BOŽIĆNI KUP 2002 - Podsused

Ponovno žetva medalja

U subotu, 21.12.2002. godine, održalo se posljednje karate natjecanje u 2002. godini, ”BOŽIĆNI KUP 2002.” u Susedgradu u dvorani Sutinska vrela, na kojem su natjecatelji KK SAMOBOR ANINDOL završili natjecateljsku sezonu s puno uspjeha.

Na navedenom natjecanju sudjelovalo je oko petsto natjecatelja iz 50-tak klubova Hrvatskog karate saveza.

Od rezultata u katama valja istaknuti prva mjesta Tomislava Celizića i Tomislava Stolara, drugo mjesto Harisa Kovačevića i treće mjesto Ivane Karamatić. Osim toga, mlađe su učenice osvojile ekipno 1. mjesto, dok su mlađi učenici bili 2.

U borbama su također postignuti izvrsni rezultati.

Prva mjesta osvojili su Matija Žuti, Tomislav Udovičić i Saša Bjegović. Drugi su bili Nikola Šoić, Ida Jandrečić i Matija Kukor, dok su treća mjesta osvojili Matej Tomazin i Matija Žuti.

Samobor Anindol osvojio je ekipno 3. mjesto.

D.Š.

30. međunarodni karate turnir TRBOVLJE 2002.

Zlato i 200 EUR-a za Svetića

Na tradicionalnom turniru u Trbovlju koji slovi kao najstariji u Europi sudjelovalo je i 8 natjecatelja iz Karate kluba Samobor – Ana i Maja Lenard, Martina Habljak, Tomislav Stolar, Haris Kovačević, Tomislav Udovčić, Matija Kukor i Dario Svetić.

Na turniru je sudjelovalo 492 sportaša iz 50 klubova Slovenije, Hrvatske, B i H, Njemačke i Makedonije.

Predzadnji nastup Samoboraca u ovoj godini ponovno je donio i dobre, očekivane rezultate.

Svakako treba posebno istaći Daria Svetića, koji je u kategoriji seniora do 68 kg pomeo sve svoje protivnike, te više nego zasluženo osvojio prvo mjesto i novčanu nagradu od 200 EUR-a.

U istoj kategoriji Matija Kukor bio je treći, te je i on dobio novčanu nagradu od 50 EUR-a. Nažalost, to nije uspjelo i mladom Udovčiću koji je ispao u trećem kolu.

U kategoriji kata za dječake rođene 1991. i mlađe, neprikosnoveni su bili Tomislav Stolar i Haris Kovačević, koji su odradili klupski finale. Pobijedio je Tomislav, te zauzeo prvo mjesto.

Kod djevojčica rođenih 1990., 1989. i 1988. Ana Lenard morala se zadovoljiti trećim mjestom. Sestra Maja ostala je bez medalje kao i Martina Habljak. Naše djevojčice bile su i najmlađe u ovoj uzrasnoj kategoriji.

Sljedeći, ujedno i posljednji nastup članova Karate kluba Samobor - Anindol u 2002. godini je ove subote, 21. listopada, na prestižnom turniru u Podsusedu, tzv. BOŽIĆNOM KUPU.

Samoborski rukometni veterani s uspjehom nastupili na turniru u Sloveniji

Entuzijazmom do drugog mjesta

Početkom prosinca održan je u slovenskom Črnomlju Međunarodni turnir rukometnih veterana. Na njemu je nastupilo dvanaest momčadi, po 6 iz Slovenije i Hrvatske. Našu su zemlju predstavljali RK Bjelovar, RK Kvarner, RK Petrinja, RK Hvar, RK Staro Petrovo Selo i RK Samobor.

Samoborci su se pokazali u vrlo dobrom svjetlu, zauzevši na kraju izvrsno 2. mjesto, izgubivši u finalu od domaćina, rukometnih veterana Črnomlja s 5:4. Rezultat ne bi trebao iznenaditi zna li se da se igralo 2 puta po 10 minuta, jer, radi se ipak o veteranima.

Na turniru se posebno istakao golman samoborske ekipe Tihomir Lehpamer - Čot, koji je proglašen za najboljeg vratara turnira.

O aktivnostima samoborskih rukometnih veterana više nam je rekao Josip Koletić, nekad vrsni samoborski rukometaš, koji i danas rado zaigra nekad jedan od prvih samoborskih kolektivnih sportova.

- Treniramo redovno, barem jednom tjedno, igrajući, između ostalog i nogomet. Samoborski je veteranski rukometni klub u osnivanju, a u Sloveniji smo nastupili kao kombinirana momčad Samobora i Ruda. Zadovoljni smo rezultatom, a valja reći da sve troškove nastupa i opremanja snosimo sami, angažiranjem vlastitih sredstava - rekao je Koletić.

Rukomet u Samoboru nikako da dostigne visine od prije tridesetak godina, pa je za pohvaliti angažman mladolikih i entuzijastički nastrojenih rukometnih mladića u zrelim godinama.