvajača europskih i svjetskih medalja.

Hrvatska je na turnir poslala seniorsku proširenu nacionalnu selekciju kojoj je ovo bio jedan od niza provjernih turnira pred europsko prvenstvo koje će se održati u svibnju na Tenerifima, ali i izbornicima prilika za uvid u trenutnu formu reprezentativaca.

Samoborci su imali predstavnike u reprezentativcima Maji Janković, Dariu Svetiću, Davoru Mrzaku, ali i 12 ostalih koji su više nego dostojno predstavili samoborsku školu karatea.

Najuspješeniji je prvog dana bio Dario Svetić koji je pobjedio u kategoriji do 65 kg, a drugo mjesto osvojili su odličan Vjekoslav Škreb (preko 80 kg), Davor Mrzak (do 75 kg) i debitant u seniorskoj konkurenciji Marko Lenard (do 70 kg). Ovaj potonji je posebno oduševio, iako je debitirao u seniorskoj kategoriji pokazao je veliku umješnost i visoku kvalitetu. Nakon tri fenomenalne pobjede posustao je tek u finalu protiv aktualnog viceprvaka svijeta Mensura Cakića. Veseli i povratak na tatami Vjeke Škreba, koji svojim zrelim načinom borbe svponovno oduševljava i pobjeđuje znatno razvikanije karate zvijezde.

U nedjelju su u konkurenciji mlađih uzrasnih kategorija naši mladi jednostavno sve "razvalili". Od njih devet samo je dvoje ostalo bez medalje.

Zlatni su bili Ida Jandrečić, Ana Lenard, Haris Kovačević, Matej Tomazin, Nikola Šoić dok su broncu osvojili Maja Lenard i Marko Kranjčec. Broncu su za dlaku izgubili Antonio Tančak i Renato Brković, koji su osvojili 4. mjesto.