3. HNL središte - 4.kolo Samobor – Udarnik 3:2 (1:1)

Jako teško do pobjede

Sutkinja: Damjanović (Zagreb) Pomoćnici: Olujić i Kunštek (oba iz Zagreba)

Delegat: Petek (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 I. Raić (26), 1:1 Čulinović (32), 2:1 Merkl (52), 2:2 Pehar (61), 3:2 Kovačić (86 – 11m)

Samobor: Vitko, Puškarić (od 69. Makarun), Hainešek, Drnški, Zeljković, Čičko (od 46. Dolić), Plepelić (od 80. Fučkar), Goleš, I. Raić, Kovačić, Merkl; Trener: Stjepan Bašić

Udarnik: Perković, Maglajac, Perić, Milanović, Trčak, Harambašić, Klafurić (od 77. Muselinović), Pehar, Maljković (od 71. Z. Barbarić), Stanišić, Čulinović; Trener: Emil Družić

Crveni kartoni: Goleš (75), Čulinović (87)

Igrač utakmice: Drago Zeljković (Samobor)

U 24. minuti nesigurna sutkinja Damjanović propušta dosuditi jedanaesterac za Samobor, te prekršaj nad Puškarićem vadi izvan kaznenog prostora. Međutim, samo dvije minute kasnije Samobor dolazi u vodstvo pogotkom Igora Raića. No, gosti iz Kurilovca vrlo brzo dolaze do izjednačenja preko Čulinovića koji je lijepim lobom kaznio pogrešku obrane Samobora. U drugome dijelu Samobor dolazi do vodstva pogotkom Merkla, ali je i ta prednost bila kratkoga vijeka. Naime, u 61. minuti Pehar nakon slobodnog udarca ostaje potpuno sam na pet metara i bez poteškoća glavom pogađa. U 75. minuti Goleš zbog prigovora dobiva drugi žuti karton i ostavlja suigrače na cjedilu. Ipak, Samobor i sa igračem manje uspijeva doći do pobjede nakon sporne situacije u kojoj je Fučkar izborio najstrožu kaznu, a kapetan Kovačić je bio siguran izvođač. Iako Samobor nije briljirao, osvojio je vrlo važna tri boda.

Na ljestvici vode Naftaš Ivanić i Vrapče sa po 10 bodova, dok se Samobor nalazi na 7. mjestu sa 6 bodova.

Spomenimo i to da nakon četiri odigrana kola Samobor i Lokomotiva imaju najviše primljenih pogodaka u cijeloj ligi, čak 10.

Mladen Sirovica

3. HNL središte - 3. kolo Lučko – Samobor 5:1 (4:0)

Težak poraz Samoboraca

LUČKO – Igralište Lučkog

Sudac: Borojević (Kutina) Pomoćnici: Krznarić (Kutina) i Bača (Topolovec)

Delegat: Rafaj (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Sovina (21), 2:0 Bijelić (27), 3:0 Kos (37), 4:0 Bijelić (44), 5:0 Maran (78), 5:1 I. Raić (83)

Lučko: Lukežić, Miletić, Sovina, Bandalo, Vajthover, Prekratić, Perković, Muškovac, Dlačić (od 67. Maran), Bijelić, Kos; Trener: Valentin Barišić

Samobor: Fabijan (od 22. Vitko), D. Horvat (od 46. Dolić), Hainešek, Čičko, Zeljković, Petričević, Goleš, Plepelić (od 46. S. Raić), I. Raić, Kovačić, Merkl; Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Petričević (14)

Igrač utakmice: Alan Bijelić (Lučko)

Samoborci su u Lučkom doživjeli težak poraz, a to se moglo nagovijestiti već u 14. minuti kada je isključen Luka Petričević zbog igranja rukom u vlastitom šesnaestercu, a uz to su domaći dobili i priliku da iz najstrože kazne dođu u vodstvo. Iako Bijelić nije realizirao udarac s 11 metara, igrači Lučkog su u nastavku odlično materijalizirali igrača više, te su već do poluvremena vodili s visokih 4:0. U nastavku su Samoborci djelovali nešto bolje, iako je pitanje pobjednika bilo riješeno. Napadač domaćih Bijelić je svojim drugim pogotkom u 78. minuti povisio na 5:0, a utješni pogodak za loše Samoborce djelo je Igora Raića.