Nogomet: Druga liga - Inker - Samobor 7:1

Težak poraz u Zaprešiću

Prekosavski susjedi nanjeli su nogometašima Samobora jedan od najtežih poraza otkad sudjeluju u nogometnim ligaškim nadmetanjima. Iako su za ostanak u drugoj ligi izgubljene sve šanse, na klupskom je vodstvu ostalo da samoborskom nogometu sačuva barem čist obraz. Međutim, posrtanja su sve bolnija, pa je sreća jedino u tome što bliski kraj prvenstva nudi i kraj samoborske nogometne agonije.

OSTALI REZULTATI 28. KOLA:

ISTRA - NOVALJA 3:0, IMOTSKI - ULJANIK 3:2, ŽMINJ - SEGESTA 1:2, GOŠK - CRO. SESVETE 3:0, MOSOR - SOLIN GRAĐA 1:0, USKOK - ORIJENT 1.1 i VRBOVEC - TRNJE 0:3

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Istra s 56 bodova, ispred Uljanika koja ima 55 bodova. Posljednji, 16. je Vrbovec s 23 boda. Samobor je na 14. mjestu i ima 28 bodova.

U 29. kolu Samobor ugošćuje Uskok.

I.T.

JŽL - 26. kolo: Lonja - Stupnik 8:0

Katastrofa Stupničana

Nekompletni i bez trenera igrači Stupnika samo su na početku pokazali određene ambicije, da bi zatim posrnuli i potpuno se pradali. Nakon tri gola u prvom, još ih se pet našlo iza leđa golmana Paulića u drugom poluvremenu.

Ružan kraj nogometne sezone za Stupnik.

STRIJELCI: 1:0 - Kralj (8), 2:0 - Oković (44),3:0 - Bašić (45), 4:0 - Oković (65), 5:0 - Rede (72), 6:0 - Valentak (81), 7:0 - Oković (87), 8:0 - Bašić (90).

A.J.

JŽL - 26. kolo: Mladost - Sava 3:3

Ipak bod!

Raspoložene momčadi razigrano su ušle u dvoboj koji je u potpunosti mogao zadovoljiti publiku. Na strani domaćina posebno se isticao odlični Pristovnik, koji je s tri pogotka opasno zaprijetio gostima iz Strmca. Ipak, deset minuta prije kraja Jambreuš je smanjio na 3:2, a pet minuta prije nego što je sudac odsvirao kraj Adamić je uspio i izjednačiti.

STRIJELCI: 1:0 - Pristovnik (2), 2:0 - Pristovnik (31), 2:1 - Studen (63 - 11 m), 3:1 - Pristovnik (69), 3:2 - Jambreuš (79), 3:3 - Adamić (84).

I.T.

JŽL - 26. kolo: Zrinski Tehnovent - Klokočevac 2:4

Bodovi spasa?

Igračima Klokočevca svaka je utakmica važna, a gostovanje u Farkaševcu bila je prilika za dohvat tri neohodna boda. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kad su postignuti svi golovi. Iako su poveli domaćini, gosti su preko Kosa uspjeli izjednačiti, odlični Sabolek s dva je pogotka osigurao značajnu pobjedu.

STRIJELCI: 0:1 - Kos (2), 1:1 - Petrić (20),2:1 - Štrbac (31), 2:2 - Kos (36), 2:3 - Sabolek (39), 2:4 - Sabolek (44).