16.11.2006.

Kadeti Zrinski Tehnoventa plasirali su se u finale Kupa HNS - središte

U finalu na Dinamo!

Povijest Zrinski Tehnoventa iz Farkaševca od ovih se dana drugačije piše! Za to su najzaslužniji kadeti kluba i njihov trener Damir Dragozet - Murinjo.

U polufinalu Kupa HNS - središte za kadete oni su pobijedili vršnjake iz Karlovca s 5:1 (3:1) i time se plasirali u finale, gdje će im protivnik biti najvjerojatnije Dinamo iz Zagreba, koji igra drugi polufinalni susret protiv Segeste iz Siska.

Utakmicu s Karlovcem svi su u Zrinskom s nestrpljenjem i strepnjom očekivali i nadali se da će Dragozetovi puleni pružiti igru kakvu oni iz godine u godinu pružaju u prvenstvima, kupu i na turnirima.

Utakmicu njihovi ljubimci nisu mogli ljepše otvoriti: najbolji pojedinac susreta Domagoj Radovanić već je u 3. minuti, na dubinsko dodavanje Mataušića, postigao prekrasni i lukavi gol lobom s 5 metara. Lucidni M. Blažević opet na asistenciju Mataušića, na sličan način u 19 minuti povisuje na 2:0, a adrenalin u brojnom gledalištu do usijanja diže najbolji strijelac ove generacije D. Draclin prekrasnim golom u 28. minuti. Malu zabrinutost kod gledatelja stvara greška uže obrane u 35. minuti, nakon koje Mijač smanjuje vodstvo na 3:1.

Nakon poluvremena i savjeta trenera Dragozeta nastavlja se nogometna rapsodija skromnih i poštenih mladića iz svih mjesta okolice Samobora. To su im olakšali nepotrebno nervozni gosti na čelu s trenerom Lucijanićem, koji su svaku odluku odlične mlade trojke sudaca iz Zagreba (Jović, Tomić i Beatović) nepotrebno komentirali i popratili gestikulacijama, što je dovelo do isključenja trenera i dvojice igrača. To su znalački iskoristili igrači Zrinskog i golovima Lehpamera i Mataušića nanijeli težak poraz poznatoj i priznatoj školi nogometa iz Karlovca.

Svoju su radost igrači Zrinskog podijelili s mnogobrojnim navijačima, uz veliku količinu prigodne pirotehnike iz Mirnovca. Na velikom podvigu su im čestitali redom svi članovi uprave Zrinski Tehnoventa: Jurković, Lastovčić, Vlahović, Lehpamer, Mesić, Mihelić i Jelečki.

Igrači su pak uz pizzu i sok proslavili veliku pobjedu, prvo u klubu, a zatim u svojoj bazi "kod Srečka" pogledali utakmicu Hrvatska – Izrael, u nadi da će jednog dana netko od njih zaigrati i za reprezentaciju. Za budućnost Zrinski Tehnoventa nema brige dok god ima ovakvu školu nogometa i ovakve trenere.

Što drugo nego poželjeti im puno sreće u finalu s Dinamom i još puno sportskog uspjeha u budućnosti!