07.03.2010.

Karate Fest - Virovitica Open 2010 - Virovitica, 7. ožujka

Samoborci uspješni i u Virovitici

Karate klub Virovitica pod visokim pokroviteljstvom Virovitičko-podravske županije i Grada Virovitice bio je vrlo uspješan organizator 8. po redu međunarodnog turnira koji je okupio 740 sportaša iz 7 zemalja (Hrvatske, BiH, Slovenije, Mađarske, Crne Gore, Srbije i Italije).

U Virovitici je nastupio i poveći broj karateka Samobor –Anindola. Za neke je taj vrlo jak turnir predstavljao neophodno kaljenje i stjecanje iskustava, dok je za druge bio jedan od potrebnih kontrolnih provjernih trening natjecanja.

U konačnom zbiru medalja samoborski klub je bio odličan drugi.

Od svih rezultata svakako je potrebno spomenuti debi Sare Sirovice u seniorskoj konkurenciji te osvajanje zlatnog odličja u kategoriji do 61 kg. Iako još juniorka, Sara je pokazala da se može bez većih problema nositi sa starijim i iskusnijim suparnicama.

Sportaše je u Virovitici vodio trenerski kadar u sastavu Davor Cipek, Vjekoslav Škreb i Darko Šimunec.

Rezultati Samobor-Anindola:

Zlatne medalje: Sara Sirovica (seniorke do 61 kg), kata team mlađe kadetkinje (Razum, Imprić, Smolčić), Jakov Bunjevac (mlađi kadeti do 57 kg), Matej Frajt (kadeti preko 70 kg)

Srebrne medalje: Tomislav Stolar (seniori kate), Haris Kovačević (seniori do 67 kg), kata team mlađe učenice (Medved, Kovačić, Gečević), Zrinka Pezer (juniorke do 48 kg)

Brončane medalje: Križan Pezer (juniori do 61 kg), Toni Vuković (učenici kate), Antonio Hreljić (kadeti preko 70 kg)

Borbu za medalju su izgubili (osvojili 4. mjesto): Lucija Gečević, Nika Medved, Mihael Terihaj, Paskal Šimec, Ivana Karamatić, Leon Henč i Antonio Despot